رفتن به مطلب

روشهای ادامه تحصیل

Mohammad-Ali

ارسال های توصیه شده

سلام وخسته نباشید.

سوال : یکنفربخواهد ادامه تحصیل بده چه راه های وجود دارد. (تابلوبودنه:ws3:)

منظور از ادامه تحصیل چیه؟ آکادمیک؟

از چ مقطعی ب چ مقطعی؟

تو چ حوزه ای؟

لینک به دیدگاه

ادامه تحصیل رو تا اینکه چطور به اون نگاه کرد و چ هدفی از اون داشت....اول مطرح بشه...بعد راجب به بقیه موارد صحبت بشه

همونطور ک ارشد گفتن...ب چ منظور؟

لینک به دیدگاه
منظور از ادامه تحصیل چیه؟ آکادمیک؟

از چ مقطعی ب چ مقطعی؟

تو چ حوزه ای؟

سلام

درسته ، ببینید من الان دیپلمم ولی الان دوباره می خوام ادامه بدم ، حالا سوال من اینه به چه صورتهای می توانم ادامه بدم ؟

توچه حوضه ای خدمت شماعرض کنم این سوالی که ازخودم می پرسم نمی دونم میتوانم بااینکه چندسالی دوربودم از الکترونیک بزهم ادامه بدم یااینکه یه تغییر بدم وبرم تو مباحث دیگر ......

لینک به دیدگاه
ادامه تحصیل رو تا اینکه چطور به اون نگاه کرد و چ هدفی از اون داشت....اول مطرح بشه...بعد راجب به بقیه موارد صحبت بشه

همونطور ک ارشد گفتن...ب چ منظور؟

سلام

خب هدفم ارتقای خودم هست چون این باورودارم یکی ازراه های پیشرفت اینه که اطلاعاتم بایدبه روزشود . الان جوری شده که هرجامیری میگن مدرکت چیست ! خب نمی تونم دروغ بگم یکم هم بخاطر اون مدرکه هست.

لینک به دیدگاه
سلام

خب هدفم ارتقای خودم هست چون این باورودارم یکی ازراه های پیشرفت اینه که اطلاعاتم بایدبه روزشود . الان جوری شده که هرجامیری میگن مدرکت چیست ! خب نمی تونم دروغ بگم یکم هم بخاطر اون مدرکه هست.

هدف خوبیِ....اینکه بخواید به روز باشه اطلاعاتتون...اما تو حوزه برق کار سختیه...چون هر لحظه دارن یه طرح مسئله جدید رو اجرا میکنن....اما اگر از اول کار محدوده کاری رو یکم محدود کنید بهتره...بعد از اون میتونید حوزه ها رو برای یادگیری افزایش بدید...

تو دانشگاه چی یاد میدن؟...هیچی....فقط مدرکی ک گفتید هست ن چیزه دیگه ایی...مگر اینکه بخواید ادامه تحصیل بدید ک استاد دانشگاه بشید و گرنه برای یادگیری کاری ک تو حوزه عملیاتی ب دردتون بخوره...ن دانشگاه جای مناسبی نیست(نمیگم جای اشتباهیه اما مناسب برای اون هدف نیست)

برای کار کردن انقدر ک کار بلد بودن مهمه مدرک مهم نیست....وقتی یه نفر تکنسین میتونه یه سیستم رو جوری بیاره پایین و دوباره سرهمش کنه ک یه دکترا یا استاد دانشگاه هم نمیتونه انجامش بده...پس اون مدرک صرفا آکادمیک چ استفاده ایی داره؟...هیچ...فقط سَنبُلِ....همین

بعد دانشگاه با یکسری واحد های بیهوده پر شده...ک فقط وقتتون رو تلف میکنید برای پاس کردنش....اما اگر همون وقت رو برای یادگیری و کسب تجربه کارای عملیاتی قرار بدید...خیلی بهتره

اما ادامه تحصیل اونطرف کاملا متفاوته....اگر اونطرف برید ادامه تحصیل خیلی هم خوب و مناسب و هدف منده

لینک به دیدگاه
سلام

درسته ، ببینید من الان دیپلمم ولی الان دوباره می خوام ادامه بدم ، حالا سوال من اینه به چه صورتهای می توانم ادامه بدم ؟

توچه حوضه ای خدمت شماعرض کنم این سوالی که ازخودم می پرسم نمی دونم میتوانم بااینکه چندسالی دوربودم از الکترونیک بزهم ادامه بدم یااینکه یه تغییر بدم وبرم تو مباحث دیگر ......

درود

بسیار عالی. باید شرایط دیگه رو هم بدونم. لازم ه بگم هر کدوم رو خواستی می تونی ج ندی یا پ خ کنی.

چرا آکادمیک؟

شاغلی؟ نمی تونی شغلت رو ول کنی؟

قست قرمز. اصلا بحث توانایی نیست. بحث اینکه دوس داری یا نه؟

آیا فکر کردی ک مدرک رو گرفتی چ تفاوتی در زندگی اقتصادی تو داره؟

یک روش ساه عقلانی اینکه مزایا و معایب انتخاب ت رو بنویسی و ب هر کدوم بر حسب اثر یک مقدار بدی. بعد این مقادیر رو در درصد احتمالشون ضرب کن. حالا کل مزایا و معایب رو حمع کن. نتیجه رو تحلیل کن.

من هم کار مشابهی کردم. مسیر خودم رو برای شما نشون میدم. ب تشبیه فارابی عقل عصاست. این عصا رو می سازیم ک در اینده از تصمیم گذشته خودت ک میشه الان، راضی باشه و بتونی ب عصات تکیه کنی در طوفان و سخختی های زندگی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...