رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

Doctor_Shovan مهمان

لطفا دوستان سوالات و مشکلات خود را در اینجا بنویسند تا حتی الامکان با تو جه به معلومات , دوستان دیگر بتوانند سوال کننده را راهنمایی کنند .. گفتم راهنمایی !چون جواب دادن به خیلی از مشکلات پزشکی نیاز به فاکتور های خاصی از جمله معاینه یعنی با چشم دیدن و نیز معاینه ی فیزیکی و غیره داره :icon_gol:

مقررات تاپیک :

1.. ازهر گونه اسپم و شوخی اجتناب شود .

2..ازراهنمایی و جواب گویی بدیگران بدون داشتن اطلاعات لازم خود داری شود .

3..دوستان عزیز مخصوصا خانم ها تو جه بفرمایند که برای رسیدن به برخی جواب ها ممکنه احتیاج به سوال و جواب متقابلی باشه که طرح انها هم به سبب مسئله راز داری وهم احترام نهادن به فضای عمومی سایت در اینجا امکان نداشته باشه پس ممکنه قسمتی در خصوصی ادامه پیدا کنه در اینصورت تصمیم با سوال کننده است.:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 551
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

نادر

من هرچي كرم ضدآفتاب ميزنم

بازم از اين لكه هاي قهوه اي داره روي پوستم ايجاد ميشه:ws44:

ميشه از ماسك هاي ميوه ايي هم بگي كه ميشه توي اين فصل درست كرد؟

لینک به دیدگاه
Doctor_Shovan مهمان
ازت ممنون برای اینکه به فکر دوستات هستی حتمآ دوستان سوالات خودشونو میپرسن و با کمک شما و دوستای دیگه حل میشه.:ws21:

ممنونم ارش عزیز .. ایشالا همینجوره :icon_gol:

نادر

من هرچي كرم ضدآفتاب ميزنم

بازم از اين لكه هاي قهوه اي داره روي پوستم ايجاد ميشه:ws44:

ميشه از ماسك هاي ميوه ايي هم بگي كه ميشه توي اين فصل درست كرد؟

یعنی اون لکه ها هستند و پررنگ تر میشن یا اینکه کلا نداری و با افتاب بوجود میان ؟؟ بیشتر اون لکه های ریز قهوه ای روشن روی گونه ها منظورته ؟؟ :icon_gol:

سلام نادر من موقعی که هوا گرم میشه زیاد سرگیجه میگیرم نمی دونی دلیلش چیه

هوای گرم یعنی در هر صورتی ?? مثلا وارد شدن به یه اطاق یا محوطه گرم هم ؟؟ یا اینکه فصل گرما و ضمن کار وفعالیت مثلا این فصل ایا صبح مشکلی نداری اما بعد از چند ساعت رفت وامد و فعالیت دچار این مشکل میشی ؟؟:icon_gol:

لینک به دیدگاه

هوای گرم یعنی در هر صورتی ?? مثلا وارد شدن به یه اطاق یا محوطه گرم هم ؟؟ یا اینکه فصل گرما و ضمن کار وفعالیت مثلا این فصل ایا صبح مشکلی نداری اما بعد از چند ساعت رفت وامد و فعالیت دچار این مشکل میشی ؟؟:icon_gol:

بیشتر بعد از ظهر اتفاق میافته

تابستونا بیشتر میشه وشدتش هم بیشتر میشه

تا فعالیتم کم میشه این اتفاق بیشتر میافته

هر وقت بیشتر از 10 دقیقه سر صف وای میی ستم باز سرم گیج میره

یه بار شب نخوابیدم صبحش من و فرزاد رفتیم نوبت دکتر بگیریمم 1.5 سر صف بودیم حالم بد شد احساس سردی می کردم و سرم گیج می رفت

لینک به دیدگاه
Doctor_Shovan مهمان
بیشتر بعد از ظهر اتفاق میافته

تابستونا بیشتر میشه وشدتش هم بیشتر میشه

تا فعالیتم کم میشه این اتفاق بیشتر میافته

هر وقت بیشتر از 10 دقیقه سر صف وای میی ستم باز سرم گیج میره

یه بار شب نخوابیدم صبحش من و فرزاد رفتیم نوبت دکتر بگیریمم 1.5 سر صف بودیم حالم بد شد احساس سردی می کردم و سرم گیج می رفت

