رفتن به مطلب

جنینی توليد شده نصف ادم نصف گاو !!! علم یا اخلاق ؟؟

Doctor_Shovan مهمان

ارسال های توصیه شده

Doctor_Shovan مهمان

راستش حوصله اطلاع رسانی و فرستادن لینک به پروفایل ها رو ندارم

. یه موضوع غیر سیاسی هستش دوست دارین در مورد ش حرف بزنین

خبر ساده بود وخیلی ها ساده از روی اون رد شدن

جنین هایی تولید شده اند نصف حیوان نصف انسان

البته نمیذارند بزرگ بشن یا شاید قانونی نمیشه و مخفیانه داره میشه

اگه بذارن بدنیا بیاد یه موجود میشه که ما نمیتونیم حدس بزنیم چیه

اما اونا میدونن کجاش انسان وکجاش گاو هست

شاید مثلا شکلش گاو باشه اما حرف هم میزنه

یا انسانی باشه که شاخ ودم داره به هر حال خبر اینه :

فروردین ۱۸, ۱۳۸۷

پزشکان بدون مرز به نقل از بی‌بی‌سی

توسط دانشمندان انگلیسی نخستین جنین دورگه انسانی حیوانی تولید شد

دانشمندان انگلیسی برای نخستین بار در این کشور جنین‌های دو رگه‌ای تولید کرده‌اند که بخشی از آنها انسان و بخش دیگر حیوان است.

این جنین‌ها که توسط دانشمندان دانشگاه نیوکاسل تولید شدند تا سه روز زنده ماندند.

جنین‌های مذکور با تزریق ‪ dna‬سلول بنیادی پوست انسان به تخمک‌های گرفته شده از تخمدانهای گاو که تمامی محتوای ژنتیکی آنها خارج شده بود، تولید شدند.

این پژوهشگران تحت سرپرستی پروفسور جان برن از دانشگاه نیوکاسل اعلام کردند از آنجا که تامین تخمک‌های انسانی از اهداکننده های آن هزینه بر و میزان آن اندک است، از تخمدان گاو استفاده کردند.

برن گفت این تحقیقات مجاز بوده و با دقت ارزیابی شده است.

این فرایندی است که دریک ظرف آزمایشگاهی انجام می‌شود. ما با توده‌ای سلول سر و کار داریم که هرگز رشد شان ادامه پیدا نمی‌کند. این فرایند صرفا آزمایشگاهی است و این جنین‌ها هرگز در رحم هیچکس قرار داده نخواهند شد.

این پژوهشگر افزود اطلاعاتی که تاکنون به دست آمده است نوید بخش به نظر می آید اما تلاش ما به شدت ادامه دارد و گام بعدی ما آنست که این جنین‌ها را تا حدود شش روز زنده نگه داریم و امید واریم که بتوانیم در این مدت از انها سلول‌های بنیادی بگیریم.

تولید جنین‌های دورگه صرفا جنبه تحقیقاتی دارد و قانون اجازه نمی‌دهد که عمر آنها از ‪ ۱۴‬روز، یعنی زمانی که از سر سنجاق ته گرد کوچکتر هستند، تجاوز کند.

موسسه باروری و جنین شناسی انسان که بالاترین مقام رسمی مربوط به مسائل تولید مثل است، تحقیقات انجام شده در نیوکاسل را تایید کرده است. این اقدام قبل از تصویب قانون جدیدی انجام شده است که مشخصا تولید جنین‌های دورگه را مجاز خواهد کرد تا جلوی تحقیقات در این زمینه گرفته نشود.

لایحه قانونی در این مورد قرار است ماه آینده میلادی در مجلس عوام مورد بحث قرار گیرد.

دانشمندان قصد دارند بمنظور بالا بردن شناخت خود از تمامی بیماری‌ها ، از دیابت گرفته تا سکته مغزی و درنهایت یافتن راهی برای درمان آنها، از این جنین‌ها سلول‌های بنیادی بگیرند.

لینک به دیدگاه
Doctor_Shovan مهمان
واقعا چرا این کارارو می کنن؟:ws52:

خوب دارن کار علمی میکنن تا اینجاش حرفی نیست میخوان نهایتا از مشتقات اینا موادی برای معالجه بیمار یها بسازند اما ایا تضمینی هست که برنامه ها به سویی دیگر به انحراف کشیده نشه ??

