رفتن به مطلب

سوالات الکترونیک

hosseinassar

ارسال های توصیه شده

یاسر جان دوستمون به شوخی نوشتن ناراحت نشو :icon_redface::icon_gol:

-----------

راستش من با اون آیسی که شما گفتید کار نکردم و نمیدونم شرایط کاریش چیه hanghead.gif

مشکل ولتاژ منفیم حل شد یه مشکل دیگه که هست وقتی توی ورودی ولتاژ میدم به راحتی تقویتش میکنه ولی وقتی ورودی پالس میشه قاط میزنه - موردش چی میتونه باشه؟:ws38:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 197
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

مشکل ولتاژ منفیم حل شد یه مشکل دیگه که هست وقتی توی ورودی ولتاژ میدم به راحتی تقویتش میکنه ولی وقتی ورودی پالس میشه قاط میزنه - موردش چی میتونه باشه؟:ws38:

اگه تو حالت عادی درست کار میکنه و تو وردی پالسی قاطی میکنه احتمالا فرکانس پالس با فرکانس کاری آیسی جور در نمیاد. توی دیتاشیت آیسیتون نمودار پاسخ فرکانسی رو پیدا کنید و ببینید تا چه فرکانسی درست کار میکنه. احتمالا فرکانس پالسی که بهش میدید خارج از حداکثر فرکانس کاری آیسی هستش hanghead.gif

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
سلام

یسوال ، مدار فرکانسی پالسیم روی برد بورد کار میکنه و همه چیزش ردیفه ولی روی بورده چاپی کار نمیکنه چرا ؟!؟!؟

اتصالات مدار چاپی رو بررسی کنید. اگه روی بردبورد درست کار میکنه مشکل از مدار نیست :w16:

لینک به دیدگاه
اتصالات مدار چاپی رو بررسی کنید. اگه روی بردبورد درست کار میکنه مشکل از مدار نیست :w16:
چک کردم خودم پروتلش کردم . چاپشو دادم بیرون ممکنه تو چاپ اشتباه زده باشن !؟! من شنیدم مدارهای فرکانسی روی برد چاپی جواب نمیدن . همینطوره ؟؟؟
لینک به دیدگاه
چک کردم خودم پروتلش کردم . چاپشو دادم بیرون ممکنه تو چاپ اشتباه زده باشن !؟! من شنیدم مدارهای فرکانسی روی برد چاپی جواب نمیدن . همینطوره ؟؟؟

بستگی به فرکانس کاری مدار داره. هر جنس مدار چاپی تا یه محدوده فرکانسی خاصی درست کار میکنه. وقتی فرکانس از یه جایی بالاتر میره اتصالات مدار خاصیت سلفی یا خازنی پیدا میکنن و طرز کار مدارو خراب میکنن. به خاطر همین باید از جنس خاصی از مدار استفاده کرد. برای فهمیدن محدوده فرکانسی گوگل رو بگردید. بردهایی که بیرون چاپ میکنن فکر میکنم از جنس فایبرگلاس باشه hanghead.gif

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

سلام

یه مدار کوچیک میخوام که تعداد پالسو توی یک ثانیه بشماره اگه مثلا 10 تا شد آلارم بده اگه نشد که هیچی

من این مدارو با pic بستم ولی توی چاپش دچار مشکل شدم وقتی که رفت روی بورد کار نکرد!!!:ws52:

لینک به دیدگاه
سلام

یه مدار کوچیک میخوام که تعداد پالسو توی یک ثانیه بشماره اگه مثلا 10 تا شد آلارم بده اگه نشد که هیچی

من این مدارو با pic بستم ولی توی چاپش دچار مشکل شدم وقتی که رفت روی بورد کار نکرد!!!:ws52:

سلام. کلا دو تا حالت داره دیگه. یا اتصالات مدار چاپی مورد داره. یا فرکانس پالس ها بیشتر از فرکانسیه که میکرو بتونه اندازه بگیره hanghead.gif

سلام

من یه اسپیکر کوچیک درست کردم ولی شدیدا صدا هوا میده . چی کارش کنم؟

میشه بگید چجوری درست کردید ؟

ممکنه از ساختمان اسپیکرتون باشه (منظورم نوع ساختارشه) :ws37:

در مورد منبع تغذیه هم مطمئن بشید که نویزش به اسپیکرتون وارد نشه. منبع تغذیتون چیه ؟ ثابت یا متناوب ؟ باتری یا شهر یا ... ؟؟؟ hanghead.gif

لینک به دیدگاه
سلام. کلا دو تا حالت داره دیگه. یا اتصالات مدار چاپی مورد داره. یا فرکانس پالس ها بیشتر از فرکانسیه که میکرو بتونه اندازه بگی

میشه بگید چجوری درست کردید ؟

ممکنه از ساختمان اسپیکرتون باشه (منظورم نوع ساختارشه) :ws37:

در مورد منبع تغذیه هم مطمئن بشید که نویزش به اسپیکرتون وارد نشه. منبع تغذیتون چیه ؟ ثابت یا متناوب ؟ باتری یا شهر یا ... ؟؟؟ hanghead.gif

