رفتن به مطلب

صندلی داغ Н α м ί đ _ Ŝ ђ α ђ г $ α ž عزیز

ارسال های توصیه شده

خب اینبار نوبت صندلی داغ شهرسازی به

Н α м ί đ _ Ŝ ђ α ђ г $ α ž میرسه که پاسخگوی سوالات دوستان باشه. یه بار قبلاً 2،3 سال پیش رو صندلی داغ نشسته بود، ولی الان دوباره علاقه به سوختن پیدا کرده :gnugghender:

فقط حواستون باشه صندلی داغ شهرسازیه، سعی کنید سوالا بیشتر تو حوزه تخصصی شهرسازی باشه :a030:

لطفا بین صندلی داغ شهرسازی با صندلی داغ گفتگو آزاد تفاوت قائل بشین. :w16:

این تاپیک تا یک هفته باز خواهد بود .:ws37:

دوستان اسپمها پاک خواهد شد.

• Like 21
لینک به دیدگاه

درود

1- چرا شهر سازی؟ کلا این رشته تحصیلی هدف ش چیه؟

2- خودت دوس داری این رشته رو؟

3- بهترین دانشگاه کشور تو این رشته کدوم دانشگاه می دونی؟

4-کار مرتبط باهاش هست؟

5-با رشته هایی بیشتر تعامل دارین؟

• Like 9
لینک به دیدگاه

با سلام

1چرا شهر سازی رو بچه ها پرسیدن:ws3:

2 شهرسازی چه ارتباطی با برق صنعتی داره و چه کمکی به رشته ما میکنه؟؟

3 کدوم شهر ایران از همه رو قانون تر ساخته شده؟

4 چرا وقتی شهرداری کوچه اسفالت میکنه ، فرداش اداره اب و برق و گاز کوچه میریزن بالا:ws3:

• Like 6
لینک به دیدگاه

1- چرا عکاسی دوست داری؟

2-چرا انقد اعتماد به نفست زیاده؟

3-اگه غول چراغ جادو ببینی 3 تا آرزوتو بگو

4-دوست داری چه عکسی بگیری که تا حالا نگرفتی؟

فعلا اینارو جواب بدید لطفا

• Like 5
لینک به دیدگاه

سلام. مرسی به خاطر دعوت

خب راسش منم دوست دارم بدونم با علاقه و آگاهی به رشته وارد شهرسازی شدین یا الکی الکی؟

مدرک لیسانستون رو کجا گرفتین؟

دانشگاه آزاد قزوین رو چطور میبینید؟

به کدوم نرم افزار مسلطین؟

به نظرتون امیدی به بهبود وضعیت شهرسازی کشور هست؟ و کاری هست که باعث بشه اهمیت رشته مون رو درک کنن؟

حس میکنین یه رشته مهندسی خوندین؟

چه کتابایی به رو به نظرتون یه شهرساز حتما باید خونده باشه؟

به نظرتون مشکل اصلی شهرای ما چیه؟

زیباترین شهر ایران؟

به لحاظ معماری و شهرسازی کدوم دوره تاریخی رو بیشتر دوست دارین؟ هم اروپا هم ایران

فعلا همینا به ذهنم رسید:w16:

حالا بازم فک میکنم:ws3:

• Like 6
لینک به دیدگاه

سلاام

بدموقع تاپیک دیدم فک کنم:ws3:

بهترین و بدترین سوالی که ذهنمو راجع به خودمون درگیر کرده اینه که...نیییی چییی شد شهرسازی وارد ایران شد!!!اعصابم ندارم هیچ با این سیستم اداری و شهرداری و.....:vahidrk:

البته شما نازی ها....

