پنج راه خنک‌ نگه‌داشتن لپ‌تاپ

بازدید: 1589 بازدید
خنک نگه داشتن لپ تاپ

راه های مختلفی برای پایین نگه داشتن دمای لپ تاپ وجود دارد که در اینجا ۵ راه مهم خنک نگه داشتن لپ تاپ را اشاره می کنیم:

۱- تنظیم برق مصرفی از حداکثر استفاده به حالت تعادل:

این تنظیم یعنی فقط از برقی که درخواست شده و نیاز است، استفاده کند. اگر نیاز دارید که از لپ‌ تاپ برای بازی‌ کردن و یا کارهای سخت‌ تر و کارهای گرافیکی استفاده کنید، ترجیحا از سرعت پردازش بالا استفاده کنید. یعنی ضروری است که تنظیمات بر روی حداکثر کارایی صورت بگیرد.

 

۲-استفاده از اسپری های حاوی هوای فشرده جهت برداشتن گرد و خاک درزهای لپ تاپ

از اسپری‌های حاوی هوای فشرده جهت تمیز‌کردن و برداشتن گرد و خاک در درز‌ها و مجراههای لپ‌ تاپ استفاده کنید. برای اینکار لپ‌ تاپ را خاموش کنید و اسپری را لای درزها و سوراخ‌ها (جهت بیرون راندن گردو خاک) بزنید.

۳- استفاده از دستگاه‌های خنک‌ کننده‌ی لپ تاپ دارای یک یا دو فن

بعضی از دستگاه‌های خنک‌ کننده‌ی موجود که فن ندارند می‌توانند حتی دمای اطراف لپ‌ تاپ را افزایش دهند. بنابراین نیاز به یک دستگاه خنک‌ کننده قوی دارید که فن آن کارایی بالایی داشته باشد. اگر تمایل دارید که از یکی از این دستگاه‌ها تهیه و استفاده کنید، تحقیق کنید که کدام بهتر و دارای کارایی بالا هستند.

۴- استفاده از لپ تاپ در محیط هایی که هوای خنک دارند

کامپیوتر‌ها همانند بیشتر مردم هستند که در محیط دارای هوای خنک‌ خیلی بهتر کار می‌کنند. بیشتر اطاق‌های سرور یا مراکز دیتا در دمای ۷۰ درجه یا پایین‌ تر کار می‌کنند. بنابراین چه در منزل و چه در محل کار از درجه حرارت ایده‌آل استفاده کنید.

۵-خاموش کردن لپ تاپ در صورت عدم نیاز به استفاده از آن و یا منزل نبودن

هر وقت به کامپیوتر نیاز ندارید بهتر است آن را خاموش کنید مخصوصا زمانی که در منزل هم نیستید، زیرا ممکن است پس از مراجعه با لپ‌ تاپ آتش گرفته روبه‌رو شوید.
درجه حرارت داخلی لپ‌ تاپ قدیمی پس از یک ساعت فعالیت ۱۸۱ درجه فارنهایت برابر با ۸۳ درجه سلسیوس و خیلی بالا و خطرناک است که با استفاده از دستگاه خنک‌ کننده لپ‌ تاپ به ۱۰۶ درجه فارنهایت یا ۴۱ درجه سلسیوس می‌رسد، یعنی یک اختلاف ۴۱ درصدی که حرارت اطاق تا ۶۸ درجه پایین می‌آورد.

و در آخر:

اگر کماکان با مشکل گرم‌شدن لپ‌ تاپ روبه‌رو هستید با فروشنده لپ‌ تاپ تماس بگیرید، زیرا ممکن است نشانه‌ای باشد که مثال فن لپ‌ تاپ تعویض شود یا برنامه بایوس نیاز به آپدیت شدن داشته باشد و یا چیز دیگری باعث خرابی سیستم شده است.

[vc_message message_box_color=”blue” icon_fontawesome=”fa fa-link”]منبع: پایگاه خبری فناوری اطلاعات ایران[/vc_message]

ادامه مطلب