رفتن به مطلب

موضوع: راهنمایی درباره پروژه فولاد 7 طبقه بسیار ساده + دانلود پروژه فولاد

ارسال های توصیه شده

با سلام و احترام خدمت مهندسین گرامی

این فایل که در ادامه دانلود می کنید پروژه فولاد این ترم من هست. نمی دونم مشکلی در محاسبه نیرو ها هست یا نه و همین طور در طراحی. دارم با ETABS مدل سازی می کنم ولی فعلا خیلی از نیرو ها از چیزی که من محاسبه کردم بیشتر شده لطفا کمکم کنید ببینم اشتباهم کجاست؟

پروژه فولاد با فرضیات بسیار ساده کننده : ساختمان 7 طبقه از دو جهت دارای مهاربند قطری در یک دهانه هست.

هیچ دیوار و راه پله و ..... وجود ندارد

بار زنده 2 کیلو نیوتن بر متر بار مرده 5 کیلو نیوتن بر متر

قراره فقط یک مهاربند در طبقه اول و یک ستون در طبقه اول و تیر طبقه اول طراحی بشه.

ساختمان کاملا متقارن هست و خرپشته ندارد و ارتفاع طبقات 4 متر دهانه ها 5 متر و مساحت 25 متر مربع هست.

ساختمان با ویرایش 4 2800 و به صورت (مبحث 10- چاپ 92) LRFD طراحی شده و مبحث 6 چاپ 92 برای بارگذاری.

از دوستان و مهندسین گرامی خواهش می کنم بررسی بفرمایند و مشکلات را گزارش کنند. فایل ETABS به زودی حاضر میشه و اضافه می کنم ولی از دوستان عزیز اگر کسی حوصله داشت لطفا در ETABS مدل سازی کنه (خیلی راحته و وقتی نمی گیره) واقعا ممنون می شوم.

یک دنیا تشکر و سپاس

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
با سلام و احترام خدمت مهندسین گرامی

این فایل که در ادامه دانلود می کنید پروژه فولاد این ترم من هست. نمی دونم مشکلی در محاسبه نیرو ها هست یا نه و همین طور در طراحی. دارم با ETABS مدل سازی می کنم ولی فعلا خیلی از نیرو ها از چیزی که من محاسبه کردم بیشتر شده لطفا کمکم کنید ببینم اشتباهم کجاست؟

پروژه فولاد با فرضیات بسیار ساده کننده : ساختمان 7 طبقه از دو جهت دارای مهاربند قطری در یک دهانه هست.

هیچ دیوار و راه پله و ..... وجود ندارد

بار زنده 2 کیلو نیوتن بر متر بار مرده 5 کیلو نیوتن بر متر

قراره فقط یک مهاربند در طبقه اول و یک ستون در طبقه اول و تیر طبقه اول طراحی بشه.

ساختمان کاملا متقارن هست و خرپشته ندارد و ارتفاع طبقات 4 متر دهانه ها 5 متر و مساحت 25 متر مربع هست.

ساختمان با ویرایش 4 2800 و به صورت (مبحث 10- چاپ 92) LRFD طراحی شده و مبحث 6 چاپ 92 برای بارگذاری.

از دوستان و مهندسین گرامی خواهش می کنم بررسی بفرمایند و مشکلات را گزارش کنند. فایل ETABS به زودی حاضر میشه و اضافه می کنم ولی از دوستان عزیز اگر کسی حوصله داشت لطفا در ETABS مدل سازی کنه (خیلی راحته و وقتی نمی گیره) واقعا ممنون می شوم.

یک دنیا تشکر و سپاس

دوستان عزیزم فایل ETABS 2015 اضافه شد. لطفا چک کنید مدل سازی و بار گذاری صحیح انجام شده است یا نه؟

اگر صحیح است چرا نیروی محوری ستون 4 در اثر زلزله توسط محاسبات دستی من 7647.13 کیلو نیوتن درآمده در حالی که نرم افزار این مقدار را بیش از 10000 کیلو نیوتن حساب کرده لطفا راهنمایی کنید.

متشکرم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...