من برم تا کشته نداده تاپیکت:whistle:

راسی بهترین عکس شهری که انداختی چی بوده؟

• Like 6
لینک به دیدگاه
درود

1- چرا شهر سازی؟ کلا این رشته تحصیلی هدف ش چیه؟

2- خودت دوس داری این رشته رو؟

3- بهترین دانشگاه کشور تو این رشته کدوم دانشگاه می دونی؟

4-کار مرتبط باهاش هست؟

5-با رشته هایی بیشتر تعامل دارین؟

سلام

شرمنده بابت دیر پاسخ دادن درگیر بودم

1- والا از اول به شهرسازی و کارهای این چنینی علاقه داشتم، کلی بازی کامپیوتری هم در این زمینه داشتم. دیگه دیدم کارشناسیش هم اومده با سر انتخابش کردم و از انتخابم پشیمون نیستم. والا هدف فراهم آوردن شهری بهتر جهت راحتی بیشتر ساکنان شهر هست که حالا توی ایران زیاد موفق نبوده

2- بععععله دوس دارم

3- والا دانشگاه تهران، شهید بهشتی و علم و صنعت قوی هستن دانشگاه آزاد قزوین هم بد نیست و اساتید معروف رو داره

4- بله تو دفتر خدمات نوسازی بافت فرسوده کار میکنم و کاملا با رشته ام مرتبطه

5- تقریبا با خیلی از رشته ها. رشته های فنی و مهندسی مثل عمران، معماری و رشته های انسانی مثل اقتصاد، جامعه شناسی

مرسی که اومدی:a030:

• Like 7
لینک به دیدگاه
خدا شاهده من بی دعوت نیومدم ... :))

1-کی مجبورت کرد بری شهرسازی بخونی ؟! :))

2-آینده ای هم انتظارتو میکشه آیا ؟

خوش اومدی :دی

1- خودم و علاقه ام اصلا هم پشیمون نیستم

2- والا آینده مبهمه یعنی همه رشته ها همینه و مختص شهرسازی نیست. به نظرم تازه وضعیت شهرسازی بهتره چون من با آگهی اینترنتی رفتم سرکار!

مرررسی که اومدی:a030:

• Like 6
لینک به دیدگاه
با سلام

1چرا شهر سازی رو بچه ها پرسیدن:ws3:

2 شهرسازی چه ارتباطی با برق صنعتی داره و چه کمکی به رشته ما میکنه؟؟

3 کدوم شهر ایران از همه رو قانون تر ساخته شده؟

4 چرا وقتی شهرداری کوچه اسفالت میکنه ، فرداش اداره اب و برق و گاز کوچه میریزن بالا:ws3:

1- منم جواب دادم :دی علاااااااااااااقه

2- والا رشته ما کلا با همه چی در ارتباطه :دی در رابطه با برق صنعتی هم نحوه برق رسانی به شهرها، ایمنی، پدافند غیرعامل و ... همه مربوط به شهرسازی میشه. حتی مکانیابی نیروگاه ها، خطوط انتقال برق و شبکه توزیع و حریم اونها هم میتونه یکی از کارهای شهرسازا باشه

3- بستگی داره قانون رو از چه نظری معنی کنی و منظورت چی باشه. من هم خیلی شهرها رو ندیدم اما شهر اصفهان رو چند باری رفتم عالی بوده

• Like 7
لینک به دیدگاه
1- چرا عکاسی دوست داری؟

2-چرا انقد اعتماد به نفست زیاده؟

3-اگه غول چراغ جادو ببینی 3 تا آرزوتو بگو

4-دوست داری چه عکسی بگیری که تا حالا نگرفتی؟

فعلا اینارو جواب بدید لطفا

سلام

خوش اومدی

1- علاقه دارم بهش. با عکاسی آرامش میگیرم. وقتی دوربین تو دستمه خوشحالم، آرومم اینها دلایل کافی برای دوست داشتن عکاسی نیست؟

2- :w58: من؟ نه بابا:whistle:

3- آرزوم اینه اولا خودم و خونوادم همیشه سلامت باشیم و یه زندگی خوب همراه با آرامش داشته باشیم

4- والا عکس که زیاده یعنی سوژه زیاده اما خوب از عکاسی از حیوانات و حشره ها سیر نمیشم. شده 1 ساعت دنبال پروانه ای بودم تا ازش عکس بگیرم و همیشه توسط دوستام سرزنش میشم چون همش دنبال سوژه ام:ws3:

