رفتن به مطلب

ستونه دینه !!!

ارسال های توصیه شده

وافن داش کوچیکه ی هیتلر بوده... تاریخ رو بخون دیگه... :icon_razz:

برو تو گوگل بسرچ دیگه... یکم چیز داشته باش...

بنده کوچیک پیشوا هم هستم... :vi7qxn1yjxc2bnqyf8v:w36::w42:

اه ...از اون جهت میگی ..من خودم با اون وافن روزگاری داشتم ....بچه خوبی بود !! به داش رفته بود !!

لینک به دیدگاه

سلام وافن این کتابا که گفتینو دارین؟؟منم خیلی درگیر این موضوعم

البته ترجمه شدشا،زبانم خوب نیستش:ws52:

سلام عزیز...

نه متاسفانه یکی از اونها فقط ترجمه شده... اونم همون کتاب The god delusion هست...

تو همین سایت هست... الان میگردم پیدا میکنم بهت میدم...

اونای دیگه متاسفانه هنوز ترجمه شندن... تابستون حتما یکیش رو خودم ترجمه میکنم میزارم... باید این مطالب به دست همه برسه و همه بخونند.

لینک به دیدگاه
یاد اون دورانی که تو مهندسین بحث میکردیم به خیر... شما نبودی فکر کنم...

بهتره بری کتاب The GOD virus یا کتاب The GOD that wasn't there یا حداقل The god delusion رو بخونی... جواب همه ی حرفات تو اونا هست... میبینی که خدا بی معنا ترین و مسخره ترین چیزی هست که تا حالا از ذهن بشر تراوش کرده.

اتفاقا اگر کتاب The blind watchmaker رو بخونی میبینی که هیچ نظمی هم در جهان نیست... و اتفاقا این جهان خیلی خیلی بی نظمه و انسان به هیچ شکلی اشرف مخلوقات هم نیست.

این کتاب "وهم خدا" تو اینترنت ترجمه شده هست... میتونی بگیری بخونی... Armstrong فکر کنم لطف کرد و تو بخش کتاب های کمیاب باشگاه گذاشتش... اون رو بگیر بخون حتما...

در مورد اینکه میگی نه خدای محمد و علی هم خیلی میشه حرف زد... شاید شما یه دئیست باشید... همونطور که نیچه گفت : خدا مرده است.

واففن جان این کتابایی که میگی رو من نخوندم پس نمیتونم نظری بدم.

همیشه به یک خالق مطلق اعتقاد داشتم. و این تضادی با رعایت اخالق انسانیت هیچ تضادی نداشته.

البته در دین تحقیقی نکردم و همیشه معتقدم که اگر ما اظهار میکنیم که با رعایت اخلاق انسانی باید به هر عقیده ای احترام گذاشته بشه اولین چیزی که به نظرم میرسه اینه که با یک مسلمان و یک کافر و مسیحی باید در وهلۀ اول احترام به شخصیت انسانیش گذاشت.

بقیۀ موارد میره جزو اعتقادات که هر شخصی به خودش مربوطه و به دیگران زیاد دخلی نداره.

این چیزی هست که در جوامع غربی بهش عمل میکنند. این چیزیه که هر کسی با اعتقادی که داره میتونه به راحتی زندگی کنه و از طرف هیچ نهاد دولتی مورد ظلم قرار نگیره. :w16:

لینک به دیدگاه
سلام عزیز...

نه متاسفانه یکی از اونها فقط ترجمه شده... اونم همون کتاب The god delusion هست...

تو همین سایت هست... الان میگردم پیدا میکنم بهت میدم...

اونای دیگه متاسفانه هنوز ترجمه شندن... تابستون حتما یکیش رو خودم ترجمه میکنم میزارم... باید این مطالب به دست همه برسه و همه بخونند.

ااامرسی ولی اونو دارم((پندار خدا))

اگه این کارو بکنی(ترجمه رو میگم) که عالی میشه...

مرسی ممنونم...:icon_gol:

لینک به دیدگاه

ااامرسی ولی اونو دارم((پندار خدا))

اگه این کارو بکنی(ترجمه رو میگم) که عالی میشه...

مرسی ممنونم...:icon_gol:

حتما... چندتا کتاب هست که قراره ترجمه بشه...

یکیش همین GOD is not great هست که بعد از The god delusion معروف ترین کتابه...

جتما ترجمه میکنم.

لینک به دیدگاه
واففن جان این کتابایی که میگی رو من نخوندم پس نمیتونم نظری بدم.

همیشه به یک خالق مطلق اعتقاد داشتم. و این تضادی با رعایت اخالق انسانیت هیچ تضادی نداشته.

البته در دین تحقیقی نکردم و همیشه معتقدم که اگر ما اظهار میکنیم که با رعایت اخلاق انسانی باید به هر عقیده ای احترام گذاشته بشه اولین چیزی که به نظرم میرسه اینه که با یک مسلمان و یک کافر و مسیحی باید در وهلۀ اول احترام به شخصیت انسانیش گذاشت.

بقیۀ موارد میره جزو اعتقادات که هر شخصی به خودش مربوطه و به دیگران زیاد دخلی نداره.

