رفتن به مطلب

ماهنامه وقایع الاتفاقیه تالار کشاورزی نواندیشان

ارسال های توصیه شده

سلام خدمت همراهان عزیز تالار کشاورزی

از این به بعد اتفاقات , گزارش , تغییرات و هرنوع فعالیتی در تالاربصورت ماهانه در این تاپیک قرار داده می شود

*دوستان عزیز این تاپیک صرفا جنبه اعلانات دارد لطفا از قرار دادن پست در تاپیک خودداری کنید

لینک به دیدگاه

امروز 94/9/7

با سلام به تمام دوستان بازدید کننده و دوستان حاضر در انجمن و مدیران و مسئولین عزیز...

وقایع این ماه به عهده منه با اجازه مدیر محترمون اقا مهدی :

محفل نواندیشان طبق روال قبل پررونق شده و دوستان عزیزی همچون نسیم عزیز و مهناز گلم.. رونق خاصی با قدم خوبشون به تالارمون دادن...

بخش زراعتمون توسط کاربر محترم amirgb با تخصص خوبشون تاپیک زیر رو هم هدایت کردن و هم اپ و همچنین با مطلب خوبشون رونق دادن.

[h=1]نکات مهم در افزایش عملکرد ذرت علوفه ای[/h]

دوتاپیک علمی بخش خاکشناسی وگیاهپزشکی توسط دوست خوبمونmahnaazz انجام شد...

[h=1]انواع باکتری های خاک و نقش آنها

[/h][h=1]با این توصیه ها خودتان پزشک گیاهان خانگی باشید[/h]

یه سری تاپیک ها هم توسط خودم انجام شده.. در بخش:

ابیاری:

[h=3]برداشت آب در كشاورزی ارگانيک[/h]خاکشناسی:

[h=3]ضدعفونی خاک توسط بخار آب[/h][h=3]جهان خاک در کشاورزی ارگانیک[/h][h=3]خاک ورزی[/h]صنایع غذایی:

[h=3]طرح توجیهی تولید کنسرو ذرت شیرین[/h][h=3]طرح توجیهی تولید سرکه,شیره و آب انگور[/h]گیاهان دارویی:

[h=3]خواص درمانی و تغذیه ای با سیب زمینی[/h]

علوم دامی:

[h=3]طرح توجیهی احداث مرغداری تخم گذار[/h]باغبانی:

[h=3]گیاهان سوخ دار ، تکمه دار، ریشه با غدد گوشتی[/h][h=3]لوبیا سبز[/h][h=3]راهنمای کشت و پرورش توت فرنگی[/h]دوست عزیزمونneginazinp در بخش باغبانی تاپیکی قراردادن که ایده های قشنگی برای کسانی که میخوان تنوع گیاهان رو در حیاطشون یا تراسشون داشته باشن این مطلب رو حتمن بخونید و تاحدودی ارتباط داره به فضای سبز...

[h=3]چند ایده برای سرسبزی فضاهای کم عرض حیاط[/h]

دوست دیگرمونlevrone در مورد تاپیکی که قاصدک عزیز زحمتشو کشیدند در علوم دامی مطلب گذاشتن که بسیار زیبا و مطلب مفیدی میباشد.

[h=1]ساخت دستگاه جوجه‌ کشی[/h]

و دراخر تاپیک جدید و ماندگار تالار کشاورزی توسط مدیرمحترم تالارکشاورزیMahdi Eng

[h=3]ماهنامه وقایع الاتفاقیه تالار کشاورزی نواندیشان[/h]

از همه دوستان ممنونیم که تالار کشاورزی رو مانند تالار خودشان دوست میدارن.. و ممنونیم از تمام کسانی که به نوعی به بالابردن مطالب تالار مارا یاری کردن.. ممنونیم از همه شما..:icon_gol:

masi eng

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

امروز94/11/10

ماه دی

بخش زراعت

تاپیکی که توسط خودم در این بخش زده شده که من کلی اینجا قرار میدم

[h=3]کشت نخود انتظاری[/h]تاپیکهایی که باز توسط خودم زده شده..بخش میوه کاری

[h=3]کاشت درخت مو ( انگور ) با تصاویر زیبا و خواص[/h]معرفی یه گیاه درتاپیک

[h=3]گلهای زینتی[/h]

تاپیکهای بخش گیاهان دارویی که باز توسط خودم زده شده:

[h=3]لاک مغسول چیست؟[/h][h=3]با سويا به جنگ كبدچرب برويد[/h]بخش گیاه پزشکی(بیماریهای گیاهی)

[h=3]بیماری آتشک یا همان فایر بلایت[/h]

تاپیکهای بخش صنایع غذایی باز توسط خودم:

[h=1]تاثیر فرآیندهای حرارتی درخواص تغذیه ای شیر[/h]تاپیک بخش مکانیک ماشینهای کشاورزی توسط خودم

