رفتن به مطلب

«بیگانه‌ای در دهکده» اثری از مارک تواین - هم‌خوانی شماره (7) ..:: کتاب نوروز 95 ::..

ارسال های توصیه شده

دوستان عزیز سلام، سال نو و بهار نو بر همه شما عزیزان مبارک و شاد باد chase.gif

همونطور که اطلاع دارید، بعد از گذشت دو هفته از دریافت پیشنهادات و برگزاری نظرسنجی، هفتمین کتاب مورد هم‌خوانی و اولین دور کتابخوانی گروهی در سال 1395 رو به انتخاب اکثریت آرا با اثری از مارک تواین آغاز می‌کنیم. کتاب بیگانه‌ای در دهکده، با ترجمه نجف دریابندری. کتابی که معمولاً بعنوان یکی از آثار زیبای تواین معرفی میشه. اما بدون هیچ صحبت اضافه‌ای دعوت می‌کنم تا با هم این کتاب رو مطالعه کنیم و بعد نظراتمون درباره کتاب رو به اشتراک بگذاریم.

نکته‌ای که گفتنش خالی از لطف نیست، اینکه برای پیشنهاد کتاب و نظرسنجی نوروز قید محدودیت حجم کتاب رو برداشته بودیم، و حتی کتاب‌های بیش از 300 صفحه هم در نظرسنجی حاضر بود؛ منتهی باتوجه به حجم کتاب انتخاب شده که چندان زیاد نیست، مثل سایر ادوار کتابخوانی‌مون من نسخه‌های الکترونیکی کتاب رو هم در اختیار شما خواهم گذاشت. اما اگر مایل بودید می‌تونید نسخه چاپی این کتاب رو به عنوان یادگار نوروز 95 تیم کتابخوانی تهیه و امضا کنید. :4chsmu1:

pmh9ykcn0vspnoxrrss.jpg

نسخه PDF این کتاب شامل 86 صفحه تایپ شده هست که می‌تونید از انتهای این پست دریافت کنید.

همینطور نسخه‌ی اندروید کتاب رو می‌تونید در این

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
تهیه کنید.

در آخر امیدوارم از مطالعه این کتاب لذت ببرید و در سال جدید هم ما رو در انتخاب و مطالعه‌ کتاب‌های بعدی همراهی کنید. grouphugg.gif

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

سلام

من بالاخره موفق شدم این کتاب و بخونم و تمومش کنم

خب کلا خیلی خاص بود هم موضوعش هم تطابق با خودمون

یجورهایی حالت سردرگمی و منطقی بخواهیم به آفرینشمون فکر کنیم بهش میرسیم درون داستان بود .

نمیدونم چجوری باید وصفش کرد ولی خب واقعا ما چی هستیم و به کجا میخواهیم برسیم ؟!!:ws37:

لینک به دیدگاه

یکی از کتابهای خوب و تاثیر گذار که شرح زندگانی نوع بشر رو در مختصر صفحاتی به تصویر کشیده که روح و جسمی آدمی رو کاملا به درک مسائل اطراف و به کنکاشی در زندگی و ماهیت و چندون چون اون وا میداره

در کتاب حقایق از زبان کسی بیان میشه که دشمن دیرینه نوع بشره و این خودش وجه تمایز این کتابه.

شاید اگر ساعتها و روزها در مورد این کتاب بحث بشه کم باشه

لینک به دیدگاه

قطعه از کتاب:

من و شیطان باهم صحبت کردیم و من قصد داشتم که او را اصلاح کنم و متقاعدش سازم زندگی بهتری را در پیش گیرد. درباره همه آن کارهایی که کرده بود برایش حرف زدم و از او خواهش کردم که بیشتر ملاحظه مردم را داشته باشد و آنها را بیچاره و بدبخت نسازد و گفتم میدانم قصد آزار رساندن به کسی نداری ، اما قبل از آنکه اینطور الله بختکی دست به کاری بزنی، اندکی تامل کن و عواقب آنرا در نظر بیاور. اگر اینکار را بکنی آن وقت دیگر چندان اسباب زحمت مردم را فراهم نخواهی آورد.

شیطان فقط قدری متعجب شد و خنده اش گرفت و گفت: "چی؟ من کار الله بختکی می کنم؟ من هرگز چنین کاری نمی کنم. تامل کنم و عواقب کار را در نظر بیاورم؟ چه نیازی به این کار هست؟ من همیشه می دانم که عاقبت کار چه خواهد شد."

لینک به دیدگاه
  • 6 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...