این چیزی هست که در جوامع غربی بهش عمل میکنند. این چیزیه که هر کسی با اعتقادی که داره میتونه به راحتی زندگی کنه و از طرف هیچ نهاد دولتی مورد ظلم قرار نگیره. :w16:

خالقی که شما تصورش رو دارید یک خدای شخصی هست... من نمیدونم چی هست و نمی دونم چه میکنه... تا زمانی که برای شما باشه و خودتون به تنهایی اون رو عبادت کنید وجودش برای من خطری نداره.

دین ولی خیلی بحثش فرق داره... دین انسانیت رو از بین میبره... شما نمیتونید هم زمان هم دین دار واقعی باشید و هم یک انسان والا... امکان نداره... مگر اینکه خودتون بره خودتون دستوراتش رو دست چین کنید و به یه تعدادی اعتقاد داشته باشید و به یه تعدادی هم نه... که در اون صورت هم به هرحال دین دار نیستید بلکه Skeptical هستید...

بله اگر کسی با اعتقاداتش باعث ضربه خوردن و ضرر دیگران نشه مشکلی پیش نمیاد... ولی میبینیم که بزرگترین جنایت های جهان بر سر همین موجود خیالی بوده.

وجود خدا و دین یک خطر بلقوه برای بشر به حساب میاد و دیر یا زود هم باید از بین بره.

لینک به دیدگاه
  • 2 سال بعد...
دین مجموعه دستورات و فرامینی هست که طراحی شده برای اینکه شما رو قدم به قدم به سمت حماقت و نادانی پیش ببره... دین به شما یاد میده گه چیزها رو باور کنید بدون اینکه دلیل اونها رو بدونید و همه ی اینها برای احمق نگه داشتن عامه و سوئ استفاده از مردم برای رسیدن به خواسته های خودشون... همون چیزی که داریم الان دقیقا میبینیم داره اتفاق میوفته...

نه خدایی هست و نه دین ارزشی داره... تا زمانی که مردم در مقابل موجودی ناشناخته و نامرئی پیشانی به خاک میمالند دنیا به جایی نمیرسه... اگر دین نبود الان ایران اینجا نبود و شورش 58 هم وجود نداشت.

واقعا فکر نمیکردم همچین نظری هنوز هم وجود داشته باشه.

دین برای هر کاری که میگه دلیلی داره.

همین سجده.اگه به انرژی گرایی اعتقاد دارین انرژی منفیو به زمین منتقل و انرژی مثبتو به انسان برمیگردونه.

یا نماز خوندن به یه سمت مشخص باعث اتحاده.

و...

خیلی از مسائلی که دین گفته و به نظر ما بی دلیله خیلی هم محکمه و دلیل داره.ولی خوب عقل و دانش ما در این حد نیست که درک کنیم.

و حتما اعتقاد دارین که این نظم و خلقت هم تصادفی بوده.

ایده ی ابتدایی به نظر میرسه ولی خوب چون نظر یه انسانه محترمه.

:ws37:

لینک به دیدگاه
تنها چیزی که ما باید به اونها توجه کنیم و براشون احترام قائل بشیم و بهشون پایبند باشیم ارزش های انسانی هستند... تنها چیزهایی که مارو از Specie های دیگه جدا میکنه همین ارزش ها هست... و حالا اینکه دین تمام اینها رو میگیره و یکی یکی اونها رو نابود میکنه و موجودی میسازی نادان و بدون منطق... فوق العاده رادیکال و کوته بین که میخواد هر کاری بکنه تا دیگران به فرمان اون عمل کنند و به همون موجود نامرئی که اون اعتقاد داره اعتقاد داشته باشند.

دینی که رحمتو و نوع دوستیو به انسانی یاد میده که فرزند خودشو میکشته دینیه که انسانیتو از بین میبره؟

خیلی جالبه که کسی این فکرو کنه.

دین از انسان به طور واضح میخواد که عقایدشو بیان کنه و بحث کنه و به جوابش برسه و تحقیق کنه و دینو قبول کنه دینی که کورکورانه انتخاب بشه مورد قبول اسلام نیست.

دینه که انسانو به سمت علم سوق میده و ازش میخواد که علمو دانشو فرابگیره.

این طرز فکر درباره ی همچین دینی خیلی بی انصافی و در عین حال خیلی ساده و ابتداییه و نشون میده که تحقیقی هرچند خیلی کوتاه و کم درمورد دین صورت نگرفته و همچین نظری داده.

این دینه که احترامو گسترش میده و میگه که به پدر و مادر احترام بذارین و کوچیکتر به بزرگتر و بزرگتر به کوچیکتر احترام بذاره.

لینک به دیدگاه

به نظرم کسی که در مورد مسئله ی به این مهمی به اسم دین که بخش بزرگی از زندگی انسانو از اول تاریخ تا الآن به خودش اختصاص داده نظر میده باید مطالعاتشو گسترش بده تا بتونه درست نظر بده و همونطور که کسی که دانش خاصی درباره ی رایانه نداره باید از متخصص اون سوال کنه یا کتابهایی در این باره بخونه که معتبر باشن باید در مورد دینم که ازش اطلاعات خاص و درستی نداره همین کارو کنه و تحقیقاتی انجام بده تا حقیقتو بفهمه.

فکر کنم نباید به خاطر عده ای که جلوه ی دینو بد کردن کل دینو کنار گذاشت.

مثل اینکه به خاطر مسائل بدی که عده ای وارد اینترنت میکنن کلا اینترنتو از زندگی حذف کرد.

بهتره بیشتر تحقیق کرد...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...