رفتن به مطلب
  1. جدید ترین اتفاق های این کلوپ
  2. behr002

جمله ای در وصف صداقت

... تا این که یکی پرسید : شاهنشاها ! منظور شما از این گونه نیایش چه بود؟! کوروش تبسمی نمود و این گونه پاسخ داد : من برای هر پرسش شما ، پاسخی قانع کننده آوردم ولی اگر روزی یکی از شما نزد من آید و دروغی گوید که به ضرر سرزمینم باشد من چگونه از آن باخبر گردم واقدام نمایم؟! پس بیاییم از کسانی شویم که به راست گویی روی آورند ودروغ را از سرزمینمان دور سازیم که هر عمل زشتی صورت گیرد ، اولین دلیل آن دروغ است…
  3. behr002

جمله ای در وصف صداقت

روزی بزرگان ایرانی وموبدان زرتشتی از کوروش بزرگ خواستند که برای ایران زمین نیایش کند و ایشان اینگونه فرمود : خداوندا ، اهورا مزدا ، ای بزرگ آفریننده این سرزمین بزرگ، سرزمینم ومردمم را از دروغ و دروغگویی به دور بدار…! پس از اتمام نیایش عده ای در فکر فرو رفتند و از شاه ایران پرسیدند که چرا این گونه نیایش نمودید؟! فرمودند : چه باید می گفتم؟ یکی گفت : برای خشکسالی نیایش مینمودید ! کوروش بزرگ فرمودند: برای جلوگیری از خشکسالی انبارهای آذوقه وغلات می سازیم… دیگری اینگونه گفت : برای جلوگیری از هجوم بیگانگان نیایش می کردید ! پاسخ شنید : قوای نظامی را قوی میسازیم و از مرزها دفاع می کنیم… عده ای دیگر گفتند : برای جلوگیری از سیلهای خروشان نیایش می کردید ! پاسخ دادند : نیرو بسیج میکنیم وسدهایی برای جلوگیری از هجوم سیل می سازیم… وهمینگونه پرسیدند وبه همین ترتیب پاسخ شنیدند…
  4. behr002

جمله ای در وصف صداقت

در آیه 119 سوره توبه خداوند این گونه می فرماید: (یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ اتَّقُواْ اللّهَ وَکُونُواْ مَعَ الصَّادِقِینَ ‏) ای کسانی که ایمان آورده اید از خدا بترسید و همگان با راستگویان باشید.
  5. behr002

راه حل من برای دروغ نگفتن ...

سلام ره حل من اینه که درغی رو که در طی روز میگیمو یادداشت کنیم. و قبل از خواب بررسی کنیم و راه حل دیگه ای بدون دروغ برای آن ارءه بدیم.
  6. behr002

آخرین دروغی که گفتی چی بود؟

سلااااااااااام
  7.  
  • اضافه کردن...