رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

دوستان عزیز، سلامsos.gif

شما می‌تونید با در نظر گرفتن موارد زیر، کتاب‌هایی که مناسب می‌بینید رو معرفی کنید، تا در هم‌خوانی های تیم کتابخوانی گروهی از اون‌ها استفاده کنیم.

1. فایل PDF فارسی کتاب برای دانلود رایگان موجود باشه.
  2. صفحات کتاب حداکثر تا حدود 150 صفحه باشه.
  3. محتوا و ادبیات کتاب برای هم‌خوانی عمومی مناسب باشه (کتاب صرفاً سلیقه‌ای نباشه).
  4. کتاب خوبی باشه، و پیام ارزشمندی رو منتقل کنه.
  5. جذاب باشه.

• نکته‌ي اول: کتاب‌ها در هر حیطه‌ای می تونند باشند، به شرط اینکه در بند 3 صدق کنند.

• نکته‌ی دوم: برای معرفی کتاب، هر 5 بند رو در نظر بگیرید، اما سه بند آخر ارجحیت دارند.

در آخر اضافه می‌کنم که کتاب‌های معرفی شده توسط شما، ابتدا خونده میشه و انشاالله بعد از تایید در مناسب‌ترین زمان به هم‌خوانی گذاشته میشه.

پس لطفاً هر کتاب خوبی که می‌شناسید و با معیارهای بالا جور در میاد رو اینجا معرفی کنید تا همگی ازش استفاده کنیم و لذت ببریم. friends.gif:icon_gol:

اگر هنوز عضو تیم کتابخوانی ما نشدید، حتما به اینجا سر بزنید.:w72:

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

سلام به روی ماه شما...

نمی دونم اینی که می گم می تونه خوب باشه یا نه...

ولی خوبه که گوشه چشمی به نویسنده ها و آثاری که جایزه های معتبری مثه گئورگ بوشنر یا گنکور و...حتی جایزه های صادق و یا آل احمد تو ادبیات ایران و...هم بندازین...

شاید این جوری یک استانداردی در ارائه کتاب ها دیده بشه...

می دونم که خیلی از مسابقات سلیقه ای هست...یا برنده هاش ممکنه با معیارهای غیر از معیارهای ادبی شناخته بشن...ولی یک استانداردی در آثار برگزیده هست و مثلا گاف های عجیب و غریب توشون نداره...

باز تاکید می کنم می دونم که محتوا در این آثار می تونه در جاهایی مسئله ساز باشه....و با فرهنگ ما نخوره...ولی میشه آثاری که فاقد نکات منفی هست رو هم انتخاب کرد...

من پیشنهاد کتاب نمی دم...چون می دونم کتاب خوار اعظم ایلیای عزیز (البته این لقب پیشتر به سجاد (spow) عزیز اطلاق می شد) خودش از هر مرجعی..مرجع تره (شکلک موافشان با نیش باز)

آرامش پیشکش لحظه هاتون

:icon_gol::icon_redface:

لینک به دیدگاه
سلام به روی ماه شما...

نمی دونم اینی که می گم می تونه خوب باشه یا نه...

ولی خوبه که گوشه چشمی به نویسنده ها و آثاری که جایزه های معتبری مثه گئورگ بوشنر یا گنکور و...حتی جایزه های صادق و یا آل احمد تو ادبیات ایران و...هم بندازین...

شاید این جوری یک استانداردی در ارائه کتاب ها دیده بشه...

می دونم که خیلی از مسابقات سلیقه ای هست...یا برنده هاش ممکنه با معیارهای غیر از معیارهای ادبی شناخته بشن...ولی یک استانداردی در آثار برگزیده هست و مثلا گاف های عجیب و غریب توشون نداره...

باز تاکید می کنم می دونم که محتوا در این آثار می تونه در جاهایی مسئله ساز باشه....و با فرهنگ ما نخوره...ولی میشه آثاری که فاقد نکات منفی هست رو هم انتخاب کرد...

من پیشنهاد کتاب نمی دم...چون می دونم کتاب خوار اعظم ایلیای عزیز (البته این لقب پیشتر به سجاد (spow) عزیز اطلاق می شد) خودش از هر مرجعی..مرجع تره (شکلک موافشان با نیش باز)

آرامش پیشکش لحظه هاتون

:icon_gol::icon_redface:

سلام سام عزیز،

ممنون از پیشنهاد خیلی خوبت. قطعاً حرف درست و خوبی هست و میشه در انتخاب کتاب‌های ادبی از اون‌ها کمک گرفت. :a030:

درباره اون خط آخر هم، ضمن اینکه اصلا اینطور نیست، اعلام می‌کنم که مایلم به زودی طوری پیش بریم که شخصاً با کتاب‌های جدید و جالبی که شما دوستان معرفی می‌کنید آشنا بشم و بهره ببرم. اینکه من این طرح رو راه انداختم، مصداق اون جملات در کتاب تاریخ بیهقی هست که :

