رفتن به مطلب

شانس...... چقدر بهش اعتقاد داری ؟

ارسال های توصیه شده

.................................

................................................

.......................................................................

لویی پاستور میگه شانس در خدمت ذهن اماده هست

این کلمه از گذشته های دور نقش مهم و پررنگی تو زندگی ما انسانها بازی کرده و حتی این حضور تاجایی بوده که زیر بنای بعضی از انجام فعالیتها شده یا حتی نشده

مثلا همین داستان ملاقات پدر الکساندر فلمینگ با چرچیل

یا انتخاب رضاخان به عنوان شاه ایران توسط اربابان خارجی یا همین آقایی که می گفتن تا دیروز داشته تو کوچه ها گدایی می کرده الان داره صب و ناهار و شام خاویار میل می فرمایند وادعای خدایی !

یا زن و شوهری که برا یه کار یا تحصیل به صورت موقت به کاناد میرن و اونجا بدون اینکه خودشن بخوان صاحب فرزند میشن و بواسطه فرزندشون شهروند کانادا میشن

یا روبرو شدن با انسانی که ممکنه مسیر زندگی ادمو 180 درجه تغییر بده حالا یا خوب یا بد

انتخاب فرح دیبا به عنوان سومین زن شاه

وختی به دوروبرمون نیگا می کنیم می بینم ادمای زیادی هستن که بی هیچ زحمتی صاحب موقعیتی میشن که اصلا لایقش نیستن آیا واقعا میشه اسم اینو هم شانس گذاشت ؟

نظر شما چیه ؟

منکه فکر می کنم باید بین بله گفتن به بعضی کسا و سرخم فرود آوردن در مقابل خواسته های اونا با مفهوم شانسی که تو ذهن ما هست و از خیلی وخت پیش کاشته شده تمایز قایل شویم

لینک به دیدگاه

سلام.

ببينيد به نظر من شانس وجود نداره.

به نظر من خدا گاهي اوقات يه سري فرصتايي رو به بندهاش ميده كه ببينه ازش استفاده ميكنن يا نه.

در روايات هم داريم كه ميگن خداوند موقعيتهاي مناسب رو براي امتحان به انسانها ميده.

يا ازش استفاده ميكنن به طريق خوب يا اينكه جو گير ميشن و به خودشون و دنيا و آخرتشون گند ميزنن.

البته اين فرصتا به همه داده ميشه ولي شرايطش فرق داره.

نوعش فرق داره و ... .:icon_gol:

لینک به دیدگاه

سلام.

ببينيد به نظر من شانس وجود نداره.

به نظر من خدا گاهي اوقات يه سري فرصتايي رو به بندهاش ميده كه ببينه ازش استفاده ميكنن يا نه.

در روايات هم داريم كه ميگن خداوند موقعيتهاي مناسب رو براي امتحان به انسانها ميده.

يا ازش استفاده ميكنن به طريق خوب يا اينكه جو گير ميشن و به خودشون و دنيا و آخرتشون گند ميزنن.

البته اين فرصتا به همه داده ميشه ولي شرايطش فرق داره.

نوعش فرق داره و ... .:icon_gol:

من با حرفت موافقم

اما چرا خدا بعضی چیزای خوب و به بعضی کسایی می ده که اصلا لیاقتشو ندارن و به بعضی افراد هم فقط غم و غصه و ناراحتی می ده؟

چرا خدا اینقدر سخت امتحانمون می کنه؟

لینک به دیدگاه
من با حرفت موافقم

اما چرا خدا بعضی چیزای خوب و به بعضی کسایی می ده که اصلا لیاقتشو ندارن و به بعضی افراد هم فقط غم و غصه و ناراحتی می ده؟

چرا خدا اینقدر سخت امتحانمون می کنه؟

ببين عزيزم همين حرف تو ناشكريه !!!1

ببين به قول مامان بزرگه من هيچ وقت نبايد از خدا گله كني كه چرا اينجوري چرا اونجوري.

تو هم اگه به اطرافت نگاه كني ميبيني چقدر نعمت داري كه ديگرام آرزوشو دارن.

نكته ديگه اينه كه هر چقدر امتحان سخت تر پاداشش هم بيشتر.

به نظرت اگه همين نعمتاي به قول تو خوبي كه ميگي به بعضيا كه لياقتشو ندارن توي اين دنيا داده توي دنياي آخرت خدا به تو بده بهتر نيست ؟ ؟ ؟ ؟

لینک به دیدگاه
دقيقا چيزي که تو ذهنم بود بگم مفهومش اولين جمله تاپيکت بود:

لویی پاستور میگه شانس در خدمت ذهن اماده هست

یعنی بهش اعتقاد نداری 1657.gif

لینک به دیدگاه
خوب منظورم اينه که شانس رو خودمون ميسازيم و کلا بستگي به خودمون داره که خوش شانس باشيم يا بدشانس!! :ws52:

گرفتي؟ :w58:

اوهومwha%255B1%255D.gif

لینک به دیدگاه

به نظرم شانس همون استفاده بهینه از فرصت ها باشه ...

اما تو علم آمار یا تعریف ریاضیش میشه فضای نمونه تقسیم بر جامعه اماری یا همون حالت های ممکن ..

ولی در کل شانس تو پاسور بازی خیلی به ادم کمک می کنه ..

