رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

Doctor_Shovan مهمان
عجب:wubpink:

مثه این می مونه که وقتی یهجای از بدنمون زخم میشه متورمتر و گرمتر میشه.. اخه گلبولامون دارن با میکروبا میجنگن( شی گفتم؟:w127:)

در مواضع التهاب و اسیب تقریبا همینی که گفتی اتفاق میافته

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 551
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

Doctor_Shovan مهمان
1.براي ازبين بردن لكه هاي سوختگي چكار بايد كرد؟

لکه های سوختگی ناشی از چی ؟ افتاب سوختگی یا مثلا سوختگی با اب که اون اسکار های بد شکل رو ایجاد کرده / اندازه اش چقدره و در کجای بدنه ؟ و مریض چند سالشه ؟؟

2.ايا گواترخيلي خطرناكه ودرمانش چيه؟

بستگی به سن و وضعیت میتونه خطر ناک باشه البته با توجه به اینکه خطرناک از نظر شما چی باشه ؟؟!!!

اگه مادری با کمبود ید و دارای گواتر حامله بشه میتونه نوزادی کند ذهن بدنیا بیاره یا سقط کنه و نیز در شخص بالغ باعث بسیاری علاوم جسمی و روانی و اختلال در کار و زندکی میشه

درمانش اگه ناشی از کمبود ید باشه باید لووتیروکسین مصرف کنه . مصرف ید در نمک غذای برای پیشکیری برنامه ی مهمی است

3.كسي دركودكي پايش فلج{كف پا پشت ورو}بوده وعمل كرده است اما حالا بعد ازتقريبا20سال كمي انحراف پيدا كرده است وپزشك تجويز كفش كرده ايا موثره يا بايد عمل كرد؟

اگه با کفش اصلاح نشه و پزشکان تشخیص بدن میشه عمل کرد باید عمل بشه

4.احساس درد دركناره هاي شكم وبالاي ناف كه به سمت كليه درحال پيش روي است بعد از چند بار ازمايش وسونوگرافي واندوسكوبي علت معلوم نشده نظر شما چيه؟

اگه این علائم نوعی علائم گوارشی باشه یا علائم گوارشی دیگه هم همراهش باشه از قبیل تغییر در اجابت مزاج هم در دفعات هم در قوام ان ... اندوسکوپی روده بزرگ ( منظورم اندوسکوپی فسمت فوقانی نیست ) ضروری است. ..

لینک به دیدگاه

سلام دکتر جون

یه سوال دارم پسربزرگم بعضی وقتا سر صبح یا آخر شب حالت تهوع میگیره حدوا یه ربع بعد خود بخود خوب میشه میخوام بدونم چه دلیلی میتونه داشته باشه ممنون:4uboxsmiley:

لینک به دیدگاه
Doctor_Shovan مهمان
سلام دکتر جون

یه سوال دارم پسربزرگم بعضی وقتا سر صبح یا آخر شب حالت تهوع میگیره حدوا یه ربع بعد خود بخود خوب میشه میخوام بدونم چه دلیلی میتونه داشته باشه ممنون:4uboxsmiley:

به نظر نمیرسه یه مشکل گوارشی باشه

مشکلی در بینی و سینوس ها نداره ؟ لوزه سوم ش مشکلی نداره ؟

لینک به دیدگاه
به نظر نمیرسه یه مشکل گوارشی باشه

مشکلی در بینی و سینوس ها نداره ؟ لوزه سوم ش مشکلی نداره ؟

جالبه سینوساش نه ولی حدودا دو هفته پیش تو مدرسه یه ضربه به بینیش خورد که متورم شده بود بینیش و یه مقدار هم خون اومد البته پارسال هم بصورت شدید این مشکل براش پیش اومد که عکس برداری کردیم گفتم فقط ضربه خورده و نشکسته!

