رفتن به مطلب

طرح های معماری در دانشگاه های مختلف.

ارسال های توصیه شده

سلام به همه ی دوستان معمار.

راستش من همیشه یه سئوال داشتم و اون هم اینکه بچه های معماری تو ایران چند تا پروژه باید تحویل بدن تو کل دوره ی تحصیلشون؟ و هر ترم چه پروژه ای هست.

اگه هر کی میاد تو این تاپیک لطف کنه و بگه هر ترم چه پروژه ای داشته ممنون می شم.

مثلا بگید:

ترم 1: مسکونی

....

پیشاپیش ممنونم.:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 58
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

!ala مهمان

من بگم؟

من ترم یک واسه مقدماتمون که مقدمات طراحیه 1 میشه

در طول ترم روی دیوار بندی و سقف و کف سازیو این چیزا کار کردیم برای آخر ترم پروژمون یه نمایشگاه لوازم خانگی بود با یه متراژ فضایی که باید غرفه بندی میکردیم اینا دیگه:ws3:

مقدمات دو باز با همون استاد قبلیه برداشتم که تقریبا کارا تکراری بود، روی مفاهیم تکرارو سلسه مراتبم کار کردیم

پروژه آخر ترمم چایخونه سنتی بود.

ولی بچه های دیگه ویلا کار کرده بودن

الانم که طرح 1 هستم، یه آپارتمانه مسکونیه با یه سری فضاهای عمومی برای بازدید عموم مثله گالری و آتلیه...

این پروژمون خیلی سنگینه

بچه های دیگه مسکونی مار میکنن، کارشون خیلی راحتره.

همین تموم شد...

لینک به دیدگاه

من عمران بودم

تعداد خیلی زیادی پروژه و تحقیق اختیاری تحویل دادم.. ولی تجربم این بود که هرچی کار آبکی تر باشه نمره بهتری میگیره. هرچی هم که بیشتر رو پروژت کار کنی فکر میکنن کارتو دادی بیرون انجام دادن :banel_smiley_4:

یادمه پروژه درس sap2000 رو برای 10 - 12 نفر از بچه های کلاس انجام دادم ، مال خودمم کاملا با همه متفاوت و خیلی خیلی کامل بود. ولی همه ی اونا نمره کامل گرفتن بجز من که میگفت 2 نمره ازت کم کردم تا یاد بگیری کاراتو خودت انجام بدی 10.gif

لینک به دیدگاه
من عمران بودم

تعداد خیلی زیادی پروژه و تحقیق اختیاری تحویل دادم.. ولی تجربم این بود که هرچی کار آبکی تر باشه نمره بهتری میگیره. هرچی هم که بیشتر رو پروژت کار کنی فکر میکنن کارتو دادی بیرون انجام دادن :banel_smiley_4:

یادمه پروژه درس sap2000 رو برای 10 - 12 نفر از بچه های کلاس انجام دادم ، مال خودمم کاملا با همه متفاوت و خیلی خیلی کامل بود. ولی همه ی اونا نمره کامل گرفتن بجز من که میگفت 2 نمره ازت کم کردم تا یاد بگیری کاراتو خودت انجام بدی 10.gif

آخیییییییییی.... کاملا درکت می کنم. یه پسره بود سر کلاسمون ماکتش کامل نبود پلام و اینا هم کلا نداشت. بعد من خودمو خفه کرده بودم واسه همه چی. استاد به هر 2تامون A داد. منو می گی.... کارد می زدی خونم در نمی یومد!:w00::w00:

لینک به دیدگاه
آخیییییییییی.... کاملا درکت می کنم. یه پسره بود سر کلاسمون ماکتش کامل نبود پلام و اینا هم کلا نداشت. بعد من خودمو خفه کرده بودم واسه همه چی. استاد به هر 2تامون A داد. منو می گی.... کارد می زدی خونم در نمی یومد!:w00::w00:

من با اینش مشکل نداشتم. کاش به منم مثل همه نمره کامل میدادن.

