رفتن به مطلب

۲۵ مانع موفقیت که خودتان ساختید


ارسال های توصیه شده

۲۵ مانع موفقیت که خودتان ساختید

نکته مهمی که باید بدانید هرکدام از این ۲۵ مانع را خودتان برای خودتان ساختید، پس هیچکس به غیر از خودتان نمیتواند آنرا از افکارتان خارج کند. ۱- سعی بر کامل بودن

این فکر سد واقعی موفقیت و رشد است. زیرا با هربار شکست در موارد غیر ضروری برای بهتر بودن از دیگران شما یک گام نسبت به موفقیت اصلی تان در زندگی بی انگیزه تر میشوید.

۲- کوچک فکر کردن

در دنیای و کائنات قانونی وجود دارد : شما همانقدر را دریافت میکنید که لیاقتش را دارید. پس سعی کنید بزرگ فکر کنید. وسعت دیدتان را بیشتر کنید.

۳- فقط ادای چیزی که میخواهید باشید را در آوردن

نقطه ضعف هر شخص باعث میشود حقیقت و جرات فرد در تضاد هم قرار بگیرند. اجازه ندهید از اختلاف آنقدر زیاد شود که باعث نگرانی شما شود. خودتان را هرکسی که هستید با تمام ویژگی هایتان دوست داشته باشید.

۴- منتظر شانس خوب بودن

شانس، بر فوندانسیونی از جنس آمادگی ساخته میشود. شاید پیدا کردن فرصت های خوب قسمتی به شانس هر فرد مربوط باشد، اما قسمت بیشتر مربوط به دانستنِ اینکه کجا باید دنبال فرصت ها بگردید مربوط میشود.

۵- منتظر ماندن

اکثر مان به اشتباه منتظر فرصت خوبی که قرار است برایمان از راه برسد منتظر می مانیم و دست به کاری نمیزنیم. در حالی که این اشتباه محض است. هیچوقت چیزهای خوبی که منتظرشان هستیم به سراغ ما نمی آیند، بلکه این ما هستیم که باید با تلاش راه رسیدن به آنها را باز کنیم.

۶- نیاز به تایید دیگران

اجازه ندهید تفکر دیگران راجع به شما تبدیل به واقعیت زندگی شما شود.

۷- سعی بر تنهایی انجام دادن کارها

حتی اگر بخواهید کارهای مهم را تنهایی انجام دهید و احساس یک قهرمان را داشته باشید باید بدانید اینکار باعث میشود فقط حجم کاری تان دو برابر و میزان لذت تان از کار نصف شود.

۸- خوش قول نبودن

برای صحبت و حرف هایتان احترام قائل شوید. اجازه ندهید با بدقولی ارزش و اعتبار کلام تان افت کند.

۹- تمرکز بیش از حد بر روی نقاط ضعف

همه مان نقاط ضعفی داریم اما در کنارش نقاط قوتی نیز داریم که بهتر است بیشتر وقت مان را به تقویت نقاط قوت مان بپردازیم تا نقاط ضعف مان. زیرا با بهتر کردن نقاط ضعفمان در بهترین حالت تبدیل به شخصی معمولی خواهیم شد اما با تمرکز بر روی نقاط قوت مان میتوانیم مزیت رقابتی نسبت به دیگران داشته باشیم.

۱۰- دیگران را مقصر دانستن

نه تنها باعث پیشرفت شما نمیشود بلکه یکی از بزرگترین مانع های عدم پیشرفت تان است. زمانی که دیگران را مقصر میدانید در واقع به آنها قدرت اداره زندگی و اتفاقات زندگی تان را میدهید.

۱۱- مرور چندباره تفکرات منفی

شاید فکر کنید شما فقط مسئول کارهایی هستید که انجام میدهید و نه افکاری که دارید. اما اینطور نیست ! افکار شما علت رفتار شماست پس برای تغییر رفتارتان لازم است افکارتان را هم تغییر دهید.

۱۲- زندگی در گذشته

امروز اولین روز از بقیه روزهای زندگی تان است.

۱۳- سعی در راضی نگه داشتن همه

بهترین راه موفقیت برای هر فرد متفاوت است… اما سریع ترین راه شکست در زندگی سعی کردن برای راضی نگه داشتن اطرافیان است.