مرررسی که اومدی

• Like 6
لینک به دیدگاه
سلام. مرسی به خاطر دعوت

خب راسش منم دوست دارم بدونم با علاقه و آگاهی به رشته وارد شهرسازی شدین یا الکی الکی؟

مدرک لیسانستون رو کجا گرفتین؟

دانشگاه آزاد قزوین رو چطور میبینید؟

به کدوم نرم افزار مسلطین؟

به نظرتون امیدی به بهبود وضعیت شهرسازی کشور هست؟ و کاری هست که باعث بشه اهمیت رشته مون رو درک کنن؟

حس میکنین یه رشته مهندسی خوندین؟

چه کتابایی به رو به نظرتون یه شهرساز حتما باید خونده باشه؟

به نظرتون مشکل اصلی شهرای ما چیه؟

زیباترین شهر ایران؟

به لحاظ معماری و شهرسازی کدوم دوره تاریخی رو بیشتر دوست دارین؟ هم اروپا هم ایران

فعلا همینا به ذهنم رسید:w16:

حالا بازم فک میکنم:ws3:

سلام

خیلی خوش اومدین

1- علاقه بوده قطعا الانم ارشد میخونم راضی هستم خدا رو شکر

2- لیسانس آزاد قزوین ارشد هم آزاد قزوین

3- به جرئت میتونم بگم یکی از منظم ترین و بهترین دانشگاه های ایران هست همه چی رو نظمه و واقعا مدیریت حرفه ای داره اما خوب بالاخره دانشگاه آزاد هست و ایراداتی داره که به دانشجو مثل پول نگاه میکنن

4- تو نرم افزار تخصصی رشته ام تا حدودی جی آی اس

5- والا امید که چه عرض کنم. باید امید داشت وگرنه تصور اینکه 6 سال درس خوندم بدون امید واقعا روانیم میکنه! کافیه مسئولین عزیز نگاهی به وضعیت ترافیک، بافت های فرسوده، بافت های حاشیه نشین و ... بندازن تا کاملا خلا رو حس کنن

6- بله دقیقا چون مهندسی از هندسه میاد و رشته ما هم با هندسه سر و کار داره اما رشته ما آن چنان فنی نیست

7- والا شهرسازی خیلی گسترده. قطعا طرف اول باید فیلدش رو مشخص کنه بعد بره سراغ کتابهای اون فیلد مثلا خودم به گردشگری شهری علاقه دارم. اما کتاب های عمومی زیاد هستن از اونجایی که نخوندم اسمش رو نمیدونم اما شما حتما بخون:ws3::whistle:

8- والا مشکل اصلی بی برنامه بودن اینکه خودشون هم نمیدونن چیکار دارن میکنن. یه طرحی تصویب میشه، اجرا میشه فرداش 4 نفر میرن شکایت میکنن سریع ملغی میشه. اینکه نشد آخه ای بابا:banel_smiley_4:

9- اصفهان و یزد رو واقعا دوست دارم

10- والا کلا تو تاریخ ضعیف هستم سوال بعدی لطفا:ws3:

بسیار ممنون که تشریف آوردین

ممنونم

• Like 7
لینک به دیدگاه
سلام

خیلی خوش اومدین

1- علاقه بوده قطعا الانم ارشد میخونم راضی هستم خدا رو شکر

2- لیسانس آزاد قزوین ارشد هم آزاد قزوین

3- به جرئت میتونم بگم یکی از منظم ترین و بهترین دانشگاه های ایران هست همه چی رو نظمه و واقعا مدیریت حرفه ای داره اما خوب بالاخره دانشگاه آزاد هست و ایراداتی داره که به دانشجو مثل پول نگاه میکنن

4- تو نرم افزار تخصصی رشته ام تا حدودی جی آی اس

5- والا امید که چه عرض کنم. باید امید داشت وگرنه تصور اینکه 6 سال درس خوندم بدون امید واقعا روانیم میکنه! کافیه مسئولین عزیز نگاهی به وضعیت ترافیک، بافت های فرسوده، بافت های حاشیه نشین و ... بندازن تا کاملا خلا رو حس کنن