مرا مقرر است که امروز که من این تألیف می‌کنم بزرگان‌اند که اگر براندن تاریخ مشغول گردند تیر بر نشانه زنند و به مردمان نمایند که ایشان سواران‌اند و من پیاده و من با ایشان در پیادگی کُند. و چنان واجب کُندی که ایشان بنوشتندی و من بیاموزمی و چون سخن گویندی من بشنومی. ولکن چون دولت ایشان را مشغول کرده است پس من بخلیفتی ایشان این کار را پیش گرفتم، که اگر توقف کردمی منتظر آنکه تا ایشان بدین شغل پردازند، بودی که نپرداختندی و چون روزگار دراز برآمدی این اخبار از چشم و دل مردمان دور ماندی

پس از شما خواهش می‌کنم از پیشنهادهایی که مناسب می‌بینی اهالی انجمن رو بی‌بهره نگذار. ممنون از ایده‌ی خوبت :icon_gol::w16:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
  • 3 سال بعد...

روز بخیر دوستان 

پیشنهادم اینه اگر مایل بودین 

مسیح باز مصلوب

نیکوس کازانتزاکیس 

ترجمه محمود سلطانیه

محل وقوع داستان، یکی از روستاهای یونان است که توسط «آقا»، حکمران منصوب ازطرف دولت عثمانی اداره می‌شود. مانولیوس نام شخصیت اصلی این رمان است که الگوی خود را مسیح قرار داده‌است و داستان کلیِ رمان روایت‌کنندهٔ داستان زندگی وی و تلاش‌ها و کوشش‌هایی است که او برای کمک به مردم می‌کند. آقا، اختیاردار جان و مال و ناموس اهالی این آبادی است؛ ضمن این‌که در روابط خصوصی آن‌ها دخالتی ندارد. اختلاف بین آقا و ساکنان زمانی آغاز می‌شود که «یوسفک»، پسربچهٔ امردی که آقا از ترکیه آورده‌است و مونس ساعات خوش اوست، به قتل می‌رسد.

@سین.دخت

@پارادوکس

@Rostam18

@BISEl

@Tamana73

@Sunny77

@adamak-h

@onemone

لینک به دیدگاه
در 2 ساعت قبل، نفحات گفته است :

روز بخیر دوستان 

پیشنهادم اینه اگر مایل بودین 

مسیح باز مصلوب

نیکوس کازانتزاکیس 

ترجمه محمود سلطانیه

محل وقوع داستان، یکی از روستاهای یونان است که توسط «آقا»، حکمران منصوب ازطرف دولت عثمانی اداره می‌شود. مانولیوس نام شخصیت اصلی این رمان است که الگوی خود را مسیح قرار داده‌است و داستان کلیِ رمان روایت‌کنندهٔ داستان زندگی وی و تلاش‌ها و کوشش‌هایی است که او برای کمک به مردم می‌کند. آقا، اختیاردار جان و مال و ناموس اهالی این آبادی است؛ ضمن این‌که در روابط خصوصی آن‌ها دخالتی ندارد. اختلاف بین آقا و ساکنان زمانی آغاز می‌شود که «یوسفک»، پسربچهٔ امردی که آقا از ترکیه آورده‌است و مونس ساعات خوش اوست، به قتل می‌رسد.

@سین.دخت

@پارادوکس

@Rostam18

@BISEl

@Tamana73

@Sunny77

@adamak-h

@onemone

عزیزم این کتاب645صفحه اس....

میدونی چقدر طول میکشه تا بخونیمش:|

پست اول نوشته کتابی ک معرفی میشه. حداکثر150صفحه باشه

150صفحه کمِ اما 600صفحه هم خدایی زیادِ

لینک به دیدگاه
در 5 ساعت قبل، پارادوکس گفته است :

عزیزم این کتاب645صفحه اس....

میدونی چقدر طول میکشه تا بخونیمش:|

پست اول نوشته کتابی ک معرفی میشه. حداکثر150صفحه باشه

150صفحه کمِ اما 600صفحه هم خدایی زیادِ

پیشنهاد بود دوسی جان

شما هم پیشنهاد بدین ... اون کتابی که شروعش کردی لینک داری ازش ؟ یه معرفیش کن برامون 

لینک به دیدگاه
در ۱ ساعت قبل، نفحات گفته است :

پیشنهاد بود دوسی جان

شما هم پیشنهاد بدین ... اون کتابی که شروعش کردی لینک داری ازش ؟ یه معرفیش کن برامون 

میدونم پیشنهاد بود اما قابلیت انتخاب داره دیگه....?