تنکس ندارم شرمنده:4uboxsmiley:

لینک به دیدگاه
Doctor_Shovan مهمان
جالبه سینوساش نه ولی حدودا دو هفته پیش تو مدرسه یه ضربه به بینیش خورد که متورم شده بود بینیش و یه مقدار هم خون اومد البته پارسال هم بصورت شدید این مشکل براش پیش اومد که عکس برداری کردیم گفتم فقط ضربه خورده و نشکسته!

تنکس ندارم شرمنده:4uboxsmiley:

خواهش میکنم

والا در غیاب علائم گوارشی دیگه یا عدم تکرار همین یه علامت در ساعات دیگه من اینحور فکر میکنم که این حالت تهوع ناشی از فرو رفتن ترشحات بینی و سینوس به حلق و تحریک اون ناحیه و حالت تهوع باشه . اگه بعد از ان ضربه این حالات تهوع پیش اومده معاینه مجدد دقیق داخل بینی ضروریه ( عکس مجدد هم نمیخواد ) .. و کلا این معاینه گوش و حلق وبینی لازمه حتی بدون سابقه اون ضربه .بجای من ببوسش . :rose:

لینک به دیدگاه
خواهش میکنم

والا در غیاب علائم گوارشی دیگه یا عدم تکرار همین یه علامت در ساعات دیگه من اینحور فکر میکنم که این حالت تهوع ناشی از فرو رفتن ترشحات بینی و سینوس به حلق و تحریک اون ناحیه و حالت تهوع باشه . اگه بعد از ان ضربه این حالات تهوع پیش اومده معاینه مجدد دقیق داخل بینی ضروریه ( عکس مجدد هم نمیخواد ) .. و کلا این معاینه گوش و حلق وبینی لازمه حتی بدون سابقه اون ضربه .بجای من ببوسش . :rose:

ممنون از راهنماييت دكتر لطف داري

لینک به دیدگاه

لکه های سوختگی ناشی از چی ؟ افتاب سوختگی یا مثلا سوختگی با اب که اون اسکار های بد شکل رو ایجاد کرده / اندازه اش چقدره و در کجای بدنه ؟ و مریض چند سالشه ؟؟

سوختگي با اتش /حالت اضافه گوشت پيدا كرده ودر بعضي از قسمت ها فقط رنگ پوست عوض شده وبيشتر قسمت شكم رو گرفته درضمن خارش زيادي هم داره/مريض 50 سالش ميشه وحدود 3سال ميشه كه اين اتفاق افتاده.

لینک به دیدگاه
سلام

اگر در غذایی که میخوریم دومدل مختلف پروتئین وجود داشته باشه و یکی از این مدل پروتئینها زود هضم وجذب باشه و دیگری دیر جذب،(مثل شیر که دیر هضمه و مثلا یه پرو تئینه دیگه که زود هضمه) حالا سوال اینه که:

1. آیا این دو پرو تئین تحت تاثیر هم قرار میگیرن و کمی دیر جذب میشوند؟
  2. آیا تاثیری روی هم ندارند و بصورت جداگانه در زمانهای ویژه خود جذب می شوند؟
  3. یا موارد دیگر؟

با سپاس

دوست عزیز من پرسیدمم در جوابه شما میشه گفت این هضم و جذب پروتئین ها بستگی به نوع مواد و همین طور زمان مصرفش داره.. مثلا در ارتباط با ویتامیهای cچون اب پرتقال میگن که بهتره که صبح ها مصرف شه به دلیل این که زودتر جذب بدن میشه

و این که دو مواد روی هم اثراتی میگذارند چه به صورت مستقیم و ویژه و یا چه به صورت غیر مستقیم و اثرات کمتر.

به عنوان مثال میگن گوشت و ماست رو با هم مصرف نکنید چون ماست از جذب اهن موجود در گوشت ممانعت میکنه و باعث دیر جذب شدن اهن موجود در گوشت میشه.

و همین طور میشه گفت گوشت به دلیل پیوندهای محمکمی که داره نسبت به شیر که پیوندهای ساده تری دارد دیرتر جذب می شود پس به نوع پیوندهای مواد هم بستگی داره.