سلام یه پخش کننده اماده و یک تقویت کننده اماده(15 وات) گرفتم و سر هم کردم . یه خازن هم با خرو جی پخش کننده و یکی هم با بلند گو موازی کردم ولی فایده نداشت

منع هم خروجی ترانس دادم به پل دیود و باش دوتا خازن 4700 میکرو موازی کردم

لینک به دیدگاه
سلام یه پخش کننده اماده و یک تقویت کننده اماده(15 وات) گرفتم و سر هم کردم . یه خازن هم با خرو جی پخش کننده و یکی هم با بلند گو موازی کردم ولی فایده نداشت

منع هم خروجی ترانس دادم به پل دیود و باش دوتا خازن 4700 میکرو موازی کردم

تو حالت عادی که بهش ورودی نمیدی هم نویز میده بیرون ؟ :ws38:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

با سلام

دوستان یه نشه مدار دیتا لاگر برای پروژم میخوام که 4 تا ورودی آنالوگ داشته باشه و بتونم با پورت یو اس بی یا سریال اطلاعات هر ورودیم رو با کامپیوتر تحلیل کنم دیتا ورودی فقط 0 یا 1 میخوام.

لینک به دیدگاه
با سلام

دوستان یه نشه مدار دیتا لاگر برای پروژم میخوام که 4 تا ورودی آنالوگ داشته باشه و بتونم با پورت یو اس بی یا سریال اطلاعات هر ورودیم رو با کامپیوتر تحلیل کنم دیتا ورودی فقط 0 یا 1 میخوام.

سلام دوست عزیز :icon_gol:

خب سوالتون چیه دقیقا ؟ :ws38:

متوجه نشدم چی میخواید hanghead.gif

اگه نقشه مدار میخواید که بعید میدونم کسی داشته باشه اینجا، اینجا مشکلات الکترونیکی مطرح میشه و درخواست ها جای دیگه ای هستش. با اینجال به نظرم خودتون باید طراحی کنید چون چیزی نیست که راحت بشه پیداش کرد :a030:

لینک به دیدگاه
سلام شرمنده که دیر جواب دادم

بله بدون ورودی هم صدا میده

اگه بدون ورودی نویز دارید حتما از منبع تغذیه مدار هستش. شمام گفتید که با بلندگو خازن موازی کردید. ولی یه نکته این وسط وجود داره اونم اینکه هر خازنی یه رنج فرکانسی رو حذف میکنه. شما برای حذف تمام نویزها باید بدونید که فرکانس نویزتون تو چه محدوده ایه. بعد با یکمی محماسبات خازن مناسبو پیدا میکنید. یه نکته دیگه هم هست اونم اینکه زمین منبع تغذیه اصلی با زمین بلندگو یکی باشه که البته فک کنم تو مدار شما رعایت شه باشه ولی گفتنش ضرری نداشت :a030:

لینک به دیدگاه
اگه بدون ورودی نویز دارید حتما از منبع تغذیه مدار هستش. شمام گفتید که با بلندگو خازن موازی کردید. ولی یه نکته این وسط وجود داره اونم اینکه هر خازنی یه رنج فرکانسی رو حذف میکنه. شما برای حذف تمام نویزها باید بدونید که فرکانس نویزتون تو چه محدوده ایه. بعد با یکمی محماسبات خازن مناسبو پیدا میکنید. یه نکته دیگه هم هست اونم اینکه زمین منبع تغذیه اصلی با زمین بلندگو یکی باشه که البته فک کنم تو مدار شما رعایت شه باشه ولی گفتنش ضرری نداشت :a030:

با سلام

اول اینکه چطور باید فرکانس نویز حساب کرد.

و اینکه زمین و مثبت بلندگو به خروجی امپلی فار وصله.

یه چیز دیگه نویز حالت بدون ورودی با نویز پخش کننده فرق داره یعنی دوتا نویز هست

لینک به دیدگاه
با سلام

اول اینکه چطور باید فرکانس نویز حساب کرد.

و اینکه زمین و مثبت بلندگو به خروجی امپلی فار وصله.

یه چیز دیگه نویز حالت بدون ورودی با نویز پخش کننده فرق داره یعنی دوتا نویز هست

خب اونو دیگه راستش نمیدونم چجوری میشه حساب کرد. یه راهش استفاده از فرکانس مترهhanghead.gif

خب زمین بلندگو رو به زمین منبع بزن ببین تو اون لحظه بازم صدای اضافی میده یا نه. اصولا باید کمتر بشه نویزش:w16:

خب دو تا نویز داری. من دیدم گاها دو سه مدل خازن متفاوت با بلند گو به زمین میزنن که انواع نویزارو جلوشو بگیرنhanghead.gif

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

این باطریهای تقلبی کلافم کرده،مثلا همین موس داری باهاش کارمی کنی یهو می ایستدبا اینکه زمان زیادی ازتعویضش نمی گذرد.

حالاسوال اینه که چگونه می توانیم فرق باطری تقلبی واصل رابفهمیم؟

لینک به دیدگاه

با سلام

از مقامت vdr تو مدارا استفاده میشه که اگه ولتاژ ورودی رفت بالا بسوزه و برق از مدار قطع کنه. درسته؟

طرز قرار گریش تو مدار چیطوره ؟ یعنی مثل فیوز سری میشه با مدار؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...