رفتن به مطلب

نرم افزار تشخیص سرقت علمی

ارسال های توصیه شده

نرم افزارهای مختلفی برای تشخیص سرقت علمی و ادبی یک اثر وجود دارد.

ممکن است سرقت علمی ناآگاهانه صورت گیرد، یعنی عبارت کوتاهی از مقاله ای برداشته شود و چنانچه تعداد این عبارات(زنجیرۀ بیش از 3 واژه مشابه) از مثلا 30 درصد بیشتر شود، مقاله شما در لیست سیاه سرقت ادبی قرار می گیرد.

اکثر این نرم افزارهای قوی به صورت پولی هستن. اگه کسی نرم افزار رایگانی تو این زمینه گیر آورد، تو این تاپیک بذاره :a030:

نرم افزار اولی که میذارم نرم افزار plagiarisma_setup هستش که خیلی ساده و کم حجمه و منابع سایتهای گوگل و یاهو و google book و google scholar رو چک میکنه. هرچند خیلی گسترده نیست اما تا حدی میتونه کمک باشه.

دانلود نرم افزار

لینک به دیدگاه

من از وقتی با این نرم افزار ها آشنا شدم دو تا سوال در ذهنم بود که اینجا به اشتراک میذارم:

اولا خوب این نرم افزارها دسترسی به همه ژورنال ها ندارند. بیشتر ژورنال ها نیاز به اشتراک و پرداخت حق اشتراک دارند. تنها درصد کمی open access هستند.

دوما اگر چنین نرم افزاری بخواد با متن تک تک یک دنیا مقاله و کتاب از کلی سال قبل تا کنون مقایسه بکنه چقدر طول خواهد کشید!

به نظر من خیلی عملی نخواهد بود.

لینک به دیدگاه
من از وقتی با این نرم افزار ها آشنا شدم دو تا سوال در ذهنم بود که اینجا به اشتراک میذارم:

اولا خوب این نرم افزارها دسترسی به همه ژورنال ها ندارند. بیشتر ژورنال ها نیاز به اشتراک و پرداخت حق اشتراک دارند. تنها درصد کمی open access هستند.

دوما اگر چنین نرم افزاری بخواد با متن تک تک یک دنیا مقاله و کتاب از کلی سال قبل تا کنون مقایسه بکنه چقدر طول خواهد کشید!

به نظر من خیلی عملی نخواهد بود.

این نرم افزاری که الان اینجا گذاشتم رایگانه. اونایی که پولی هستن، دسترسی به ژورنالهای پولی رو هم دارن. البته دسترسی واسه نرم افزار هست و ما نمی تونیم ببینیم متن مقالاتو. یه سری از اونا تو کانال تلگرام نواندیشان معرفی شد چند روز پیش.

زمان رو هم میشه یه بار تست کرد. :ws3:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...