[h=3]همه چيز در مورد سيستم انتقال قدرت[/h][h=3]ماشین های مورد نیاز علوفه خشک[/h]بخش کشاورزی توسط دوست گلمونparamisrockwool[h=1]عایق کاری سالن پرورش قارچ[/h]

ممنونم از دوستان عزیز

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

ماه اسفند:

94/12/28

زراعت:

تاپیک زیر توسط دوست عزیزمون *atefeh*

[h=3]انواع کود[/h]

باغبانی:

تاپیک زیر توس دوست عزیزمون که سوال پرسیدن و ما این سوالشونو بصورت مقاله با یه موضوع مشخص گذاشتیم. rasool1370[h=3]میزان نور لازم برای رشد گل؟؟[/h]تاپیک زیر توسط خودم:

[h=3]کاشت سبزه با بذز شاهی و خرفه و خاکشیر[/h][h=1]

گیاهان دارویی:[/h]تاپیکهای زیر خودم:

[h=3]خواص کرفس و تاثیر آن بر کاهش وزن[/h][h=3]درمان سنتی و گیاهی گلو درد کودکان[/h][h=1]

گیاه پزشکی:[/h]تاپیکهای زیر توسط خودم:

[h=3]آفات درخت سیب[/h][h=3]آفات باقلا[/h][h=3]بیماری های باقلا[/h][h=3]علف های هرز درخت آلو[/h][h=3]علف های هرز باغات سیب[/h][h=3] (موش کش) برودیتاپ پاستا و پلت[/h][h=3](حشره کش) ایمیداکلوپراید[/h][h=3] ( حشره کش) دلتامترین[/h][h=1]علوم صنایع غذایی:[/h]تاپیک زیر توسط مدیرمونMahdi Eng [h=1]جزوه غلات دکتر کدیور دانشگاه اصفهان[/h]

آبیاری:

تاپیک زیر توسط دوستمونMohammad Aref

[h=3]شبیه سازی رواناب حوضه آبخیز رود زرد با استفاده از مدل Arc Swat[/h]

[h=1]کتابخانه کشاورزی[/h]تاپیکهای زیر توسط خودم:

[h=3] راهنمای کشت خیار گلخانه ای

[/h][h=3] راهنمای کشت هندوانه

[/h][h=3]راهنمای مرکبات[/h][h=3] راهنمای کشت ذرت[/h][h=3] راهنمای کشت پیاز[/h][h=3]راهنمای کشت بادمجان[/h][h=3] راهنمای کشت فلفل دلمه ای[/h][h=3] راهنمای کشت گوجه فرنگی[/h][h=3] راهنمای کشت خربزه، طالبی

[/h][h=3] راهنمای کشت خیار فضای باز[/h]کشاورزی:

[h=3]کود سولوپتاس

[/h][h=3] کود سنگرال[/h][h=3]کود سنگرال سولفات پتاسیم[/h][h=3]میرول[/h]

این هم از اسفند ماه 1394.....:icon_gol:

:w16:باتشکر

masi eng

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

95/1/26

ماه فروردین

زراعت:

تاپیکهایی که خودم زدم

[h=3]عدس قرمز یا دال عدس[/h]

گیاهان دارویی:

تاپیکهایی که توسط خودم زده شده:

[h=3]فرهنگ 400 لغته داروهای گیاهی[/h][h=3]نکات مهم درباره مصرف داروهای گیاهی[/h][h=3]ساخت ریمل[/h][h=3]غذاهای مفید برای کبد[/h][h=3]مادر بیماریها جناب یبوست[/h][h=3]ادویه مخصوص ماهی[/h][h=3]گِل سرشور[/h][h=3]عوامل ریزش مو[/h][h=3]درمان سكسكه[/h][h=3]سرما خوردگی و سرفه:[/h][h=3]چای سبز و سیاه دو چیز متفاوت نیستند[/h][h=3]رفع سریع عفونت و آبسه دندان[/h]

کتابخانه کشاورزی

تاپیکهایی که خودم زدم

[h=3]دانلود: آموزش نرم افزار آماری mstat-c[/h][h=3]دانلود: دانلود کتاب رشد و نمو گندم[/h][h=3]دانلود: مدیریت خاکورزی در شرایط خشکسالی[/h][h=3]عوامل موثر در افزایش تولید گندم دیم[/h]این هم از ماه فروردین95..

اگه تاپیکی زده شد اضافه میشه... :icon_gol:

masi eng

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
  • 3 هفته بعد...

