نواندیشان
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

دانلود رایگان کتاب تکثیر گیاهان آپارتمانی

تکثیر گیاهان آپارتمانی

کتاب تکثیر گیاهان آپارتمانی نوشته کن مارچ و ترجمه معاونت آموزش و پرورش سازمان پارک ها و فضای سبز شهر تهران که با ویراستاری علمی مهندس جمشید حکمتی تهیه شده است را به صورت PDF در 257 صفحه از لینک زیر می توانید دانلود نمایید.

گیاهان از دیرباز موردتوجه و علاقه جوامع بشری بوده و به صور مختلف در باغ ها، خیابان ها، درون منازل و حتی نقاشی ها و آثار ادبی هنرمندان مورد استفاده قرار گرفته اند. توسعه روزافزون تأسیسات و ساخت و سازهای شهری توجه بیشتر به گیاهان و نیز آگاه نمودن شهروندان به اهمیت توسعه، حفظ و نگهداری فضای سبز را نمایان می سازد. با توجه به نرخ فزاینده رشد جمعیت و کاهش فضای باز، پرورش و ازدیاد گیاهان خانگی یکی از بخش های مهم در توسعه و حفظ فضای سبز شهری محسوب می شود، چرا که زندگی با گیاهان سبب آرامش روح و روان انسان می گردد.

فهرست مطالب کتاب تکثیر گیاهان آپارتمانی :

 • مقدمه
 • پیشگفتار
 • لوازم و تجهیزات
 • عوامل موثر محیطی
 • روش های اصلی تکثیر
 • آفات و بیماری های گیاهی
 • توجه و مراقبت های بعدی
 • گیاهان آپارتمانی A-Z

امروزه نقش گیاهان در زندگی انسان آنچنان نمایان است که می توان گفت انسان بدون گیاه وجود نخواهد داشت. بررسی های انجام گرفته ثابت کرده است که وجود گیاه در هر مکانی سبب افزایش راندمان کار شده و افرادی که در چنین محیطی مشغول کار هستند، شاداب تر و سرحال تر از افرادی هستند که در مکان های فاقد گیاه کار می کنند.

در این میان به موازات پیشرفت روز افزون سطح فرهنگ جوامع مختلف، از حجم اعتقادات خرافی کاسته شده و می رود که بشر قدرت یابد تا به طور فزاینده ای از حقایق هستی آگاهی یابد. گل نیز حقیقتی موجود در همه اعصار بوده است که ارزش و قابلیت استفاده از آن در چند دهه اخیر مفهوم تر و عملی تر شده است. با افزایش روز افزون علاقه مردم به گل و گیاه، گل آرایی باغ ها، باغچه ها، حیاط و حتی داخل منازل مسکونی، رسالت متخصصین نیز افزایش یافته و شناساندن روش های درست و نگهداری و پرورش و ازدیاد گیاهان، از جمله وظایف مهم کارشناسان باغبانی و گلکاری در قبال هموطنان خود به شمار می رود.

ترجمه کتاب حاضر با نام تکثیر گیاهان آپارتمانی می تواند راهنمای ارزنده ای برای دوستداران گل و گیاه در منازل باشد تا بتوانند با روشی درست و آسان در صدد ازدیاد گل های خود باشند و در این امر موفق گردند.

نام فایل: کتاب تکثیر گیاهان آپارتمانی

دانلود فایل: لینک مستقیم

پسورد: www.noandishaan.com

منبع: نواندیشان
نواندیشان

انجمن نوانديشان ، یک انجمن علمی، غیردولتی و مستقل است که در حوزه های علمی و تخصصی مختلف، فعالیت خود را از شهریور 1388 شروع کرد. این انجمن در راستای نیل به کمک در بهبود وضعيت علمي و پژوهشي و تحقيقاتي کشور ایجاد شده است و به دنبال فراهم کردن بستر ارتباطی مناسب میان متخصصین ایرانی جهت آشنایی با همدیگر و گسترش همکاریها و راه هاي رسيدن از علم به عمل است.

برای ارتباط ساده‌تر و سریع‌تر اپلیکیشن نواندیشان را دانلود کنید. دانلود اپلیکیشن

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دارای سوال فنی درباره محصول خریداری شده هستید، لطفاً از بخش حساب کاربری، تیکت ارسال کنید.
 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
کارایی بهتر در اندروید نواندیشان
0