و مثالهای دیگر.... استادمون یک کتاب به اسم چگونه بخوریم؟ معرفی کرد و گفت تمامی اطلاعات که مواد مصرفی روی هم میگذارند و زمان مصرفشون هم گفته در این کتاب به خوبی نوشته شده.

:wubpink:

لینک به دیدگاه
Doctor_Shovan مهمان

سوختگي با اتش /حالت اضافه گوشت پيدا كرده ودر بعضي از قسمت ها فقط رنگ پوست عوض شده وبيشتر قسمت شكم رو گرفته درضمن خارش زيادي هم داره/مريض 50 سالش ميشه وحدود 3سال ميشه كه اين اتفاق افتاده.

منظورم من هم از اسکار های بدشکل همون بود ..این حالت متاسفانه با دارو خوب نمیشه باید یه متخصص پوست ببینه شاید با جراحی و لیزر کار هایی براش انجام بشه ..واسه خارشش البته حتما دارو هایی هست ولی اصل قضیه فرقی نداره ...

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام. چه طور می شه حساسیت فصلی رو به گل و گیاه، نور خورشید، گرد و غبار و ... درمان کرد

یا به عبارتی:

چه طور می شه آلرژی رو درمان کرد؟

لینک به دیدگاه
Doctor_Shovan مهمان
سلام. چه طور می شه حساسیت فصلی رو به گل و گیاه، نور خورشید، گرد و غبار و ... درمان کرد

یا به عبارتی:

چه طور می شه آلرژی رو درمان کرد؟

درمان فطعی الرژی فقط در پرهیز از برخورد با ماده ی الرژی زا است .تعیینش هم گاهی سخته که چی هست ولی در بعضی موارد ندرتا واکسن هایی مفید وجود داره وقتی تشخیص ماده ی الرزی زا معلوم بشه . :rose:

لینک به دیدگاه
درمان فطعی الرژی فقط در پرهیز از برخورد با ماده ی الرژی زا است .تعیینش هم گاهی سخته که چی هست ولی در بعضی موارد ندرتا واکسن هایی مفید وجود داره وقتی تشخیص ماده ی الرزی زا معلوم بشه . :rose:

با این حال من خودم از اون Alergy manهای حرفه ای هستم که سالهاست درگیرم از این رو چنتایی مسیر رفتم تا هر روز و هر روز به سمت بهبود برم، با اجازه ی اساتید اون ها رو می گم تا در موردشون بحث بشه:

1- مصرف داروهای گیاهی که سرآمد اونها عسل هست. عسل باعث شد تا حساسیت بنده نسبت به بوی گل و عطر کم و کمتر بشه.

2- استفاده نکردن از انواع قرص های آنتی هیستامین، چرا که این قرص ها در بدن و نسبت به هیستامین عادت ایجاد می کنند و بعد از کوتاه مدتی بی اثر می شوند.

3- استفاده نکردن از آمپول ها و واکسن های زد خارش و آب ریزش بینی (علائم مخصوص آلرژی نه مربوط به بیماری های دیگر) چرا که کسانی که از آلرژی رنج می برند در بدنشون هیستامین ها به شکلی این پادتن ها رو نمی پذیرند و اثر این واکسن ها بسیار کمتر از کسانی هست که حساسیت موقتی براشون پیش میاد.

****ضمنا کسانی که به باقلا حساسیت دارند (بیماری فاویسم) به هیچ وجه در زمان حساسیت به سمت این واکسن ها نرند بهتره. (این ها تجربی است نه آکادمیک)

غیر از اینها هم هست که بعد از بحث در رابطه با این ها دوباره مطرح می کنم.

لینک به دیدگاه
Doctor_Shovan مهمان
سلام به همه

دیروز از یکی از دوستام چیزی شنیدم که مخم سوخت:jawdrop::icon_pf (34):

میخواستم بدونم که جنین رو تو ماههای مختلف چطوری سقط و خارج میکنن ؟؟؟:ws52:

جنین رو یا کورتاژمیکنند یعنی با دارو سقطش میکنند .

