رفتن به مطلب

صندلی داغ Н α м ί đ _ Ŝ ђ α ђ г $ α ž عزیز

ارسال های توصیه شده

دعوت نکردید.

:4564:

1.رشته دبیرستان چی خوندید؟

2.شهرسازی چنددرصد با معماری تداخل داره؟

3.شهرسازی یا معماری از نظرتون کدومش بازار خوبی داره؟

4.چرا عکاسی به همه آرامش میده؟

5.چرا با اینکه شهرسازی خوندید اکثر عکساتون از جانواران میباشد؟؟

6.منم دلم میخواد ارشد شهرسازی بخونم.ولی علاقه زیادی ام به معماری داخلی دارم تو شهرسازی میترسم سرد بشم و دور بشم از معماری میشه کمکم کنید؟

7.انتخاب اولتون عکاسیه یا شهرسازی ؟چرا؟

فعلا همینا بازم میام.:ws37:

ازم ناراحت نشیدا شوخی کردم.

ولی والا دعوتم نکردید.

• Like 4
لینک به دیدگاه
دعوت نکردید.

:4564:

1.رشته دبیرستان چی خوندید؟

2.شهرسازی چنددرصد با معماری تداخل داره؟

3.شهرسازی یا معماری از نظرتون کدومش بازار خوبی داره؟

4.چرا عکاسی به همه آرامش میده؟

5.چرا با اینکه شهرسازی خوندید اکثر عکساتون از جانواران میباشد؟؟

6.منم دلم میخواد ارشد شهرسازی بخونم.ولی علاقه زیادی ام به معماری داخلی دارم تو شهرسازی میترسم سرد بشم و دور بشم از معماری میشه کمکم کنید؟

7.انتخاب اولتون عکاسیه یا شهرسازی ؟چرا؟

فعلا همینا بازم میام.:ws37:

ازم ناراحت نشیدا شوخی کردم.

ولی والا دعوتم نکردید.

سلام

خوب ببخشید:a030:

1- دبیرستان ریاضی بودم

2- تداخل خاصی نداره چون مقیاس ها متفاوت هست. شهرسازی در حد شهر، محله، بلوک شهری و ... کار میکنه اما خوب معماری بیشتر روی بنا کار میکنه. اما در گرایش هایی با هم همپوشانی همدارن. مثل طراحی شهری چون خوب بعد طراحیش قوی تر هست.

3- به نظر من معماری چون پروژه بیشتر هست و طرف میتونه برای خودش هم کار بکنه. اما تو شهرسازی بیشتر باید در مهندسین مشاور کار کرد و کارهای خورده ریز زیاده اما خوب حقوق زیاد خوبی ندارن

4- دلیلش رو نمیدونم اما به من که کاملا آرامش میده. دوربین که تو دستمه آرامشی وصف ناشدنی دارم. وقتی سوژه ای میبینم که امکان عکاسی داره و دوربین دارم کلی ذوق میکنم و بعد از عکاسی هم آرامش وصف نشدنی...

5- :ws3: دلیل خاصی نداره اما کلا عکاسی از حشرات، حیوانات و جانداران رو دوست دارم و آرامش میگیرم. مثلا شده 45 دقیقه وقت گذاشتم برای عکاسی از پروانه

6- خوب شما میتونین طراحی شهری بخونین که البته فکر کنم به معماری منظر نزدیک باشه. اگه به طراحی علاقه دارین سراغ برنامه ریزی نرید چون بعد طراحی ضعیف تری داره اما خوب طراحی شهری بدک نیست. هم در مقیاس شهرسازی هست و هم تا حدودی طراحی داره

7- برای حرفه شهرسازی، برای تفریح و آرامش گیری عکاسی. بالاخره 6 سال شهرسازی خوندم و به چشم حرفه بهش نگاه میکنم. اما عکاسی رو به صورت آماتور و برای دل خودم انجام میدم

تشکر که اومدین

نه بابا کوتاهی از من بوده که یادم رفت دعوتتون کنم:a030:

• Like 4
لینک به دیدگاه

سلام. خب منم اومدم با سوالات فرسوده کننده :gnugghender:

1- رویکردی که سازمان نوسازی تهران برای نوسازی بافت های فرسوده در نظر گرفته رو چطور ارزیابی میکنه؟ به نظرت مناسبه؟ با دلیل بگو :ws3:(از هر نظر توضیح بده، رویکرد کلی که داره، بسته های تشویقیش و ... )

2- تو محله ای که کار میکنی، اهمیت تو چه بعدی بیشتر هستش؟

3- نگاه یکسان و برخورد یکسان به همه محلات بافت فرسوده تهران به نظرت درسته و لازمه؟

4- عمده مشکلی که تو این بافت ها هستش و باعث میشه کار پیش نره چیه؟ تو محله ای که کار میکنی رو بگو.

5- به نظرت سازمان نوسازی به همراه دفاترش تو این چندسالی که فعالیت داشته، چقدر تونسته تو حل مشکلات این بافت ها موثر باشه؟ یا اینکه به یه سری مشکلات بیشتر دامن زده؟

6- اگه ساکنین این بافت ها از کیفیت زندگی خودشون راضی باشن، باز هم این تغییرات نیازه؟ چرا؟

7- با توجه به تجربه های خارجی تو زمینه نوسازی بافت های فرسوده، به نظرت شیوه فعلی بهترین شیوه ممکن تو ایران هست؟ اگر نه، چه شیوه ای مناسب تر بود و کدوم کشور رو تو این زمینه موفق تر میدونی؟

• Like 4
لینک به دیدگاه
سلام. خب منم اومدم با سوالات فرسوده کننده :gnugghender:

1- رویکردی که سازمان نوسازی تهران برای نوسازی بافت های فرسوده در نظر گرفته رو چطور ارزیابی میکنه؟ به نظرت مناسبه؟ با دلیل بگو :ws3:(از هر نظر توضیح بده، رویکرد کلی که داره، بسته های تشویقیش و ... )

2- تو محله ای که کار میکنی، اهمیت تو چه بعدی بیشتر هستش؟

3- نگاه یکسان و برخورد یکسان به همه محلات بافت فرسوده تهران به نظرت درسته و لازمه؟

4- عمده مشکلی که تو این بافت ها هستش و باعث میشه کار پیش نره چیه؟ تو محله ای که کار میکنی رو بگو.

5- به نظرت سازمان نوسازی به همراه دفاترش تو این چندسالی که فعالیت داشته، چقدر تونسته تو حل مشکلات این بافت ها موثر باشه؟ یا اینکه به یه سری مشکلات بیشتر دامن زده؟

6- اگه ساکنین این بافت ها از کیفیت زندگی خودشون راضی باشن، باز هم این تغییرات نیازه؟ چرا؟

7- با توجه به تجربه های خارجی تو زمینه نوسازی بافت های فرسوده، به نظرت شیوه فعلی بهترین شیوه ممکن تو ایران هست؟ اگر نه، چه شیوه ای مناسب تر بود و کدوم کشور رو تو این زمینه موفق تر میدونی؟

:w58: سلام خوش اومدی خیابانی عزیز:ws3:

1- کلا ارزیابی خوبی نسبت بهش ندارم. به نظرم کار به خوبی انجام نمیشه. ببین رویکردی که سازمان نوسازی داره بیشتر رویکرد تخریب و نوسازی هست و کمتر به ابعاد اجتماعی توجه میشه متاسفانه. فقط دنبال اینه که آخر سال بگه به واسطه سازمان نوسازی اینقدر از بافت نوسازی شده. در ورد بسته های تشویقی هم به نظر بد نیست اما آیا همیشه جوابگو هست؟ پاسخ قطعا خیر. بسته های تشویقی بیشترین کارش دادن طبقه تشویقی هست و این یعنی افزایش ارتفاع شهر. من تو کوچه 6 متری دیدم 8 طبقه ساخته شده. خوب بحث آفتاب گیری این کوچه چی میشه پس. اگه زلزله ای بیاد و 8 طبقه تخریب شه کامل کوچه بسته میشه