و نهایتا اینکه همه چی دست خود ادمه مخصوصا تو مسئله ازدواج !! هیچ ارتباطی با شانس وتقدیر و جود نداره

لینک به دیدگاه

شانس

شدیدا بهش اعتقاد دارم

گاهی یه جریانایی اتفاق میافته که مغز آدم سوت میکشه.

الان حال تعریف کردن ندارم. ولی به خوش شانسی و بد شانسی اعتقاد دارم

لینک به دیدگاه

هم دارم هم ندارم

یعنی تو فضایی که قانون مند نیس شانس حرف اول رو میزنه

اما تو جاهایی که طبق یه قانون معین رفتار میشه شانس رو تقریبا اصلا دخیل نمی دونم:4chsmu1:

لینک به دیدگاه
هم دارم هم ندارم

یعنی تو فضایی که قانون مند نیس شانس حرف اول رو میزنه

اما تو جاهایی که طبق یه قانون معین رفتار میشه شانس رو تقریبا اصلا دخیل نمی دونم:4chsmu1:

مگه جایی هم سراغ داری که طبق قانون رفتار بشه؟

لینک به دیدگاه
مگه جایی هم سراغ داری که طبق قانون رفتار بشه؟

منظورم مفهوم مطلقش نبود دارم حد کفشو می گم

مثلا زندگی تو کشوری مثل سویس رو مقایسه کن با ژاپن با ایران و افغانستان و ......

فرض کن همین الان تو یکی از دهات دور افتاده و خیلی فقیر ایران یه کودکی هس که ضریب هوشی خیلی بالایی داره (مادرزادی ) اما نه به رادیو دسترسی داره نه به تی وی نه اینترنت نه حتی مدرسه هیچی

فرض کن روزی از روزا یکی بره اونو کشف کنه و دستشو بگیره بکشه بالا یا می تونه اصلا همون جوری بمونه تا آخر عمرش فوقش یه چوپون بشه و خیلی ابتکار به خرج بده تو همون چوپونی بده

حالا یه بارم فرض کن شرایط جامعه طوری بشه که همه به طور یکسان (باز نه مطلق بلکه نسبی ) به آموزش به مفهوم امروزی دسترسی داشته باشه از جمله این کودک آیا بازم همون چوپون باقی می مونه ؟

لینک به دیدگاه

دنیایی که ما داریم توش زندگی میکنیم خیلی پیچیدس و قانون مندی خودشو داره ..

در عین حال خیلی ساده میتونه باشه ..

میدونید چی میخوام بگم ؟؟ببینید کامپیوتر سیستم خیلی پیچیده ای داره و بیشتر ما نمیدونیم چطور کار میکنه ولی میدونیم که چطور باید باهاش کار کنیم .زندگی هم همینطوره ینی نیازی نیس که از همه چی سر در بیاری ..فقط کافی یاد بگیری چطور زندگی کنی ..

لینک به دیدگاه
  • 9 ماه بعد...

کلا زندگی و این دنیا بر اساس اتفاقات هست.

یعنی همه چی در این دنیا بی نظم بر اساس اتفاقات صورت میگیره.

حتی این گونه های جانوری و حتی بشر هم اگر بر اساس اتفاقات نبود کاملا متغیر بودند.

مثلا اگر شهاب سنگ بزرگی به زمین برخورد نمیکرد و از زمین عبور میکرد..الان شاید عصر دایناسور ها بود و پستانداران هیچ شانسی برای بقا نداشتند.

پس طبیعی هست که وقتی یک دنیا و حتی حیات بر اساس اتفاقات هست .

پس زندگی و حیات هم پر از اتفاقات هست که اگر خوب باشه میگیم خوش شانسی هست واگر بد باشه میگیم بد شانسی.

یک جورایی میشه میگفت پایه حیاط شانس هست

لینک به دیدگاه
  • 3 سال بعد...

من اصلا به خوش شانسی وبد شانسی اعتقاد ندارم. به نظرم همیشه بهترین چیز در بهترین موقعین اتفاق میفته. فقط بهترین زمان برای هرکس متفاوت هست. همین!!:w16:

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

در بودن شانس هیچ گونه شکی نیست همین که در یک خانواده ثروتمند به دنیا میای خودش شانس هست

یکی از شانس های زندگیمو براتون بگم به دنیا اومدن خودم همین که ما به دنیا میایام واز زیبای های دنیا لذت میبریم وخدا رو پرستش میکنیم خودش یک شانس هست ولی از دیدگاه کسانی دیگر شانس یک چیز دیگه هست وباتبهمات شون خودشون رو میکشن

به نظر من ثروتمند بودن شانس نیست شانس این هست که بتونی از تمام لحظهای زندگیت استفاده کنی وهیچ کدومشون رو حدر ندی یک بچه میتونه با یک بستنی خوشحال بشه میتونه با یک اتاری یا عروسک هم خوشحال بشه میتونه با لبخند یک نفر هم خوشحال بشه به نظرتون کدومش بهتر شانس همیشه هست کافی ازش استفاده کنیم واز نا امیدی وبود بجای کسانی دیگر وخردن حسرت برای زندگی مون تلاش کنیم

اینم بگم داشتن یک شوهر خوب یا همسر خوب هم خودش شانس میخواد اینم نوعی شانس حساب میشه دیگه یا داشتن فرزندی سالم وبا ادب ودرست کار دوستان بستگی داره شانس رو تو چی ببینید وتو چی خلاصه بکنید ببخشید هزیان زیاد گفتم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...