95/3/30

برای ماه خرداد

زراعت:[h=3]بهنژادی سوسن[/h][h=3]جوانه زنی بذر :[/h]

باغبانی:

تاپیک زیر توسط خودم:

[h=3]خصوصیات و شرایط محیط رشد درخت پوتریا کایمیتو[/h][h=3]نحوه کاشت گیاه جعفری[/h][h=3]نحوه تغییر PH خاک[/h][h=3]چگونه شته موجود در گیاهان را بشناسیم[/h][h=3]روش بالا بردن رطوبت هوای اطراف گیاه[/h]علوم دامی:

توسط خودم

[h=3]اصلاح نژاد طیور مقاوم به استرس گرمایی :[/h]توسط دوستمون kourosh_ma[h=3]میزان افزایش وزن گوساله پرواری چقدر است[/h] گیاهان دارویی:

تاپیکهای زیر توسط خودم:

[h=3]گیاه گندمکstellaria media[/h][h=3]نسرین :

[/h][h=3] خواص دارویی پباز دشتی[/h][h=3] خواص دارویی گیاه فوفل[/h][h=3] خواص دارویی گیاه ابوخلسا[/h][h=3] خواص دارویی گیاه چشم خروس[/h][h=3]خواص دارویی گیاه آرنيقه[/h][h=3] طرز تهیه دمنوش گلاب و دارچین[/h][h=3]خواص سیر بنفش[/h][h=3]خواص داروی گُل قند[/h][h=3] آشنایی با برخی از مفیدترین دانه های میوه[/h][h=3]دهانشویه خانگی برای خونریزی لثه[/h][h=3] درمان شوره سر با جوشانده های گیاهی[/h][h=3]فواید و کاربردهای چریش، “برگ حیرت‌انگیز”[/h][h=3]گیاهان دارویی در درمان مشکلات معده[/h][h=3]تنفسی راحت با درمان خانگی[/h][h=3]سیاهدانه یک داروست، نه یک غذا[/h][h=3]علت ودرمان در بروز یبوست[/h][h=3]درمان گیاهی اختلال نعوظ[/h][h=3]درمان بوی نا مطبوع بدن با داروهای گیاهی[/h][h=3]درمان بوی نا مطبوع بدن با داروهای گیاهی[/h]

علوم صنایع غذایی:

توسط خودم:

[h=3]ارزش افزوده ی مواد غذایی :[/h][h=3]پروتئین‌های شیرین :[/h]

کشاورزی:

تاپیک جدید نظرسنجی برای فعالیت بهتر و بهتر کردن تالار:توسط خودم

[h=3]به نظرتون کدام بخش کشاورزی؟[/h]

این هم از خرداد ماه 1395.....:icon_gol:

:w16:باتشکر

masi eng

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

ماه تیر و مرداد: با تاخیر

زراعت:

تاپیک زیر توسط دوست عزیزمون .Strelitzia

[h=1]چرا نباید از خوردن بامیه غافل شوید؟![/h]

باغبانی:

تاپیک زیر توسط خودم:

[h=1]آشنایی با خواص پوملو یا گریپ‌فروت چینی[/h]گیاهان دارویی:

تاپیک زیر توسط دوست عزیزمون .Azadeh khoram

[h=3]گزنه[/h][h=3]مریم نخودی[/h] تاپیکهای زیر توسط خودم:

[h=3]کنترل صرع با طب سنتی[/h][h=3]دانلود: دمنوش غوره[/h][h=3]قاووت بخور، قوت بگیر![/h][h=3]عسل و دارچین برای کاهش وزن[/h]علوم صنایع غذایی:

توسط دوستمون

Mahdi Eng[h=1]دانلود رایگان جزوات و کتابهای منابع ارشد صنایع غذایی[/h]

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

ماه شهریور ، مهر با تاخیر

زراعت:

تاپیک زیر توسط دوست عزیزمون ./*atefeh*amirgb [h=1]نکات مهم در افزایش عملکرد ذرت علوفه ای[/h]

[h=1]انواع کود[/h]

باغبانی:

تاپیک زیر توسط دوستمون

Strelitzia

[h=1]پرورش درخت انار: دلایل ترک خوردن و باز شدن انار چیست؟[/h]

گیاهان دارویی:

تاپیک زیر توسط دوست عزیزمون

تاپیکهای زیر توسط خودم:

گیاهپزشکی:

[h=1]تولید تحت لیسانس آفتکش‌های کشاورزی در ایران[/h]توسط دوستمون Hamid Ghobadi

خاکشناسی:

[h=1]حفاظت از رطوبت خاک

توسط دوستمون

Mohammad Aref[/h]

[h=3]انواع باکتری های خاک و نقش آنها[/h]توسط دوستمون

Mahnaazz

آبیاری:

[h=3]شبیه سازی رواناب حوضه آبخیز رود زرد با استفاده از مدل Arc Swat[/h]توسط دوستمون Mohammad Aref

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

کم کاری شد...

این ماه مطالب جدید و مسابقات جدید درراه است...

برای هر مسابقه میخواهیم 200 امتیاز درنظر بگیریم برای نفر اول...البته با اجازه مهندس مهدی....

این ماه بدرخشید...:a030:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...