۱۴- اهداف کوچک

اگر اهدافتان آنقدر دلچسب و لذت بخش نیست که فقط فکر کردن به آنها باعث لبخند زدنتان شود، آنها را دور بریزید. اهداف کوچک، نتایج کوچک خواهند داشت. اهداف بزرگ،نتایج بزرگ.

۱۵- احساس نگرانی

هر مسئله ای که باعث نگرانی تان میشود از خودتان بپرسید : آیا این مشکل و مسئله راه حلی دارد؟ اگر پاسخ مثبت بود زمانتان را به راه حل آن اختصاص دهید و اگر هیچ راه حلی نداشت آیا نگرانی فایده دارد؟

۱۶- عدم تغییر به هنگام

تغییر فقط زمانی اتفاق می افتد که بخواهید اتفاق بیافتد. اگر شما نخواهید زمین و آسمان هم دست در دست هم دهند نمیتوانند باعث تغییر شما شوند. پس تغییر کنید، قبل از اینکه مجبور شوید تغییر کنید.

۱۷- سعی بر اشتباه نکردن

یکی از اشتباه ترین طرزفکرهایی که موجب شکست و پشیمانی میشود. اگر اشتباه نکنید هرگز افق های جدیدی در زندگی تان کشف نمیشوند. ریسک نکردن بزرگترین ریسک زندگی است.

۱۸- گفتن “من نمیتونم”

تسلیم نشوید چون انجام کاری که میخواهید انجام دهید سخت است و هرگز با خودتان به صورت منفی صحبت نکنید. حتی اگر احساس میکنید نمیتوانید بگویید “انجامش میدم”

۱۹- کوچک کردن خودتان

اگر بخواهید ارزش خودتان را کم کنید و خودتان را دست کم بگیرید هیچ پیشرفت بزرگی در زندگی بدست نمیآورید. سعی کنید در طول روز همیشه با خودتان تکرار کنید “من خودم را دوست دارم” این تلقین قدرتمند به شما اجازه نمیدهد بخواهید خودتان را دست کم بگیرید.

۲۰- غیبت کردن

افراد با افکار کوچک غیبت میکنند. افراد با افکار بزرگ درباره آینده و ایده های جدید صحبت میکنند. به صبحت هایتان با دوستانتان دقت کنید، آیا در حال صحبت راجع به دیگران هستید؟ یا آینده و چیزهایی که میخواهید داشته باشید یا میتوانید انجام دهید؟ به کیفیت صحبت هایتان با دیگران دقت کنید.

۲۱- شکست خورده باقی ماندن

همه مان در زندگی شکست میخوریم. هیچ دستآورد بزرگی بدون شکست بدست نیامده… اما تعریف شکست را بهتر است تغییر دهیم. شکست به معنی زمین خوردن نیست ! شکست یعنی دیگر بلند نشدن است.

۲۲- غُر غـُر کردن

اگر زمانتان را به غر زدن برای اوضاع شرایط دیروز و امروزتان صرف کنید هیچ تلاشی برای تغییر آنچه میتوانید تغییر دهید نکردید. پس به جای غر زدن و بهانه تراشی بهتر است آنچه که از دست تان بر می آید برای تغییر انجام دهید.

۲۳- وقت گذراندن با افراد منفی

خیلی با دقت به اطرافیانتان دقت کنید، آیا آنها درحال متوقف کردن شما در راه رسیدن به اهدافتان هستند؟ اگر اینطور است خیلی سریع ارتباطتان را با آنها کم کنید.

۲۴- مقایسه خودتان با دیگران

مقایسه نام دیگر دزد خوشبختی است. اگر میخواهید هیچوقت آرامش خاطر نداشته باشید و نگرانی تمام روز در وجودتان باشد سعی کنید همیشه خودتان را با دیگران مقایسه کنید…

۲۵- فکر میکنید نمیتوانید تغییری بزرگ ایجاد کنید

هرکداممان میتوانیم تغییرات کوچکی ایجاد کنیم و فقط جمع تغییرات کوچک است که میتوانیم باعث تغییرات بزرگ شویم. خودتان را دست کم نگیرید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

×
×
  • اضافه کردن...