رفتن به مطلب

آموزش تهیه نقشه های gis طرح هادی روستایی

Mohammad Aref

ارسال های توصیه شده

با سلام. پیوستهای بنیاد مسکن که نحوه تهیه نقشه ها گفته شده. آمورش هایی که دادین یه جاهاییش خودتون نوشتین مثلا این مطلب کامل تو پیوست شماره 3 آورده شده...

لینک به دیدگاه
هم اکنون، Mohammad Aref گفته است:

سلام. شما باید نقشه بیس قطعات رو وارد gis کنید و لایه اطلاعاتی physical data رو درست کنید. با درست کردن این لایه و فیلدهایی که داره، میتونید همه نقشه هایی که گفتین رو درست کنید و خروجی بگیرید.

سلام و درود مجدد

مهندس میتونید لطف کنید این پروسه رو تفصیلی تر بیان بفرمایید. یا اگر صلاح میدونید یکی از فایلهای اتوکد بفرستم خدممتون مراحلش بفرمایید هزینه هم باشه در خدمتم

لینک به دیدگاه
۱۱ ساعت قبل، s.ramezani گفته است:

با سلام. پیوستهای بنیاد مسکن که نحوه تهیه نقشه ها گفته شده. آمورش هایی که دادین یه جاهاییش خودتون نوشتین مثلا این مطلب کامل تو پیوست شماره 3 آورده شده...

همه فایلها و پیوستهای لازم و خیلی از فایلهای کمکی تو آموزش تهیه طرح هادی گذاشته شده:

لینک به دیدگاه
7 ساعت قبل، sky2020 گفته است:

سلام و درود مجدد

مهندس میتونید لطف کنید این پروسه رو تفصیلی تر بیان بفرمایید. یا اگر صلاح میدونید یکی از فایلهای اتوکد بفرستم خدممتون مراحلش بفرمایید هزینه هم باشه در خدمتم

قرار نیست نقشه ها تک تک تبدیل به gis بشن.

شما الان نقشه پایه اتوکد رو به gis تبدیل کردین؟ 

لینک به دیدگاه

قرار نیست نقشه ها تک تک تبدیل به gis بشن.

شما الان نقشه پایه اتوکد رو به gis تبدیل کردین؟ 

سلام من فقط نحوه تبدیل یکی از نقشه های اتوکد به جی ای اس مثل کیفیت ابنیه باید یاد بگیرم..باید چه کار کنم...من add data میزنم و نقشه کیفیت میاد تو ارکمپ خب بعدش چه کار باید کرد؟مرسی

لینک به دیدگاه
۱۰ ساعت قبل، sky۲۰۲۰ گفته است:

سلام من فقط نحوه تبدیل یکی از نقشه های اتوکد به جی ای اس مثل کیفیت ابنیه باید یاد بگیرم..باید چه کار کنم...من add data میزنم و نقشه کیفیت میاد تو ارکمپ خب بعدش چه کار باید کرد؟مرسی

متأسفانه هنوز فرصت تهیه فیلم آموزشی رو ندارم. ولی تو لینک زیر یه آموزشی درباره تبدیل نقشه اتوکد به gis گفتم:

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...
در ۱۴۰۱/۹/۸ در ۰۸:۱۱، Mohammad Aref گفته است:

سلام ما اگر نقشه های موضوعی مانند کیفیت قدمت تعداد طبقات و مالکیت را در اتوکد تهیه کرده باشیم با توجه به اینکه هاشورهای اتوکد  در ارکمپ خونده نمیشه ما چگونه میتوانیم این نقشه ها را وارد ارکمپ کنیم به نحوی که بتونیم اطلاعات مورد نیاز خود مانند تعداد انواع کیفیت های ابنیه و سایر امارها به دست اوریم. با عنایت به اینکه دسترسی به اتوکدمپ هم نداشته و مساحت روستا هم زیاد باشه و از سوی دیگه صرفا هدف کسب همین اطلاعاتی که گفتم باشه نه تهیه کل پکیج جی ای اس طرح هادی.ظاهرا نظر این است که باید برای هاشورها در اتوکذ باندری ایجاد شود. این امر چگونه میسر است؟

لینک به دیدگاه
در ۱۴۰۱/۱/۵ در ۱۱:۳۴، Mohammad Aref گفته است:

این هم یک PDF راهنمای پیاده‌سازی GIS در طرح هادی روستایی هست که از آماده سازی نقشه در AutoCAD Map شروع میشه و ساخت توپولوژی شروع میشه تا ایجاد شیپ فایل و ساخت فیلدهای لازم و تهیه نقشه مبنا و join کردن اطلاعات. این فایل آموزشی توسط بنیاد علمی شهرسازی در 25 صفحه تهیه شده است.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

امروز یه کتاب خریدم این فایل رو کپی زده بود 30 صفحه کتاب کامل از اینترنت گرفته کتاب سازی کرده بود

لینک به دیدگاه
۱۱ ساعت قبل، sly۲۰۱۰ گفته است:

سلام ما اگر نقشه های موضوعی مانند کیفیت قدمت تعداد طبقات و مالکیت را در اتوکد تهیه کرده باشیم با توجه به اینکه هاشورهای اتوکد  در ارکمپ خونده نمیشه ما چگونه میتوانیم این نقشه ها را وارد ارکمپ کنیم به نحوی که بتونیم اطلاعات مورد نیاز خود مانند تعداد انواع کیفیت های ابنیه و سایر امارها به دست اوریم. با عنایت به اینکه دسترسی به اتوکدمپ هم نداشته و مساحت روستا هم زیاد باشه و از سوی دیگه صرفا هدف کسب همین اطلاعاتی که گفتم باشه نه تهیه کل پکیج جی ای اس طرح هادی.ظاهرا نظر این است که باید برای هاشورها در اتوکذ باندری ایجاد شود. این امر چگونه میسر است؟

سلام. هاشورها که داخل gis خونده نمیشه. ولی اطلاعاتی مثل اسم لایه و رنگ و اینا به gis منتقل میشه. واسه همین باید رنگ یا لایه هر فیلد فرق کنه. مثلا پلیگون های یک طبقه همه تو یه لایه یا با یک کد رنگی مشخص باشن.

لینک به دیدگاه

سلام. هاشورها که داخل gis خونده نمیشه. ولی اطلاعاتی مثل اسم لایه و رنگ و اینا به gis منتقل میشه. واسه همین باید رنگ یا لایه هر فیلد فرق کنه. مثلا پلیگون های یک طبقه همه تو یه لایه یا با یک کد رنگی مشخص باشن.

بله لایه بندی استاندارذ در اتوکد صورت گرفته حال چطور با توجه به اینکه ارکمپ هچهای اتوکد نمیشناسه فایل اتوکد رو برای بهره برداری در اتوکد استفاده کنیم. این سوال است.

لینک به دیدگاه
۴ دقیقه قبل، sly۲۰۱۰ گفته است:

بله لایه بندی استاندارذ در اتوکد صورت گرفته حال چطور با توجه به اینکه ارکمپ هچهای اتوکد نمیشناسه فایل اتوکد رو برای بهره برداری در اتوکد استفاده کنیم. این سوال است.

وقتی قطعه ها تو لایه های جداگونه باشن، پلیگون ها رو که تبدیل به gis کنید، تو تیبل gis اسم لایه ها رو میزنه. از اون طریق میتونید تشخیص بدین که هر قطعه چه وضعیتی داره؟ یه طبقه، دو طبقه یا ... هست. درواقع هچ رو کاری نمیتونید بکنید، رنگ و لایه قطعه هست که مهمه

لینک به دیدگاه

وقتی قطعه ها تو لایه های جداگونه باشن، پلیگون ها رو که تبدیل به gis کنید، تو تیبل gis اسم لایه ها رو میزنه. از اون طریق میتونید تشخیص بدین که هر قطعه چه وضعیتی داره؟ یه طبقه، دو طبقه یا ... هست. درواقع هچ رو کاری نمیتونید بکنید، رنگ و لایه قطعه هست که مهمه

نقشه قطعات که اکثرا در یک لایه است و توسط نقشه بردار تهیه میشه. ما فقط داخل این قطعات هاشور می زنیم و مرز قطعات که لایه بندی نمیکنیم.

لینک به دیدگاه
۲ ساعت قبل، sly۲۰۱۰ گفته است:

نقشه قطعات که اکثرا در یک لایه است و توسط نقشه بردار تهیه میشه. ما فقط داخل این قطعات هاشور می زنیم و مرز قطعات که لایه بندی نمیکنیم.

خب بالاخره یا باید داخل اتوکد تغییرات بدین یا داخل gis 

لینک به دیدگاه
۱ ساعت قبل، sly۲۰۱۰ گفته است:

نحوه کدگذاری قطعات و پارسلها در ارکمپ چگونه است.

تو هر بلوک از منتها الیه گوشه پایین سمت چپ بلوک شروع میشه و به صورت ساعتگرد ادامه پیدا میکنه.

همون فرمون برای شماره گذاری اعیانی های داخل یه قطعه استفاده میشه.

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

سلام

امکان دارد تمام مواردی را که توضیح دادید را در یک فایل نمونه مثلا برای یک روستای نمونه پوشه اصلی با نامگذاری ها و فایلهای arcgis (نقشه کاربری وضعیت موجود و توسعه آتی لایه محدوده روستا و لایه مالکیت اراضی روستا و لایه انتقال نیرو و گاز و حریم‌ و ..) و فایلهای autocadMap و سایر نقشه‌ها و فایل ورد گزارش ، فایل کامل یک روستا را قرار دهید؟

لینک به دیدگاه
۲ ساعت قبل، nhoandishaan گفته است:

سلام

امکان دارد تمام مواردی را که توضیح دادید را در یک فایل نمونه مثلا برای یک روستای نمونه پوشه اصلی با نامگذاری ها و فایلهای arcgis (نقشه کاربری وضعیت موجود و توسعه آتی لایه محدوده روستا و لایه مالکیت اراضی روستا و لایه انتقال نیرو و گاز و حریم‌ و ..) و فایلهای autocadMap و سایر نقشه‌ها و فایل ورد گزارش ، فایل کامل یک روستا را قرار دهید؟

سلام و احترام

اگر به زودی بخواید، متأسفانه خیر. فعلا قصدی ندارم فایل کامل رو به صورت رایگان یا پولی برای دانلود قرار بدم.

ولی قصد دارم در قالب یه دوره آموزشی، نمونه فایل کامل هم قرار بدم که اگر بشه تصمیم دارم برای سال آینده دوره آموزشی رو تهیه کنم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...