بیشتر از این جایز نیست !!!:rose:

لینک به دیدگاه
با این حال من خودم از اون Alergy manهای حرفه ای هستم که سالهاست درگیرم از این رو چنتایی مسیر رفتم تا هر روز و هر روز به سمت بهبود برم، با اجازه ی اساتید اون ها رو می گم تا در موردشون بحث بشه:

1- مصرف داروهای گیاهی که سرآمد اونها عسل هست. عسل باعث شد تا حساسیت بنده نسبت به بوی گل و عطر کم و کمتر بشه.

2- استفاده نکردن از انواع قرص های آنتی هیستامین، چرا که این قرص ها در بدن و نسبت به هیستامین عادت ایجاد می کنند و بعد از کوتاه مدتی بی اثر می شوند.

3- استفاده نکردن از آمپول ها و واکسن های زد خارش و آب ریزش بینی (علائم مخصوص آلرژی نه مربوط به بیماری های دیگر) چرا که کسانی که از آلرژی رنج می برند در بدنشون هیستامین ها به شکلی این پادتن ها رو نمی پذیرند و اثر این واکسن ها بسیار کمتر از کسانی هست که حساسیت موقتی براشون پیش میاد.

****ضمنا کسانی که به باقلا حساسیت دارند (بیماری فاویسم) به هیچ وجه در زمان حساسیت به سمت این واکسن ها نرند بهتره. (این ها تجربی است نه آکادمیک)

غیر از اینها هم هست که بعد از بحث در رابطه با این ها دوباره مطرح می کنم.

ممنون از اطلاعات تجربیت عزیزم:flowerysmile:

اما کلا وقتی یه دارو رو زیاد استفاده کنی دیگه اثری نداره.. و اون بیماری مقاومت از خودش نشون میده و با دارو سازگاری پیدا میکنه.. بخاطر همین میگن دارو باید درست و به موقع مصرف شه

مثه حشره کش ها :w58:

:ws3:

یک سوال ؟؟

بهترین آنتی بیوتیک گیاهی و شیمیایی چیه؟:banel_smiley_4:

خوب فکر کنم بهترین انتی بیوتیک بستگی به نوع بیماری و خود بیمار داره.. که پزشک کدومو تجویز کنه:icon_gol:

لینک به دیدگاه
ممنون از اطلاعات تجربیت عزیزم:flowerysmile:

اما کلا وقتی یه دارو رو زیاد استفاده کنی دیگه اثری نداره.. و اون بیماری مقاومت از خودش نشون میده و با دارو سازگاری پیدا میکنه.. بخاطر همین میگن دارو باید درست و به موقع مصرف شه

مثه حشره کش ها :w58:

ممنون از پاسخی که دادی.

راجع به بیماریه فاویسم(حساسیت به باقلا) و ارتباط اون با آلرژی هم لطفا اطلاعاتی در اختیار بنده بذارید.

لینک به دیدگاه
Doctor_Shovan مهمان
ممنون از پاسخی که دادی.

راجع به بیماریه فاویسم(حساسیت به باقلا) و ارتباط اون با آلرژی هم لطفا اطلاعاتی در اختیار بنده بذارید.

:icon_gol::icon_gol:

مرسی

در بیماری فاویسم بطور توارثی یه دونه انزیم کم داریم این انزیم در فعل وانفعالاتی دخالت میکند که انتهای ان رسیدن به موادی است که وظایفش حفظ گلوبولهای قرمز خون هست وقتی اون انزیم کم باشه گلوبولهای سرخ در برخورد با بعضی مواد ( مواد اکسیدان ) زود از بین میرن و به اصطلاح همولیز پیش میاد و کم خونی حا دث میشه چون این مواد اکسیدان خیلی زیاد در باقلا وجود داره طبیعی است که اسیب رسانی اون بیشتره و بیماری رو به باقلا ربط دادند ..غیر از باقلا لیست بالا بلندی از دارو ها هستند که بسیار شدید تر از باقلا باعث شدت بیماری میشن ...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...