رفتن به مطلب

در مورد این کلوپ

گروه بچه های GIS باز
  1. جدید ترین اتفاق های این کلوپ
  2. علیرضا37

كمك فوري

روش دوم: شما باید عوارض اون قسمتی رو که میخای جداگانه سیو کنید رو به طریقی انتخاب کنی و سپس با دستور اکسپورت میتونی یه لایه جدید با عوارض نقطه ای مد نظر داشته باشی. اگر تراکم ایستگاه ها در نقاط مرزی استان مورد نظر زیاد نیست میتونید از روش زیر اقدام کنین: در ورژن 10 به بالا جعبه ابزار Select Features در منوی Tools دارای ابزاری بنام Select by polygon هست، ( بوسیله این ابزار میشه عوارض موجود در محدوده ای که با این ابزار رسم میشه رو انتخاب کرد) میتونید با این ابزار نقاط موجود در محدوده ای رو که میخواهید رو انتخاب کنید بعد هم اکسپورت بگیرید.
  3. علیرضا37

كمك فوري

روش اول: استفاده از دستور intersect از مسیر Arc tool box – Overlay – intersect بدین منظور باید مراحل زیر را انجام دهید ذخیره استان مد نظر (با فرمت پلی گون) به عنوان یک لایه جدید (شیپ فایل جدیدی که تنها حاوی عارضه استان مد نظر باشد با فرمت پلی گون). فراخوانی دو لایه (نقطه ای : نقاط ایستگاه ها + شیپ فایل پلی گونی استان مدنظر) در آرک مپ انتخاب دستور intersect انتخاب دو لایه در پنجره intersect از زیر منوی input features تعیین مسیر ذخیره لایه جدید در Output Feature Class
  4. علیرضا37

كمك فوري

با سلام ابزار کلیپ فقط برای لایه های خطی و پلی گونی قابل استفاده است و اساسن لایه های نقطه ای قابل کلیپ کردن نیست. جهت انجام این کار دو روش پیشنهاد میشود که هر دو روش قابلیت اجرا دارند
  5. MAHDI_SOS

كمك فوري

سلام من يك شيب فايل نقطه اي از محل ايستگاه هاي قطار دارم و همچنين يك شيب فايل از يكي از استان ها دارم مي خواستم تنها ايستگاه هاي در داخل استان هستند را انتخاب كنم براي اين كار از clip استفاده كردم نتوانستم آيا كار ديگري سراغ داريد
  6. *atefeh*

پروژه های GIS

[Hidden Content] این سایته استاد ماست. آموزش نرم افزارهای مربوط به ما رو داره مثل ایدریسی و آرک و ارداس و ...
  7. آخی عزیزم!! چقدر دیر دیدم
  8. miimii

رقومی کردن نقشه های ژئومورفولوژی

با سلام و خسته نباشید من دانشجوی ترم آخر منابع طبیعی هستم و موضوع پروژم ژئومورفولوژیه ،یه سری نقشه دارم که باید رقومی بشن ولی خودم بلد نیستم ،میشه لطفا یکی که کار با جی آی اس بلده بهم کمک کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟:cryingf:
  9. Ghasem Zare

نقشه های اتوکدی پرکاربرد در gis

نقشه اتوکدی کل مناطق شهر یزد نقشه اتوکدی کل مناطق شهر یزد را اینجا میذارم؛نقشه ای که شاید به کار خیلی ها بیاد همانطور که میدونید فایلای CAD قابلیت باز شدن و اکسپورت گرفتنشون در محیط نرم افزار Arc GIS هستپس نگران نباشید
  10. Ghasem Zare

پروژه های GIS

پروژه gis: مکان یابی مناطق مناسب برای ایجاد فضای سبز در منطقه آزادشهر یزد فضاي سبز شهري، ازکاربري‌هایي است که توزيع و پراکنش آن در سطح شهر اهميت زيادي دارد. معیار های انتخاب مکان مناسب برای فضای سبز در این پروژه به سه معیار شیب و جهت جغرافیایی مناسب و نقاط بدون کاربری اراضی خلاصه شده است. تهیه:قاسم زارع (کارشناس ارشد مهندسی منابع طبیعی) فرمت PDF
  11. Ghasem Zare

پروژه های GIS

عنوان پروژه gis: گوزن زردایرانی وبررسی وضعیت آن در منطقه باغ شادی شهرستان خاتم یزد جنگل باغ شادي خاتم با سي و هفت هزار هكتار وسعت در پنجاه كيلومتري شهر هرات، مركز شهرستان خاتم و سيصد كيلومتري جنوب شهر يزد واقع است. در این پروژه سعی شده است از طریق معیار های تعیین شده مکانهایی که گوزن زرد میتواند در منطقه حضور داشته باشد به کمک جی آی اس معین و شناسایی شود. تهیه و تنظیم : قاسم زارع بیدکی (کارشناس ارشد مهندسی منابع طبیعی) دانلود با فرمت PDF
  12. [h=2] نقشه جی آی اسی dem کل استان یزد[/h] مدل رقومي ارتفاع (DEM) مدل DEM نقشه رقومي ارتفاعي است که پستي و بلندي زمين را توسط يک شبکه سلولي نمايش مي‌دهد. هر سلول (پيکسل) از اين شبکه با يک کد رقمي که نشان دهنده ارتفاع واقعي آن نقطه مي‌باشد مشخص مي‌گردد. در اين مدل هر خط يا سطح تراز زمين با يک رنگ خاص نمايش داده مي‌شود. مدل DEM هم بصورت دو بعدي و هم بصورت سه بعدي قابل نمايش در محيط GIS مي‌باشد. لازم به ذکر است که مدل DEM بعنوان مبناي کار آناليزها در نرم افزار آرک‌ مپ مي‌باشد. در این پست نقشهDEM استان که کاملا Projectشده هست در قالب فرمت فشرده شده Rar برای دانلود گذاشته شده است. امیدوارم مورد استفاده قرار بگیرد
  13. نقشه gis لایه های خاک استان یزد برای اولین پست من نقشه جی آی اسی لایه های خاک استان یزد که برای انجام بیشتر پروژه ها همچون پهنه بندی،زمین شناسی،مکان یابی و ... کاربرد دارد را واستون میذارم؛ امیدوارم بقیه هم نقشه ها و داده های جی آی اسی خودشون از سرتاسر ایران را اینجا با بقیه به اشتراک بگذارند
  14.  
  • اضافه کردن...