رفتن به مطلب

دختری که از اینشتین هم باهوشتر است!

sun-shine

ارسال های توصیه شده

635773207995348190.jpg

دختری که از اینشتین هم باهوشتر است!

یک دختر 12 ساله هندی‌الاصل در انگلستان توانست بالاترین نمره ممکن «162» را که از نخبگانی مانند آلبرت اینشتین و استفن هاوکینگ نیز بیشتر است، در آزمون ضریب هوشی بدست بیاورد.

به گزارش ایسنا، لیدیا سباستین به جمع یک درصد از ورودی های آزمون هوش منسا پیوست که بالاترین نمره را در آزمون «Cattell III B» بدست می آورند. منسا یک انجمن برای افراد با ضریب هوشی بالاست.

لیدیا آزمون خود را ظرف چند دقیقه در دانشکده «بیرک بک» لندن به اتمام رساند.

وی اظهار کرد: در ابتدا من واقعا نگران بودم اما به محض شروع کردن، متوجه شدم که آزمون آسانتر از چیزی بود که انتظارش را داشتم و بعد به آرامش رسیدم.

لیدیا افزود: این آزمون، مهارتهای زبانی از جمله شباهتها و تعاریف و منطق مرا به چالش می کشید.

به گفته «آروم سباستین» پدر لیدیا، رادیولوژیست بیمارستان عمومی کولچستر، دخترش در شبکه های اینترنتی مختلف آزمایشات هوش را دنبال میکرد و به آنها علاقه نشان میداد و در این رابطه با مادرش گفتگو کرده بود.

والدین لیدیا می گویند که او در زمینه های دیگر نیز استعداد دارد و از سن چهار سالگی ویولن مینواخت. وی همچنین از سن شش ماهگی شروع به صحبت کرده بود.

635773207995348190.jpg

لیدیا و «نیکل بار» 12 ساله از ایالت «ا***» و «آهیل ژوهر» از «بلک بورن» امسال بالاترین نمرات منسا را به خود اختصاص دادند.

آزمون کتل 150 سوال دارد و اکثر آن، ارزیابی های ادراک از طریق متن است که حداکثر نمره برای بزرگسالان 161 و برای افراد زیر 18 سال، 162 است.

تصور می شود که هاوکینگ و اینشتین ضریب هوشی در حدود 160 دارند. منسا بر این باور است که بزرگترین و قدیمی ترین جامعه افرادی با ضریب هوشی بالا در جهان است. عضویت برای هر کسی که ثابت کند که ضریب هوشی بالاتر از دو درصد جمعیت عموم دارد، آزاد است. این امر توسط تشخیص و یا اثبات آزمون های هوشبهر اندازه گیری می شود.

منبع: جام جم آنلاین

لینک به دیدگاه
لینک بدید برم برا تست هوش :w02::icon_gol:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

:ws3:

لینک به دیدگاه

:ws3:

برا تو چند شد بگو منم بگم :ws3:

لینک به دیدگاه
به علت مشغله کاری/جانی مطعصفانه قادربه شرکت نیستم.

وگرنه خیلی می خواستم شرکت کنم.باورکن:ws3:

سقفش چیه ؟؟

ماله من 132 دراومد نمی دونم معنیش چیه؟؟؟:icon_pf (34):

ضریبم خیلی پایینه؟؟؟

لینک به دیدگاه
یه تست بده افشین تو ضریب هوشت خیلی بالاست

بالای 180 میاری میدونم

تعارف نبود تعریف هم نبود عین واقعیت بود

نه بابا :|

بالاترین که شدم 140 بوده همیشه بین 134 تا 140 می شم توشون البته یه ایرانی هایی هستن اونا رو 180 شدم:ws28:

لینک به دیدگاه
نه بابا :|

بالاترین که شدم 140 بوده همیشه بین 134 تا 140 می شم توشون البته یه ایرانی هایی هستن اونا رو 180 شدم:ws28:

اونوقت میگن ای کیو ما ایرونی ها بالاست خخخخخخخخ

منم 132 شدم یبار تست زدم خارجکی:ws3:

لینک به دیدگاه

ااااااااااااااااا نمی دونم:ws3:

ولی فکر کنم باآینه امیدوارباشی:whistle:

فکرکنم اولین نفرم که سرمای امسالوخوردم نمی دونم چی میگم 6 دارم میزنم:ws28:

راسی کدوم تستو زدی!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...