لینک به دیدگاه

چراشو نمیدونم.............ولی اینو میدونم که موجودات عجیب غریب همیشه خلق میشدن....... اما زنده به دنیا نمیان یا پس از تولد میمیرن.................حالا این شاید استثنا بود:icon_gol:

لینک به دیدگاه

گاهی به کارای اینچنینی یا کارهای مشابهی که روی روباتها انجام میدن فکر میکنم تنم میلرزه.آیا انسان قدرت کنترل روباتها و یا موجودات آزمایشگاهی رو داره؟

لینک به دیدگاه

ممنونم نادر جان...........

به نظر من این جماعت اصلاً به فکر پیشرفت علمی نیستند. از شدت بیکاری و همچنین برای از پیش بردن سیاستهای صهیونیست ها این کارها رو میکنند و بس.

نمونه اون رو هم میتونیم توی درآوردن اعضای بدن فلسطینی ها و لبنانی ها و بعد آتش زدن جنازه اونها دید......

6a0111685b4b71970c0120a56fff00970c-800wi

لینک به دیدگاه
Doctor_Shovan مهمان
چراشو نمیدونم.............ولی اینو میدونم که موجودات عجیب غریب همیشه خلق میشدن....... اما زنده به دنیا نمیان یا پس از تولد میمیرن.................حالا این شاید استثنا بود:icon_gol:

ممنونم

اونا همانطور که فرمودین بدنیا میان یعنی یه پروسه نامشخص باعث ایجاد و تولدشون وبعد هم مرگشون میشه ولی در این موارد تولید یا تولد و رشد و همه برنامه ها از قبل پیشبینی شده است در حالت اول خود بخود یا یا اتفاقی است در این مورد حساب شده است :icon_gol:

لینک به دیدگاه
Doctor_Shovan مهمان
گاهی به کارای اینچنینی یا کارهای مشابهی که روی روباتها انجام میدن فکر میکنم تنم میلرزه.آیا انسان قدرت کنترل روباتها و یا موجودات آزمایشگاهی رو داره؟

دقیقا هم همینطوره واقعا وقتی به عمق ماجرا فکر میشه که چی میخواد بشه اونوقت لرزش تن و گاهی توقف فکر پیش میاد.

لینک به دیدگاه
Doctor_Shovan مهمان
راستش حوصله اطلاع رسانی و فرستادن لینک به پروفایل ها رو ندارم

من نمیدونم نقل قول این پست من چه ربطی به موضوع داشت دوست من اگه نفرستادن لینک یه موضوع به پرفایل ها مشکلی داره وانتقادی رو باعث میشه لطفا ار طریق نامه های پروفایل یا خصوصی در خدمت شما هستم ..ممنونم از توجه ت :icon_gol:

لینک به دیدگاه

به نظر من این جماعت اصلاً به فکر پیشرفت علمی نیستند. از شدت بیکاری و همچنین برای از پیش بردن سیاستهای صهیونیست ها این کارها رو میکنند و بس.

نمونه اون رو هم میتونیم توی درآوردن اعضای بدن فلسطینی ها و لبنانی ها و بعد آتش زدن جنازه اونها دید......

رضا جان نمیشه همیشه مطلق صحبت کرد . من موافق با این کاری که میشه نیستم اما خیلی از افراد به خاطر این که مورد آزمایش قرار بگیرن پول های هنگفتی میگیرن .

اما در مورد بحث تاپیک من واقعا نمی دونم بگم این کار خوبه یا بد چون بستگی به این داره از چه بعدی بهش نگاه بشه بعد علمی یا بعد انسانی

لینک به دیدگاه
Doctor_Shovan مهمان
.....................

............................

اما در مورد بحث تاپیک من واقعا نمی دونم بگم این کار خوبه یا بد چون بستگی به این داره از چه بعدی بهش نگاه بشه بعد علمی یا بعد انسانی

مرسی:icon_gol:

دقیقا روی نکته مورد نظر من انگشت گذاشتی پرداختن به هر دوی اینا بصورت مجزا کار ی است اسان

اما

تطبیق این هر دو با هم ایا امکان داره ؟

ایا پایبندی به علم در کنار گوشه ی چشمی به اخلاق در ذهن بشر قرن 21 امکانش هست ؟؟

البته مورد این تاپیک فقط یک نمونه است در همه ی رشته های علمی بقول دوست ما مثلا در دنیای روباتیک و غیر ه ........