فقط این نبود که .... خیلی از پروژه ها و تحقیقام اینجوری شد. :ws44:

لینک به دیدگاه

ارزیابی اکثر دروس معماری فقط به سلیقه استاد بستگی داره,اینه که معمولن اکثرا از نمراتشون راضی نیستن,من خودم گاهی می موندم تو ملاک استاد واسه نمره دادن

ولی واسه اینکه اذیت نشی تو این موارد ناحقی یه راه خیلی خوب وجود داره..من خودم از یه ترمی به بعد امتحان کردم جواب داده

بسوز و بساز:w16:

راستی مهناز من موضوع همه ی طرحامو گفتم قبلن

لازمه بازم اینجا بگم؟:ws52:

لینک به دیدگاه

سلام من ترم اولم مهدكودك بود

طرح 2مجموعه رستوران كافي شاپ آمفي تئاتر روي كوه خيلي سخت

طرح 3 نمايشگاه دائمي مبلمان توي يزد دارم خون گريه مي كنم تا تموم بشه:ws27:

نظر استادمون هم كاملا شخصيه با يد با ايده اي خودش يكي باشه:shame:

لینک به دیدگاه

مقدمات طراحی معماری 1 : اوایل ترم فقط ترکیب حجم کار میکردیم ، بعد طراحی کافی شاپ بین راهی و پروژه آخر ترم طراحی مطب سوئیت پزشک برای 20 پزشک

مقدمات طراحی معماری 2 : طراحی المان مسابقات المپیک پکن - طراحی یک اتاق به بهترین شکل برای خودمان در یک مکعب مربع 4*4*4 متر که این خیلی جالب بود و به بهترین شکل از فضاها استفاده میکردیم - پروژه آخر ترم هم طراحی داخلی بود.

طراحی معماری 1 : خانه موسیقی شیراز - هر کدوم از بچه ها باید یه سبک از موسیقی رو انتخاب میکردن ازش ایده میگرفتن و حجم و فضاها هم باید مطابق با اون نوع موسیقی طراحی میشد.

طراحی معماری 2 : طراحی مسکونی ویلایی زمین 2000 متری و زیربنا حداکثر 600 متر مربع

طراحی معماری 3 : تغییر کاربری یک گالری مبل به دفتر آژانس هواپیمایی که کاملا طراحی داخلی و چیدمان مهم بود و ماکت داخلی ساختیم.

طراحی معماری 4 : مرکز اقامتی تفریحی که شامل طراحی هتل 60 اتاقه و فضاهای خدماتی و رفاهی و ورزشی میشد.

طراحی معماری 5 : مجتمع مسکونی

لینک به دیدگاه
ارزیابی اکثر دروس معماری فقط به سلیقه استاد بستگی داره,اینه که معمولن اکثرا از نمراتشون راضی نیستن,من خودم گاهی می موندم تو ملاک استاد واسه نمره دادن

ولی واسه اینکه اذیت نشی تو این موارد ناحقی یه راه خیلی خوب وجود داره..من خودم از یه ترمی به بعد امتحان کردم جواب داده

بسوز و بساز:w16:

راستی مهناز من موضوع همه ی طرحامو گفتم قبلن

لازمه بازم اینجا بگم؟:ws52:

نه سارا جان. تو پروفایلم دارم.:icon_gol:

سلام من ترم اولم مهدكودك بود

طرح 2مجموعه رستوران كافي شاپ آمفي تئاتر روي كوه خيلي سخت

طرح 3 نمايشگاه دائمي مبلمان توي يزد دارم خون گريه مي كنم تا تموم بشه:ws27:

نظر استادمون هم كاملا شخصيه با يد با ايده اي خودش يكي باشه:shame:

مرسی عزیزم. نگران نباش... موفق می شه :w16:

مقدمات طراحی1:

یادمه اول ترم یه تحقیق داشتیم راجب انواع سبک های هنری هر گروه یه سبک رو کار کردو کنفرانس داد... موضوع بعدی تاش های سریع رنگی روی مقوا گلاسه بود که خیلی طرح های جالبی درمیومد بعداز این ترکیب حجم با مدول های2*2*4 کار کردیم که با این مدولا احساس های مختلف رو سعی میکردیم القا کنیم مثل حرکت و والایی و میرایی و....... واسه آخر ترم هم یه مجموعه تفریحی که بیشتر طراحی سایتش مهم بود تو بهشت گمشده شیراز طراحی کردیم

مقدمات طراحی2:

خیلی موضوع کار کردیم ولی همشون کوچیک و مهلتشون یک یا 2 هفته ای بود از المان و سردر و رستوران و خانه معمار و اینفورمیشن توریست و فروشگاه اسباب بازی و.........

طرح معماری1:

موضوعمون عنوانش Para Space بود که یه داستان داشت و هر کس با توجه به برداشتش از اون داستان فضا رو طراحی میکرد و نکته مهمش این بود که اون فضا یه فضای میرا و وابسته به زمان بود که بعد از تموم شدن اون واقعه فضای وابسته به اون هم به پایان میرسید... من خودم طرحم رو تو فضای مجازی طراجی کردم... بیسیار زیاد هم فسفر بابتش سوزوندم:icon_pf (34):

طرح معماری2:

مسکونی داشتیم با یه استاد خوشحال:banel_smiley_4:

یعنی کلاسش رو هوا اداره میشد...اصلا هیچی یاد نگرفتیم از اونجایی هم که مسکونی خیلی موضوع مهمیه واسه همین با بچه ها هماهنگ کردیم که برای طرح 4 هم مسکونی با یکی از استادای خوب بگیریم که بر خلاف عرف دانشگاست... چون طرح 3 فکر میکنم موضوعش باید یه ساختمون عمومی و فرهنگی باشه...

طرح معماری 3:

که گفتم مسکونی شد. با یه استاد فوق سختگیر که خودمان ازشون دعوت به عمل آوردیم!!

طرح معماری4:

هتل بود... کلاسمون نه ها. موضوع طرحمون!:ws3:

طرح معماری5:

یه محله مسکونی

و موضوع طرح نهایی م که مدرسه بدون دیوار بود!

طراحی فنی هم خانه جوان

تمام:دی

مرسی رها خانوم :icon_gol:

مقدمات طراحی معماری 1 : اوایل ترم فقط ترکیب حجم کار میکردیم ، بعد طراحی کافی شاپ بین راهی و پروژه آخر ترم طراحی مطب سوئیت پزشک برای 20 پزشک

مقدمات طراحی معماری 2 : طراحی المان مسابقات المپیک پکن - طراحی یک اتاق به بهترین شکل برای خودمان در یک مکعب مربع 4*4*4 متر که این خیلی جالب بود و به بهترین شکل از فضاها استفاده میکردیم - پروژه آخر ترم هم طراحی داخلی بود.

طراحی معماری 1 : خانه موسیقی شیراز - هر کدوم از بچه ها باید یه سبک از موسیقی رو انتخاب میکردن ازش ایده میگرفتن و حجم و فضاها هم باید مطابق با اون نوع موسیقی طراحی میشد.

طراحی معماری 2 : طراحی مسکونی ویلایی زمین 2000 متری و زیربنا حداکثر 600 متر مربع

طراحی معماری 3 : تغییر کاربری یک گالری مبل به دفتر آژانس هواپیمایی که کاملا طراحی داخلی و چیدمان مهم بود و ماکت داخلی ساختیم.

طراحی معماری 4 : مرکز اقامتی تفریحی که شامل طراحی هتل 60 اتاقه و فضاهای خدماتی و رفاهی و ورزشی میشد.