سر گیجه یه علامت هست و تعریف خاص وانواع خاص خودشو داره وعلل متعدد میتونه داشته باشه و احتیاج به معاینه دقیق و نیز بر خی ازمایشات داره و گاهی حسی که به عنوان سرگیجه به ما دست میده اصولا ان سرگیجه ی واقعی نیست. برخی علائم دیگه هم هستند که از نظر پزشکی سرگیجه نامیده نمیشن فقط جهت اطلاع دوستان خلاصه میکنم یه سرگیجه اول باید توسط پزشک

تایید بشه و بعدش خود او پروتکل تشخیص رو بر مبنای یافته های خود و برخی ازمایشات ترسیم میکنه ... تیرویید ,بیماری های خاص گوش داخلی ,و کلا حوزه ی گوش و حلق وبینی برخی انواع کمخونی ها ,حتی عیوب انکساری چشم ,و برخی مشکلت قلبی و ..................میتونه از علل سرگیچه باشه که البته هیچکدوم از اینا به افشین عزیز ربطی نداره فقط واسه معلومات عمومی گفتم

.

.

.

.

.

.

افشین جان خصوصی راهنمایی شدی :icon_gol:

لینک به دیدگاه

یعنی اون لکه ها هستند و پررنگ تر میشن یا اینکه کلا نداری و با افتاب بوجود میان ؟؟ بیشتر اون لکه های ریز قهوه ای روشن روی گونه ها منظورته ؟؟ :icon_gol:

من لكه اي روي صورتم نداشتم

اين عيد رفتم بندر هيچ ضدافتابي نزدم(چون نميخواستم همه مدل كرم روي صورتم بزنم)چندتا روي صورتم درس شده:ws44:

ميخوام از بين بره:ws44:

و اگر احيانا زياد ميشن،يكاري كنم نشه ديگه:ws44::ws44:

لینک به دیدگاه
Doctor_Shovan مهمان

من لكه اي روي صورتم نداشتم

اين عيد رفتم بندر هيچ ضدافتابي نزدم(چون نميخواستم همه مدل كرم روي صورتم بزنم)چندتا روي صورتم درس شده:ws44:

ميخوام از بين بره:ws44:

و اگر احيانا زياد ميشن،يكاري كنم نشه ديگه:ws44::ws44:

اگه ما فرض را بر این بگیریم که اون لکه ها قبلا نبوده ویا کمرنگ بوده ولی به هر حال با شرح حالی که شما دادین تابش افتاب باعث ایجاد یا لااقل پر رنگ تر شدن اونا شده .. خوب در همین حد این توضیه ها به شما میشه

1.. سعی کنید حتی المقدور از قرار دادن نقاط باز بدن در معرض اشعه مستقیم افتاب خود داری کنید و فکر نکنید که کرمهای ضد افتاب حتما ممانعت کننده هستند

2... بخصوص هنگام استفاده از لوازم ارایش و برخی عطر ها وادکلن ها احتیاط بیشتری لازم هست چون برخی از اینا با تابش اشعه فعل و انفعالی انجام میدن که باعث تیرگی میشه

3. استفاده از کرم های ضد افتاب نیز نحوه استفاده دراینجا گفته شد ..با عیار بالاتر از 15 ..

با فرارسیدن فصل تابستان از پوست خود و بخصوص نوزادان و کودکان در برابر اشعه زیان اور افتاب محافظت کنیدحتی المقدور پوست خود را در معرض افتاب قرار ندهیدوچنانچه کار وبرنامه های زندگی مانع نیست ,درتابستان از ساعت 10 صبح تا 3بعد از ظهراز قرارگیری در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید . هم چنین میتوانید از کرم های محافظت ازاشعه مضر با فاکتور 15 یا 30 spf استفاده کنید و هر دوساعت وبعد ازاستخر یااستحمام انرا تکرار کنید

4... در صورتیکه واقعا اینا رو رعایت کردی ولی بی فایده بود استفاده از کرم هیدورکینون 2-4 %شبها .. البته این گاهی الرژی زاست اولش , ولی قابل تحمله درصورت عدم تحمل قطع دارو ...

همه اینا البته معاینه توسط پزشک متخصص رو رد نمیکنه ..فقط فعلا یه وقت تن به لیزر ندی !

:icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه
Doctor_Shovan مهمان
یه سوال؟!!

لیزر کردنِ موهای صورت ضرر داره؟!! :hanghead:

سلام ممنون ازسوالت :icon_gol: .