لینک به دیدگاه
مرسی:icon_gol:

دقیقا روی نکته مورد نظر من انگشت گذاشتی پرداختن به هر دوی اینا بصورت مجزا کار ی است اسان

اما

تطبیق این هر دو با هم ایا امکان داره ؟

ایا پایبندی به علم در کنار گوشه ی چشمی به اخلاق در ذهن بشر قرن 21 امکانش هست ؟؟

البته مورد این تاپیک فقط یک نمونه است در همه ی رشته های علمی بقول دوست ما مثلا در دنیای روباتیک و غیر ه ........

به نظر من نمیشه مطلق صحبت کرد .

به طور مثال آزمایش هایی که روی حیوانات مختلف میشه از نظر شما انسانیه ؟؟

جواب شما هرچی باشه این اتفاق داره توی دنیای پزشکی انجام میشه و می بینیم که چه کمک های شایانی داره به علم می کنه حالا با این اوصاف دانشمندان دارن کار خوبی میکنن؟

لینک به دیدگاه

چه ربطی داره؟:jawdrop:

خوب هر کشوری در یه زمینه ای پیشرفته ست حالا اسرائیل هم در زمینه ی ژنتیک پیشرفته است

همین آزمایش های بظاهر غیر انسانی تا الان کمک های زیادی به پیشرفت علم و درمان بیماری ها کرده همین صهیونیست های از خدا بی خبر نمی دونم چرا دوست دارید یه بحث علمیو به سیاست ربط بدید

لینک به دیدگاه

واقعا نمیشه باو کرد که این ازمایش ها و این جنین ها در ازمایشات مخفیانه بوجود نیومده باشد.

یعنی مطمئن باشید دانشمندان خیلی جلوتر از این جنین های 3 روزه رفتند و لی هنوز مخفیانه هست.

لینک به دیدگاه
Doctor_Shovan مهمان

ممنونم رضا جان:icon_gol:

البته من بخاطر اینکه اول در پست استارت گفتم نمیخوام سیاسی بشه اگه هم بشه نمیخوام فقط در مورد صهیونیسم بشه

مثلا در بسیار ی از جاهای دنیا خرید وفروش غیر قانونی و باند های مافیای بزرگی برای داد وستد اعضای بدن داریم اما در بعضی نقاط دیگه دنیا هم مردم از فرط فقر خودشون داوطلبانه اعضای بدنشون رو ظاهر اهدا میکنند تا مشکل قانونی پیش نیاد اما میدونیم که در اصل دارند اعضا رو میفروشند . در همین محدوده ی کوچک این سوال مطرح میشه که شخص داره عضوش رو میده چون نیاز مادی داره و اون یکی اگه پول داشت میخره چون زندگیش فقط در گرو اینه

سوال

ایا هر دوی اینا دارند کاری اخلاقی انجام میدن یا یکیشون یا هیچکدام ؟؟

( البته این فقط گوشه ای از موضوع بحث است چون ما بیشتر میخوایم در بعد کلان و کار های با حمایت همه جانبه ی مادی در بعد ملی حرف بزنیم که ظاهرا همه چیز قانونمند و تحت کنترل باید باشه )

لینک به دیدگاه
Doctor_Shovan مهمان
به نظر من نمیشه مطلق صحبت کرد .

به طور مثال آزمایش هایی که روی حیوانات مختلف میشه از نظر شما انسانیه ؟؟

جواب شما هرچی باشه این اتفاق داره توی دنیای پزشکی انجام میشه و می بینیم که چه کمک های شایانی داره به علم می کنه حالا با این اوصاف دانشمندان دارن کار خوبی میکنن؟

خوب اشاره کردی این گوشه دیگری از ماجرای علم واخلاقه ایا این حیوانات حق حیات ندارند _؟

البته دارند و دانشمندان هم خوب کاری میکنند که اونا رو میکشند تا ما بشر بیشتر زنده بمونیم!!!!!

در مسئله همانندسازی ها ی حیوانی هم هینطور هدف یافتن نسل های کنترل شده است یعنی اونچه دانشمند میخواد بیاد بدنیا بیاد واسه اینکه درست تر از نوع طبیعی ش باشه

ژن معیوب نداشته باشه هی الکی مریض نشه وبعد ها این پروژه از حیطه حیوانی فراتر بره و ازمایشات برای همانند سازی انسان نه فقط از نظر شکلی که الان انجام شده است بلکه از نظر ساختار ژننتیکی یک انسان برتر پیش بره ..

باز هم سوال

این انسان بر تر از نظر جسمی چگونه روحیه ای خواهد داشت ؟ از روی کدام انسان ساخته میشود که فقط از اون از نظر طراحش از نظر فکری هم بر تر است ___!!!!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...