6- بله دقیقا چون مهندسی از هندسه میاد و رشته ما هم با هندسه سر و کار داره اما رشته ما آن چنان فنی نیس

مثلا چ واحدایی با هندسه سر وکار داشتن؟

7- والا شهرسازی خیلی گسترده. قطعا طرف اول باید فیلدش رو مشخص کنه بعد بره سراغ کتابهای اون فیلد مثلا خودم به گردشگری شهری علاقه دارم. اما کتاب های عمومی زیاد هستن از اونجایی که نخوندم اسمش رو نمیدونم اما شما حتما بخون:ws3::whistle:

8- والا مشکل اصلی بی برنامه بودن اینکه خودشون هم نمیدونن چیکار دارن میکنن. یه طرحی تصویب میشه، اجرا میشه فرداش 4 نفر میرن شکایت میکنن سریع ملغی میشه. اینکه نشد آخه ای بابا:banel_smiley_4:

9- اصفهان و یزد رو واقعا دوست دارم

10- والا کلا تو تاریخ ضعیف هستم سوال بعدی لطفا:ws3:

یه شهرساز نباید جایی کم بیاره:ws3:. والااااا:whistle:

بسیار ممنون که تشریف آوردین

ممنونم

مرسی از شما به خاطر جوابای شفاف:w16::a030:

• Like 5
لینک به دیدگاه

سلام

1. آرمان شهر مد نظرتون رو تشریح کنید . 2 نمره :ws28:

2. شهر های مدرن رو بیشتر می پسندید یا شهرهایی که بافت سنتیشون رو حفظ کردن یا شهرهایی که تلفیقی از سنت و مدرنیته هستن؟

3. تو شهر ما خیابونا عرض کمی دارن و به خاطر رشد روزافزون ماشین ها ترافیک های خیلی سنگین تو جاهای پر رفت و امد شهر ایجاد میشه ، به عنوان یه مهندس شهرسازی چه ایده ای پیشنهاد میدین برای رفع این مشکل؟

4. از مناظر شهری برای سوژه های عکاسی استفاده میکنید؟ اگه آره چه عناصر شهری رو بیشتر دوست دارید به تصویر بکشید؟

5. در آخر عکاسی یا شهرسازی؟ :w02:

مرسی از دعوتتون :icon_gol:

• Like 4
لینک به دیدگاه
سلام

1. آرمان شهر مد نظرتون رو تشریح کنید . 2 نمره :ws28:

2. شهر های مدرن رو بیشتر می پسندید یا شهرهایی که بافت سنتیشون رو حفظ کردن یا شهرهایی که تلفیقی از سنت و مدرنیته هستن؟

3. تو شهر ما خیابونا عرض کمی دارن و به خاطر رشد روزافزون ماشین ها ترافیک های خیلی سنگین تو جاهای پر رفت و امد شهر ایجاد میشه ، به عنوان یه مهندس شهرسازی چه ایده ای پیشنهاد میدین برای رفع این مشکل؟

4. از مناظر شهری برای سوژه های عکاسی استفاده میکنید؟ اگه آره چه عناصر شهری رو بیشتر دوست دارید به تصویر بکشید؟

5. در آخر عکاسی یا شهرسازی؟ :w02:

مرسی از دعوتتون :icon_gol:

سلام خیلی خوش اومدین

1- :دی آرمان شهر من جایی هست پر از درخت، سرسبز، آدم بتونه به مواد طبیعی دسترسی پیدا کنه مثل شیر، تخم مرغ و ... اما در عین حال تمامی امکانات هم داشته باشه، در ضمن شهری باشه الکترونیک و بدون حضور فرد در شهر کارها انجام بشه :دی

2- تلفیقی رو بیشتر دوست دارم. یه موقع آدم نیاز داره بره سمت مدرنیته، یه موقع سنت. من خودم بیشتر سمت سنت گرایش دارم البته شاید دلیلش زندگی در تهران باشه. وقتی یزد میرم و داخل بافت سنتی و تاریخی پا میزارم علاقه ای به بیرون اومدن ندارم