فرار از اردوگاه شماره14 رو دارم میخونم

داستان فرار از ازدوگاه کار اجباری تو کره شمالی و سخت بودن انطباق با دنیای بیرونِ

برای کسایی ک روحیه لطیف دارن پیشنهاد نمیکنم

لینک به دیدگاه

سلام بر دوستان

پیشنهاد من هم کتاب هنر خوشبختی یا فلسفه خوشبختی آرتور شوپنهاور اگه نخوندید

پی دی اف هم داره

خیلی هم کم حجم و خوندنش راحته ولی بسیار عمیقه با توجه به یک فصلی که ازش خوندنم :))

+

مسیح باز مصلوب رو خودم خیلی راغب هستم بخونم، مخصوصا که از دوره لیسانس یه وقفه طولانی افتاد برای خوندنش :icon_pf(34):

لینک به دیدگاه
در 2 دقیقه قبل، سین.دخت گفته است :

سلام بر دوستان

پیشنهاد من هم کتاب هنر خوشبختی یا فلسفه خوشبختی آرتور شوپنهاور اگه نخوندید

پی دی اف هم داره

خیلی هم کم حجم و خوندنش راحته ولی بسیار عمیقه با توجه به یک فصلی که ازش خوندنم :))

+

مسیح باز مصلوب رو خودم خیلی راغب هستم بخونم، مخصوصا که از دوره لیسانس یه وقفه طولانی افتاد برای خوندنش :icon_pf(34):

سلام

من میخوستم از کتاب هایی که خوندم پیشنهاد بدم

بعد دیدم بیشتر کتابهای در دست اقدامشون رو پیشنهاد میکنن ،

اشاره هم که نمیکنم! دی

به هر حال حجم کم و روان بودنش باید مد نظر باشه که همه بتونن و بخوان که بخونن

و ازون طرف هم خودم دوس دارم کتاب جدید بخونم ،

پس به هر حال پیشنهاداتون رو بدید که منتظریم!

لینک به دیدگاه

ببخشید نمیخوام بی ادبی کرده باشم  ولی خدایی ۵۷۶ صفحه مگه چقدر زیادِ  : }

امروز صبح تا صفحه صدم خوندم رمان رو ... متن روانی هم داره .

ولی خب دوستان پیشنهاد دیگه بدن حتما پایه هستم . 

پیشنهاد پارادوکس و سما هردو رو هستم. میتونیم ترتیب بذاریم . ?

لینک به دیدگاه
در 15 ساعت قبل، پارادوکس گفته است :

میدونم پیشنهاد بود اما قابلیت انتخاب داره دیگه....?

فرار از اردوگاه شماره14 رو دارم میخونم

داستان فرار از ازدوگاه کار اجباری تو کره شمالی و سخت بودن انطباق با دنیای بیرونِ

برای کسایی ک روحیه لطیف دارن پیشنهاد نمیکنم

اول پیشنهاد شما 

خواهش میکنم اگر ممکنه تاپیکش رو بزن و لینک دانلودش رو هم برامون بذار  تا بخونیم و همونجا نظر بدیم : }?

لینک به دیدگاه
در 5 دقیقه قبل، نفحات گفته است :

ببخشید نمیخوام بی ادبی کرده باشم  ولی خدایی ۵۷۶ صفحه مگه چقدر زیادِ  : }

امروز صبح تا صفحه صدم خوندم رمان رو ... متن روانی هم داره .

باید شرایط دیگران رو هم در نظر بگیرید ،

مثلا من ؛

مشغله ی کاری ،

فایل پی دی اف و معضلاتش

شماها همه مجرد هستید وقت آزاد بیشتری هم دارید.

البته اگه انتخاب هم شد باید وایسین من تموم کنم بعد کتاب بعدی پیشنهاد و شروع بشه! دی

اینم ی راهش.

لینک به دیدگاه

در 45 دقیقه قبل، نفحات گفته است :

اول پیشنهاد شما 

خواهش میکنم اگر ممکنه تاپیکش رو بزن و لینک دانلودش رو هم برامون بذار  تا بخونیم و همونجا نظر بدیم : }?

من پیشنهاد ندادمش سوالی ک پرسیده بودی جواب دادم همین.

چون قبلا هم گفتم اگه روحیه حساس و لطیفی داشته باشی خیلی اذیتت میکنه

حتی منو ک خیلی ادم احساساتی نیستم,ب شدت از فضایی ک ترسیم میکرد عصبی شدم.

شبیه تصورات یه ادم بیمار بود اما متاسفانه این کتاب معتبر و واقعیِ و تصورات کسی نیست

(اما بی انصافی ک نگم خیلی روون ترجمه شده بود وفضاسازیِ پیچیده و طولانی و حوصله سربر نداشت)

اگه متن کتابی ک میگی روونِ بزارش

برای من فرقی نداره شخصا بتونم با کتاب ارتباط برقرار کنم همین 600صفحه رو هم کمتر از سه روز تموم میکنم

در 36 دقیقه قبل، Rostam18 گفته است :

باید شرایط دیگران رو هم در نظر بگیرید ،

مثلا من ؛

مشغله ی کاری ،

فایل پی دی اف و معضلاتش

شماها همه مجرد هستید وقت آزاد بیشتری هم دارید.

البته اگه انتخاب هم شد باید وایسین من تموم کنم بعد کتاب بعدی پیشنهاد و شروع بشه! دی

اینم ی راهش.

هرچند پی دی اف کلا نچسبِ اما خیلی مزایایی هم داره

همه جا همراهِ

تو مترو

وقتی منتظراتوبوسیم

و....

زمانهای ک نمیشه کار مفید دیگه ای کرد خیلی راحت ,میشه با پی دی اف پرشون کرد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...