طراحی معماری 5 : مجتمع مسکونی

مرسییییییییییییییییی :icon_gol:

طرح 1 : مسکونی

2 : مدرسه

3 : موزه

4: مرکز توانبخشی

5 : مجتمع مسکونی

باتشکر.... مختصر و مفید :ws3:

لینک به دیدگاه
من بگم؟

من ترم یک واسه مقدماتمون که مقدمات طراحیه 1 میشه

در طول ترم روی دیوار بندی و سقف و کف سازیو این چیزا کار کردیم برای آخر ترم پروژمون یه نمایشگاه لوازم خانگی بود با یه متراژ فضایی که باید غرفه بندی میکردیم اینا دیگه:ws3:

مقدمات دو باز با همون استاد قبلیه برداشتم که تقریبا کارا تکراری بود، روی مفاهیم تکرارو سلسه مراتبم کار کردیم

پروژه آخر ترمم چایخونه سنتی بود.

ولی بچه های دیگه ویلا کار کرده بودن

الانم که طرح 1 هستم، یه آپارتمانه مسکونیه با یه سری فضاهای عمومی برای بازدید عموم مثله گالری و آتلیه...

این پروژمون خیلی سنگینه

بچه های دیگه مسکونی مار میکنن، کارشون خیلی راحتره.

همین تموم شد...

مرسی. لطف کردی :icon_gol:

گلم من کارشناسی نا پیوسته خوندم..

طرح ا : دانشکده معماری

طرح 2 : موزه

طرح 3 : بیمارستان

طرح 4 :مجتمع مسکونی 120واحدی

مرسی ملینا جونم. :icon_gol:

من عمران بودم

کاملا درکت می کنم!

واقعا چرا بعضی استادا اینجورین؟ :ws52:

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
  • 2 ماه بعد...

مقدمات طراحی 1:اول روی ترکیب حجم کار کردیم و1 سری دکوراسیون داخلی واسکیس اما بعد طرح نهایی شد نمایشگاه

مقدمات طراحی 2:اولای ترم روی چند تا موضوع کار میکردیم(که اسکیس و ترکیب حجم وتحلیل سایت و...اینا بود) اما از وسطای ترم رفتیم روی طرح نهایی که کتابخونه بود

طرح 1:بازم نمایشگاه و فوق العاده کسل کننده و تکراری با 1 استاد مسخره

طرح 2:مسکونی

واسکیس در 4ساعت(عین کنکور ارشد)....حسابی استاده حالمونو میگیره

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان

سلام:ws37:

ماها 3 تا ساخت وارائه داشتیم تو کاردانی ؛

واسه ساخت 1 : اول طراحی سردر بود وپرسپکتیو و... آخر ترم کارامونو آلبوم کردیم ،

واسه ساخت 2: راندو و....و ماکت ساده ؛آخر ترم یه آلبومو ماکت دادیم

واسه ساخت 3: راندو و پرسپکتیو و...؛ ماکت خونه آبشار و 4 تا شیت

دیگه:ws52:

تمرین معماری داشتیم که رو المان و اتاق خوابو و واحد مسکونی کار کردیم و ماکت دادیم

بعد طراحی معماری داشتیم که رو اتاق رویایی و مدسه و خانه ویلایی کار کردیمو ماکت اتاق خوابو خونه ویلایی هم ساختیم

2 تا ترسیم فنی ، متره وبراورد ؛ روستا ؛ طراحی فنی ؛ عناصر و آشنایی با معماری جهان و تنظیم شرایط محیطی رو هم پروژه دادیم:obm:

کافیه یا بیشتر توضیح بدم:ws37:

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

خوب اینم چارت درسی ما:

چارت درسی معماری دانشگاه ازاد (دوره کاردانی پیوسته)

ترم 1

...............

نام درس............................ تعداد واحد............... پیش نیاز و هم نیاز

زبان خارجه (پیش دانشگاهی)--------2واحد--------------------- ندارد

ریاضیات (پیش دانشگاهی) ----------2واحد---------------------- ندارد

فیزیک (پیش دانشگاهی)-------------2واحد----------------------- ندارد

شناخت مواد ومصالح(جبرانی)------- 2واحد---------------------- ندارد

عناصر و جزئیات--------------------------- 2واحد-------------------- ندارد

مبانی هنر های تجسمی(جبرانی)----2واحد--------------------- ندارد

ترسیم فتی ------------------------------- 2واحد ------------------- ندارد

درک وبیان معماری 1--------------------- 2واحد-------------------- ندارد

مبانی کامپیوتر وبرنامه نویسی---------- 2واحد-------------------- ندارد

_دروس شناخت مواد ومصالح و مبانی هنر های تجسمی را فقط هنرجویان دروه کاردانش باید بگذارنند.

