رفتن به مطلب
 1. جدید ترین اتفاق های این گروه
 2. 1ـ انتخاب فرایندهای مناسب و روش های به هم بندی (مونتاژ اقتصادی)؛ 2ـ بررسی و انتخاب ابزار و تجهیزات مناسب جهت به كارگیری در یك سیستم؛ 3ـ طراحی امكانات شامل آرایش ساختمان ها، ماشین‌ها، تجهیزات اصلی و كمكی خطوط تولید و به هم‌بندی؛ 4- طراحی انبارهای مواد اولیه، كالاهای نیم‌ساخته و محصولات تكمیل شده؛ 5- مكان یابی برای احداث كارخانه‌‌ها و مجموعه‌های خدماتی؛ 6- طراحی كارخانه و توسعه خطوط تولید؛ 7- مدیریت واحدهای تحقیق و توسعه؛ 8- اجرای شیوه‌های تشویقی و ارتقای بهره‌ وری در یك نظام؛ 9- مدیریت تولید، مدیریت موجودی ها و مدیریت عملیات(برای اداره‌ی یك واحد باید به گونه‌ای صحیح بر سه عامل مذكور مدیریت كرد)؛ 10- مدیریت كیفیت محصولات تولیدی؛ 11- الگو سازی ریاضی با روش های تحقیق در عملیات، آمار و شبیه سازی؛ 12- برنامه ریزی كوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت؛ 13- برنامه ریزی تعمیرات و نگهداری؛ 14- ارزیابی اقتصادی طرح ها و پروژه‌ها؛ 15- اجرای سیستم های تضمین كیفیت كالا به منظور ارتقای كیفیت محصولات و همكاری در صادرات آن ها، نظیر سری ایزو 9000؛ 16- طراحی نظام های اطلاعات مدیریت.
 3. تاریخچه انقلاب صنعتی: در اواخر قرن هيجدهم فعاليت هاي صنعتی توسعه بسياري يافت؛ ظهور اختراعات جديد به خصوص در زمينه صنعت نساجی همانند ماشين هاي ريسندگی، دستگاه نختابی و دستگاه بافندگی برقی در اين زمينه حائز اهميت بودند . از سوي ديگر ، استفاده از موتور بخار اين امکان را براي کارخانه ها فراهم ساخت تا روش کهن بهره جستن از آب به عنوان نيرو را کنار بگذارند .در کنار اين و با گسترش اختراعات و توسعه تکنولوژي، امکان استفاده از ماشين به جاي انسان فراهم آمد و کارگاه هاي کوچک و سنتی جاي خود را به کارخانه هاي بزرگتر و پيشرفته تر دادند و توليد دستی و محدود انسانی به توليد انبوه ماشینی تبديل گرديد .اين تحولات به واسطه وسعتی که داشت انقلاب صنعتی ناميده شد .تحت شرايط جديد اداره کارخانه ها ديگر به صورت سنتی امکان پذير نبود؛ با گذشت زمان و توسعه کارخانه ها، نياز به روش هاي علمی جهت مديريت اين گونه واحدها افزايش يافت و بدينسان زمينه هاي لازم جهت شکل گيري و ظهور مهندسی صنايع فراهم آمد .
 4. با سلام خدمت تمامی دوستان عضو تالار از همه شما عزیزیان دعوت می شود با حضور خود در این گروه نسبت به انتقال تجربه، دانش و اطلاعاتتون در حوزه صنعت در راستای پیشرفت کشورمون باعث دلگرمی بنده شوید. پیشاپیش از محبت و لطفتون کمال تشکر و قدردانی را دارم.
 5.  
 • خبرنامه

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  عضویت
×
×
 • جدید...