3- نمیشه فقط به سواره توجه داشت، به نظر من کمی عریض کردن خیابون ها نه زیاد و توسعه حمل و نقل عمومی و از همه مهمتر فرهنگ سازی برای استفاده از دوچرخه و پیاده محوری میتونه خیلی کمک کنه

4- والا بیشتر به سراغ بافت های تاریخی رفتم مثل بازار، عناصر تاریخی. البته طبیعت شهری هم خیلی دوست دارم همچنین فرهنگ و رفتار مردم

5- شهرسازی به عنوان حرفه، عکاسی به عنوان تفریح و آرامش دهنده

ممنون بابت حضورتون:a030:

• Like 4
لینک به دیدگاه
1- منم جواب دادم :دی علاااااااااااااقه

2- والا رشته ما کلا با همه چی در ارتباطه :دی در رابطه با برق صنعتی هم نحوه برق رسانی به شهرها، ایمنی، پدافند غیرعامل و ... همه مربوط به شهرسازی میشه. حتی مکانیابی نیروگاه ها، خطوط انتقال برق و شبکه توزیع و حریم اونها هم میتونه یکی از کارهای شهرسازا باشه

3- بستگی داره قانون رو از چه نظری معنی کنی و منظورت چی باشه. من هم خیلی شهرها رو ندیدم اما شهر اصفهان رو چند باری رفتم عالی بوده

میشه در مورد مکان یابی نیروگاه و خطوط انتقال بیشتر توضیح بدی . یعنی چه عواملی مهمه تو این کار و چه نکاتی باید رعایت بشه

• Like 4
لینک به دیدگاه
میشه در مورد مکان یابی نیروگاه و خطوط انتقال بیشتر توضیح بدی . یعنی چه عواملی مهمه تو این کار و چه نکاتی باید رعایت بشه

به خدمتت عرض کنم که کلا تاسیسات و تجهیزات شهری بخش مهم شهر رو تشکیل میدن چون هم نیازهای انسان ها رو فراهم میکنن هم اینکه اگه اتفاقی بیوفته میتونن خطرناک باشن

به همین دلیل یه سری ضوابط و قوانینی رو برای چنین کاربری هایی مثل پست های برق، پست های تقلیل فشار گاز و ... رو در نظر میگیرن

حتی مکانیابی اون ها هم توی شرسازی بسیار مهمه. هم از نظر دسترسی، هم اینکه نزدیک به بخش مسکونی نباشه، هم اینکه نزدیک به گسل نباشه و ....

برای خطوط انتال برق که همون دکل های رو زمینی رو تشکیل میدن هم حریمی در نظر گرفته شده و در مسیر این دکل ها نباید ساختمانی باشه

• Like 5
لینک به دیدگاه

سلام. چرا برای عکس آواتارتون مار گذاشتین؟

بنظر شما وجه اشتراکی بین مار و شهرسازی میتونه وجود داشته باشه؟ فک کنم سوالم خیلی تخصصی بود تا شما جواب میدین من برم فکر کنم بازم سوال تخصصی پیدا کنم ممنون:w58::ws38:

• Like 4
لینک به دیدگاه
سلام. چرا برای عکس آواتارتون مار گذاشتین؟

بنظر شما وجه اشتراکی بین مار و شهرسازی میتونه وجود داشته باشه؟ فک کنم سوالم خیلی تخصصی بود تا شما جواب میدین من برم فکر کنم بازم سوال تخصصی پیدا کنم ممنون:w58::ws38:

سلام

مار رو دوست دارم البته اکثر حیواناترو دوست دارم و باهاشون رابطه خوبی دارم اما خوب مار رو هم از نزدیک دیدم هم لمس کردم واقعا عالی و آروم هست

به به چه سوال تخصصی ای! جا داره تو کنکور دکتری هم مطرح بشه اصن:ws3::whistle:

شهرسازی و مار رابطه تنگاتنگی با هم دارن. شهرهای ما میتونه مار گونه ساخته بشه یعنی انعطاف پذیر. شهرهای ما میتونه مار گونه رفتار کنه یعنی مثل مار آروم باشه اما در مواقع خطر بتونه از خودش دفاع کنه

• Like 4
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...