ترم 2

...............

نام درس................ تعداد واحد.................. پیش نیاز و هم نیاز

زبان خارجه عمومی----- 3واحد------------------------- زبان خارجه (پیش دانشگاهی)

ریاضی عمومی 1 ------ 3واحد-------------------------- ریاضیات (پیش دانشگاهی)

فیزیک مکانیک -----------2واحد--------------------------- پ(فیزیک پیش دانشگاهی)

---------------------------------------------------------------هم نیاز( ریاضی عمومی1)

تمرینهای معماری 1 --- 3واحد -------------------------- درک وبیان معماری 1 _ترسیم فتی

درک وبیان معماری 2--- 3واحد--------------------------- درک وبیان معماری 1

هندسه ترسیمی------- 2واحد--------------------------------- ندارد

اشنایی با معماری جهان- 2واحد-------------------------------- ندارد

اندیشه اسلامی----------- 2واحد-------------------------------- ندارد

ترم 3

...............

نام درس............................. تعداد واحد................ پیش نیاز و هم نیاز

کاربرد نرم افزار رایانه ای درمعماری.... 3واحد............................... ندارد

تمرینهای معماری2 ....................... 3واحد.............................. ندارد

عناصر و جزئیات ساختمانی1............2واحد............................ ترسیم فتی

تنظیم شرایط محیظی1................... 2واحد ...........................ترسیم فتی

پرسپکتیو .................................. 2واحد........................... هندسه ترسیمی

ایستایی1.................................. 2واحد............................ ریاضی عمومی1

تربیت بدنی1............................. 1واحد................................ ندارد

نقشه برداری............................ 2واحد................................ترسیم فنی

زبان فنی.................................... 2واحد............................ زبان خارجه عمومی

ترم 4

...............

نام درس ....................... تعداد واحد................. پیش نیاز و هم نیاز

تعمیر و نگهداری ساختمان-----2واحد------------------------- عناصر و جزئیات ساختمانی1

ایستایی2------------------------ 2واحد---------------------------------- ایستایی1

طراحی معماری1---------------4واحد--------------------------------- تمرینهای معماری 2

متره وبراورد --------------------- 2واحد--------------------------- عناصر و جزئیات ساختمانی1

اشنایی با معماری اسلامی1-2واحد-------------------------- درک وبیان معماری 2 _ترسیم فتی

ادبیات فارسی------------------- 3واحد-------------------------------------- ندارد

تنظیم خانواده وجمعیت -------- 2واحد------------------------------------- ندارد

وصیت نامه امام------------------ 1واحد------------------------------------- ندارد

ترم 5

...............

نام درس............................... تعداد واحد.................................. پیش نیاز و هم نیاز

طراحی فنی ساختمان----------------- 4واحد---------------تعمیر و نگهداری ساختمان_ایستایی2_طراحی معماری1

روستا -------------------------------------2واحد----------------------------------- گذراندن 30واحد اصلی و تخصصی

اصول سرپرستی------------------------ 2واحد------------------------------------------------- ندارد

اشنایی با قرائت و روانخوانی قران کریم- 1واحد---------------------------------------------- ندارد

اخلاق کاربردی(ایین زندگی)------------- 2واحد----------------------------------------------- ندارد

کار اموزی(2)------------------------------ 2واحد---------------------------------------- طراحی معماری1

کارافرنی پروژه----------------------------- 3واحد------------------------------------------------- ندارد

جمع کل واحد های دوره(کاردانش) = 90

جمع کل واحد های دوره (فنی حرفه ای) = 86

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...