نواندیشان
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

کتاب شاخص های شهری برای مدیریت شهرها

دسته بندی :کتاب های شهرسازی 7 شهریور 1389 نواندیشان 3539
کتاب شاخص های شهری برای مدیریت شهرها

روشهای علمیِِ نظارت و کنترلِ وضعیت در اغلب سازمانها، شرکتها و موسسات ایرانی پیشرفت قابل توجهی نداشته است؛ به عبارت دیگر، مدیران در کشور ما همواره بدون کارنامه عملکرد بوده و قضاوت دقیقی در خصوص میزان موفقیت و شکست برنامه‌های آنها منتشر نمی‌گردد. این پدیده به خصوص در عرصه مدیریت عمومی و اجتماعی ظهور و بروز بیشتری دارد. در هر یک از وزارتخانه‌ها و نهادهای عمومی مانند شهرداریها، استانداریها، فرمانداریها، ادارات کل استانی، نیروی انتظامی، مراکز قضایی و … طی سالیان متوالی، افراد مختلفی در مصدر امور قرارگرفته و هر یک به سهم خود تلاشهای زیادی صرف کرده و برنامه‌های متعددی را اجرا نموده‌اند، اما از آنجا که ابزار اندازه‌گیری عملکرد و تحلیل وضعیت که از شاخصها یا خط‌کش‌های مناسب برای برآورد هر یک از متغیرها بهره گیرد و آمارها و داده‌های لازم در دسترس نبوده است، نه تنها امکان شناخت نقاط ضعف و قوت میسر نبوده، بلکه در اغلب موارد فرصتهای زیادی برای پیشرفت و تعالی از دست رفته است و بعضاً تجارب ناموفق به کرات آزموده شده‌اند. براساس ملاحظات فوق و با توجه به اعلام استفاده از رویکرد «مدیریت علمی» به عنوان یکی از اهداف دومین دوره شورای اسلامی شهر تهران، شهرداری تهران این موضوع را در حوزه معاونت هماهنگی و برنامه‌ریزی و به خصوص سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات دنبال نمود و معاونت آمار و تحلیل اطلاعات این سازمان مامور پیشبرد آن گردید.
معاونت آمار، برنامه و بوجه سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران از ابتدای سال ۸۴ به تحقیق در زمینۀ استفاده از شاخص‌ها در مدیریت شهری پرداخت و در بررسی‌های انجام شده در این زمینه، به کتاب ستودنی و ارزشمند بانک توسعه آسیایی دست یافت. نظر به اهمیت این کار و انطباق کامل آن با رویکرد شاخص‌گذاری شهری، پیشنهاد ترجمه آن مطرح شد که با تائید هیات مدیره سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات، به انجام رسید و اینک به جامعه مدیریتی کشور تقدیم می‌گردد.
در انجام این کار، حمایت مدیریت سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران (آقایان مهندس مهرداد کارگری و مهندس علی‌اصغر قائمی) و معاونین هماهنگی و برنامه‌ریزی شهرداری تهران (آقایان دکتر رحیم قربانی و مهندس حسین کلخورانی) و مخصوصاً مدیرکل محترم دفتر شهردار تهران جناب آقای دکتر محمدهادی موذن بسیار موثر و راهگشا بوده است که بدین وسیله از همه این عزیزان تشکر و قدردانی می‌نماییم.

فایل pdf کتاب مذکور را بصورت فصل های مجزا می توانید از لینک زیر دانلود کنید:

نام فایل: کتاب شاخص های شهری برای مدیریت شهرها

دانلود فایل: فهرست | مقدمه | فصل اول | فصل دوم | فصل سوم | فصل چهارم (قسمت ۱) | فصل چهارم (قسمت ۲) | فصل پنجم | فصل ششم | پیوست ها

پسورد: www.noandishaan.com

نواندیشان تابع قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران در زمینه حقوق مولفین و ناشرین است، چنانچه نسبت به محتوای این صفحه صاحب حق نشر هستید و درخواست حذف آن را دارد، خواهشمند است از طریق این لینک به ما اطلاع دهید.

منبع: نواندیشان
مقالات، مطالب، طرح ها و پروژه های خود را برای قرارگیری در سایت علمی آموزشی نواندیشان از اینجا بفرستید.
آموزش سیتی انجین
نواندیشان

انجمن نوانديشان ، یک انجمن علمی، غیردولتی و مستقل است که در حوزه های علمی و تخصصی مختلف، فعالیت خود را از شهریور 1388 شروع کرد. این انجمن در راستای نیل به کمک در بهبود وضعيت علمي و پژوهشي و تحقيقاتي کشور ایجاد شده است و به دنبال فراهم کردن بستر ارتباطی مناسب میان متخصصین ایرانی جهت آشنایی با همدیگر و گسترش همکاریها و راه هاي رسيدن از علم به عمل است.

برای ارتباط ساده‌تر و سریع‌تر اپلیکیشن نواندیشان را دانلود کنید. دانلود اپلیکیشن

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دارای سوال فنی درباره محصول خریداری شده هستید، لطفاً از بخش حساب کاربری، تیکت ارسال کنید.
  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

لینک کوتاه:
کارایی بهتر در اندروید نواندیشان
0