2- بیشترین اهمیت بافت های فرسوده زیاد و بحرانی همراه با معابر بسیار ارگانیک با عرض های عجیب و غریب هست. مثلا توی یه بن بستی حدود 180 تا پلاک درگیرن عرضش هم در بهترین حالت 2 متره. مشکلات اجتماعی نظیر معتادین، خرید و فروش مواد مخدر و ... هم هست اما زیاد وضعیتش حاد نیست ما خوب قابل بحثه

3- من کاملا مخالفم. هر محله با توجه به ویژگی هایی که داره باید کار خاصی داخلش انجام بشه. مثلا تو محله ما معضل اصلی نوسازی بافت هست، اما محله بالایی ما اصلا پهنه R کلا 50 تا پلاکم نداره و همش M و S هست چون نزدیک ترمیناله. اما از هر 2 دفتر انتظار دارن که نوسازی کنن! به نظر من رویکرد سازمان و شرح خدماتش بنابر هر محله باید متفاوت باشه کاملا

4- از کجای مشکلات بگم آخه برات :دی. عمده مشکل فرهنگ مردم هست و بعضی جاها هم فقر فرهنگی و فقر مالی که باعث سنگی برای نوسازی هست. اونجایی که من کار میکنم بیشتر توقعات بالای مردمه. مثلا طرف زمینش 70 متره، سه طبقه داره یکی خودش دو تاش هم اجاره. ما براش حساب میکنم مثلا 110 متر بت میرسه. شاکی میشه من الان 210 متر دارم بدم 110 متر بگیرم! البته شاید تا حدودی هم حق داشته باشن. چون اکثرا خونه ها رو دادن اجاره و ازش کسب درآمد میکنن.

5- موفق که بوده اما به نظرم سرعتش لاک پشتی هست چون مردم براشون صرفه ای نداره بیان بسازن و از طرفی ارزش زمین تو بافت ها فرسوده پایینه. البته به یه سری از مشکلاتم دامن زده ها. به نظرم اگه دفاتر فقط وقتشون صرف صحبت با مردم و تجمیع میشد نتیجه بهتری میداد تا اینکه هر سال سند بخوان، برداشت بخوان و ... .

6- اگه راضی باشن باز بستگی داره به معیار راضی بودن. چون یه بعد بافت های فرسوده فردی هست یه بعدش جمعی. شاید طرف تو خونه ای که هست فرسوده هم هست راضیه. اما جایی هست که اگه به هر دلیلی خراب بشه دسترسی به کوچه رو میبنده. خوب اینجا بقیه افراد داخل کوچه فنا میشن به این دلیل که این مالک از خونه فرسودش راضیه!

رضایت در صورتی که واقعا ملکش خوب باشه ه نظرم نیازی به تغییر نداره اما خوب معمولا اینطور نیست و حداقل دیدم خونه ای که مالک راضی بوده ولی از نظر کارشناسان فرسده و تخریبی شدید به حساب میآد.

7- راستش اینکه بهترین شیوه اقدام هست یا نه رو نمیدونم اما با شیوه لدری و تخریب بلوکی و ساخت و ساز هم مخالفم. باید مردم به حدی برسن که خودشون اقدام کنن به طور کاملا آگاهانه نه اینکه زوری بالای سرشون باشه که متاسفانه اونم با توجه به امکانات و فرهنگ و وضعیت اقتصادی و قوانین شهرداری یه کمی دور از دسترسه

الان نمونه خارجی درست حسابی یادم نیست بزار بخونم بیام جواب بدم

• :ws3:

مرسی که اومدی آقای خیابانی

• :a030:

• Like 4
لینک به دیدگاه

مثل اینکه دیر رسیدم :ws3:

به اندازه کافی سوختین دیگه من رحم می کنم :w02:

منون از پاسخگوییتون :icon_gol:

• Like 2
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...