رفتن به مطلب

راهنمایی جهت یکنواخت کردن تصویر

ارسال های توصیه شده

سلام

من تصویری از ام آر آی را باید قطعه بندی کنم که با روش level set تاحدی آن ر انجام دادم ولی چون ناحیه مورد نظرم ناهمگنی دارد نیاز دارم که نواحی کاملا یکنواخت شود.در این کد ناحبه به سه قسمت جدا میشود بر طبق میزان شدت شان .که من میخاهم این کد فقط یک ناحیه را جدا کند.ممنون میشم راهنمایی کنیدwjzcukynwqjxo68klnn5.png

لینک به دیدگاه
سلام

من تصویری از ام آر آی را باید قطعه بندی کنم که با روش level set تاحدی آن ر انجام دادم ولی چون ناحیه مورد نظرم ناهمگنی دارد نیاز دارم که نواحی کاملا یکنواخت شود.در این کد ناحبه به سه قسمت جدا میشود بر طبق میزان شدت شان .که من میخاهم این کد فقط یک ناحیه را جدا کند.ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام دوست عزیز

دقیقا کدوم قسمت تصویر رو می خواین جدا کنین؟

همه تصویر می خواین یکنواخت تر بشه؟ فیلتر مانگین جواب نمیده؟

لینک به دیدگاه

ممنون از توجهتون

اون قسمتی که دورش کانتور قرمز هست باشد جدا بشه.فقط همونطور که میبینین داخل شی هم یک قسمت دور قرمز وجود داره که اون نباید باشه.درواقع شدت اون قسمت کوچیک باید کمتر بشه که کانتور قرمز اون رو نگیره.من باید سطح داخل شی رو به شدتی برسونم که یکنواخت بشه و فقط کانتور قرمز عمل کنه و قسمت سگمنت شده باید یک رنگ باشه.مثلا فقط طوسی.ما 2 تا کانتور داریم یکی آبی که شدت های متوسط رو میگیره و یکی هم قرمز که شدت ها مشکی رو میگیره و تفریق این دو میشه ناحیه ی سوم.کد من باید به گونه ای باشه فقط دو ناحیه رو تشخیص بده یکی مشکی دور شی و یکی هم طوسی داخل شی.که چون ناهمگنی داره این اتفاق نمی افته.فیلتر میانگین رو امتحان کردم فقط لبه ها رو برجسته و تصویر رو مات میکنه.اگر شما هم میدونید با پارامتر خاصی فیلتر میانگین جواب میده ممنون میشم بگذارید

راستی فیلتر گابور و ویولت مناسب نیستن؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...