. این رو فورا نمیشه با اری یه نه جواب داد ..بستگی به علتش و مقدارش و محلش داره اگه مقدارش کم باشه و در طبقه بندی بیماریها قرار نمیگیره معمولا لازم نیست بهترین شیوه ها رو ارایشگاها وخود خانومها نیز میدونند . اما اگه اون چیز باشه که ما به اون هیرسوتیسم میگیم یعنی رشد فراوان موهای زاید درصورت و سینه و شکم خانمهایی که معمولا چاق هم هبستند اینا باید ابتدا از نظر هورمونی و غدد معاینه وازمایش بشن . بخصوص از نظر تخمدان پلی کیستیک و علت اصلی درمان بشه و بعدش درمان های دارویی که ممکنه مشکل بر طرف بشه و لیزر در اخر کار قرار میگیره ............:icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه
Doctor_Shovan مهمان
آره

البته برای پوستهای حساس

تجربه دارم:ws3:

جناب مهندس این راهنمایی شما رو ممکنه کسانی بخوانند و به ان عمل کنند و راهنمایی شما درست نباشه ..تاپیک خیلی جدی ست ودر پست استارت هم توضیحاتی به خط قرمز داده شده ..مرسی از حضورت . :icon_gol:

لینک به دیدگاه
Doctor_Shovan مهمان
سلام

یه سوال دارم

البته بیشتره:ws3:

در مورد ریزش مو هستن

دلیل ریزش مو؟؟؟؟

راههای کنترل ریزش؟؟

مرسی آقای دکتر نادر عزیز:ws37:

ممنون ازسوالت :icon_gol:

مهندس عزیز ریزش مو دارای طیف وسیعی از علت هاست که بعضی از اونا فهرست وار شامل علل عفونی وهورمونی وژنتیکی و داوریی وبیماری های داخی و استرس و بیماری های روانی و تغذیه ای وگاهی نه یکی بلکه چند تا از اینا با هم ..اخرش هم گاهی هیچکی نمیدونه علتش چی هست و مو داره ریزش میکنه ..یعنی بحث بسیار وسیعی است .

.البته خیلی ها ریزش مو ندارند و یه چند تایی مو رو که دیدن فکر میکن موهاشون داره ریزش میکنه .. تا حدود 75-100 تا مو رو نمیشه ریزش مو گفت این تعداد طبیعی هستش وموهای ریخته شده باید از ریشه ی مو کنده شده باشند یعنی این دوتا نکته باید باشه تا بشه گفت ریزش مو وجود داره مثلا گاهی مو رو می بینی زیاد ریخته اما این موها از ریشه نیستند بلکه شکسته شده هستند و اصل مو سرجاش هست حالا اگه وقت شد اطلاعات بیشتری توی سایت میذارم ... برای مراقبت از موی سر بهترین کار شستشوی مرتب و ماساژ دادن پوست سر هست و عدم استفاده از شامپوهای غیر استاندارد .. شستشوی موها هم بهترین توصیه اینه که موهای چرب هر روزه و موهای خشک دوروز یکبار و موهای معمولی 2روز درمیان شستشو داده بشن .....:icon_gol:

لینک به دیدگاه
Doctor_Shovan مهمان
اخ جون خوبه اینجا میشه سوال پرسید:ws37:

برای اینکه بدن زیاد جوش میزنه باید چی کار کنیم؟

لطفا سن خودتون محل جوشها تعداشون مدتیکه به وجود اومدن شغل شما یعنی اگه غیر از درس کار ی دارین و احتمالا با مواد دیگه سر و کار دارین رو بفرمایید واین که جوشها چه شکلی واندازه ی اونها وبیشترین محلشون در کجای بدن هستش ..مرسی از شر کت در تاپیک:icon_gol:

لینک به دیدگاه

لطفا سن خودتون محل جوشها تعداشون مدتیکه به وجود اومدن شغل شما یعنی اگه غیر از درس کار ی دارین و احتمالا با مواد دیگه سر و کار دارین رو بفرمایید واین که جوشها چه شکلی واندازه ی اونها وبیشترین محلشون در کجای بدن هستش ..مرسی از شر کت در تاپیک:icon_gol:

من 20 سالمه

همه جای بدنم جوش میزنه غیر از صورتم

خیلی هم زیاده

تقریبا 4-5 ماه میشه

نه من دانشجوام.فقط درس میخونم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...